Споделена история от Тинейджърски

Баща ми ще ме намрази
Здравейте! На 17 години съм, обичам родителите си, но има един проблем-не искам да се омъжвам, а още по-малко да имам деца. Самата мисъл ме отвращава, направо ми се гади. Естествено тук ще се изкаже някой, че съм прекалено малка, ще си променя мисленето, след няколко годинки ще поискам семейство... няма да стане. Баща ми има някакъв патриархален начин на мислене, казва ми, че съм щяла да остана стара мома, като порасна. И какво от това? Има ли нещо лошо да искам да съм си независима, да имам свободата да правя каквото си искам, когато искам, с когото искам?

Коментари

1.   Права си. Млада си още за такива крайни изказвания. След като намериш точни човек за теб, човек с който искаш да се будиш и заспиваш и няма да можеш да представиш живота си без него, тогава друга песен ще запееш! :)

ТТ

2.   Е, не всяка жена непременно трябва да става майка и съпруга. Вече няма никакъв елемент на задължение и можеш да правиш каквото искаш, ако не пречиш на останалите.
Все пак разумните хора винаги трябва да допускат възможността да променят мнението си. Аз съм на 24 години и също не искам да се омъжвам, още по-малко да раждам, но винаги си имам едно наум, защото не знам как ще се развие животът ми. Моята майка също ми е казвала, че не е искала да бъде "крава, която ражда", ама сега казва, че съм най-хубавият дар в живота й.
Та моят съвет е да не се заричаш толкова категорично, защото наистина си малка и хората се променят. На 17 едно ти се струва правилно, а след 2 години направо бутафорно. Не обсъждай тоя въпрос с ваще за момента, ясно е, че всички родители искат да имат внуци. Ще поживееш, ще видиш. :)

3.   Подкрепям номер 2. Изобщо не говори с баща си за тези теми. Един съвет още - гледай да не забременееш и се информирай за противозачатачни и кондоми. Другите работи ще си дойдат с времето. Никой не очаква от теб на 17 да раждаш и да имаш деца, но много като теб говорят, а после раждат на 18 някое нежелано дете.

4.   Моят проблем е подобен: на 18 съм и самата мисъл, че един ден (все още си нямам гадже) в мен, в корема ми ще расте бебе ме отвращава. Мечтая си за сватба, за мил съпруг и деца, но не искам аз да ги износвам.

5.   А защо го мислиш още от рано и защо от сега баща ти казва, че ще си стара мома. Разбирам да си с минимум 15 години по-възрастна да се притеснява. Ама сега си едва на 17 - толкова вода има да изтече, а ти слагаш тигана докато рибата е още в морето. Знае ли човек какво ще ти поднесе живота? И колкото по-малко си задаваш ненужни въпроси за момента, толкова няма да се тормозиш с глупости.
Ана

6.   На твоите години и аз така говорех. Че даже се чудех на майка си как може да обича баща ми толкова дълго, да не се отегчава от него и т. н. Сега съм на 26, омъжена с деца и влюбена в мъжа си. Не забравяй, че си в пубертета. Не ти казвам, че задължително ще си промениш мнението, но е напълно възможно!
И още нещо, с правилния човек можеш да се почувстваш по-свободна и щастлива, отколкото сама!

7.   Баща ти няма право да те омъжва насила. Ти му кажи това, а ако той не е съгласен, тогава голяма работа, че ще те намрази. Ти вече си голяма, за да решаваш сама. Ти ще се сгодиш, когато преди това се влюбиш, а до тогава има време. :)