Споделена история от Тинейджърски

Изкрейзил ли съм?
... Едно нещо, което ме притеснява в мен - аз съм голям фантазьор и мечтател. Просто преди си представях, че имам
нещо като въображаеми приятели, защото ми липсваха реални такива, представях си образи в главата
как и си мечтаех колко ли ще е хубаво да си имаш приятели. Също така съм си представял как живея живота на някоя звезда от Холивуд, на някой актьор или пък певец, няма значение...
Или пък като си харесам някое момиче, всмисъл да се занимавам с нея и след като започна да изпитвам някакви чувства към нея вече започвам да си представям, че с това момиче ще съм цял живот, че няма да има друга за мен, даже ми се е случвало да си фантазирам вече как се женим, как живеем заедно, но това беше преди 1-2 години. В последно време също съм имал подобни фантазии, но вече са значително по-редки от преди. Това всичко нормално ли е или съм някакъв ненормален мечтател, е все пак казват, че е страшно, когато човек започне да си вярва прекалено много на такива фантазии, докато аз естествено не вярвам и правя разлика между реалност и тези измислени мечти и фантазии.

Също така като гледам някой филм, после се вживявам в ролята на дадения актьор и вече се вкарвам в неговата роля и си представям, че съм такъв като него. Примерно преди гледах Hitman, много му се изкефих и както ви казах, вече започнах да си представям, че съм някакъв супер професионален наемен убиец. Като си ги представям такива работи сякаш се изпълвам с адреналин и изразходвам енергията си и изливам емоциите си. Някои хора са ми казали, че имам живо въображение! А вие какво мислите - луд ли съм или просто имам богато въображение. На 17 години съм.

Коментари

1.   И аз сега малко приличам на теб. Преди бях повече като теб. Момичетата на тази възраст сменят гадженцета за седмици. Излез от филма и започни да живееш в реалността. Разграничи двете неща.

2.   Хаха и аз съм като теб луда работа :)).
На 16 съм.

3.   Споко, пич. И аз съм така. Момиче съм, на 16... Така, че споко, не си единственият с такова въображение. Просто при някои хора, е по-развито. А и мисля, че е супер яко по някой път. ;д Нищо ти няма.

4.   Ами не знам дали си изкрейзил, защото самата аз не мога да отговоря на себе си на този въпрос. И аз като тебе супер много се вживявам в даден филм, даже сънувам, че участвам във филма като някакъв актьор "помощник". Яко е, но едновременно с това и странно. Постоянно си мисля някакви нереални и реални неща, и аз като теб си представям, че живея живота на дадена звезда... Едва ли е нещо лошо. Пък ако се окаже, че сме изкукали... Има си специалисти за това! :D

Момиче на 14

5.   не се пали братле аз съм същият нормално си познавам и други такива един приятел веднъж гледа Рамбо и после цяла седмица се правеше на него споко не си луд всичко си ти е наред

6.   Не, не си луд. Имаш точно като моя случай... Аз съм си фантазирала как живея живота на някой друг, как се женя и т. н., както и мои измислени приятели(герои от филми), които аз сватосвам по най-различен начин... И когато съм сама ми е супер-забавно.... Например просто не харесвам обичайните лигави двойки в даден филм и ги разменям... Но все пак трябва да създаваш и истински приятелства.. Понякога е нужен само един истински и верен приятел, а не сто фалшиви...

7.   Имаш богата фантазия. Използвай я ако притежаваш артистични заложби. Определено не си луд, защото нали знаеш- лудите не знаят, че са такива. Не си и единствен- много хора имат богато въображение. Въображението определено ще ти бъде от полза.
„Истинският знак на интелигентността не е знанието, а въображението”-Алберт Айнщайн

8.   От автора - занимавам се с театър между другото и хората ми казват, че имам талант.

9.   всеки един човек или си говори сам или фантазира
пич имаш големи заложби напиши някоя книга

10.   Авторе като те слушам, описа ме направо мене и аз съм същия случай :D
Ама не съм тръгнал да си мисля, че съм луд казвали са ми че ставам за много добър актьор, също така пиша много добри есета и постоянно ми хрумват разни мечти като твоите, да се вживявам. Даже понякога се гледам в огледалото и споря с въображаем опонент, по някакъв въпрос, който много ме вълнува и наистина, идват ми всякакви идеи и както казва горния коментар, и за книга ми е хрумвало, много идеи. Така че се развивай човече. Успех!!! .... А и още нещо : Не си луд, а може и да си.... Незнам :). И умната.

11.   Аз съм същия не се безпокой аз съм самотен! Научното обяснение е, че когато човек е самотен мозъкът му създава образи наподобяващи прияели, но всичко това е нормално! :)

12.   Хубаво е да откриеш хора, като теб, добре дошъл в клуба и аз си мислех, че изкуфявам, но свикнах с това, няма нищо лошо в това да си си направил нещо като алтернативен свят, в който всичко да е перфектно, в който ти да си главният герой с уникалните си възможности, това някак си ти помага винаги да продължаваш напред и да не се отказваш, всеки човек е такъв, какъвто е и никой няма право да те вини затова. Споко, това доказва че ни си обикновен, а си сипециален, защото не всеки има смелостта да мечтае ( на 16 съм)!!! ;) :)

13.   Същия като теб съм така че това е нормално за всеки