Споделена история от Тинейджърски

Какво хубаво има в живота?Помогнете ми.
Здравейте, аз съм момиче на 13 години.От известно време, постоянно се питам, защо живея?Какво хубаво има в този живот?Какво хубаво ме чака?
Никога преди не ми се е случвало подобно нещо..Понякога дори плача.Искам интересен живот.Често се чувствам в депресия, като гледам Здрач.Някак си искам да живея като тях.Не си мислете, че съм луда.Моля ви, разберете ме.Имам семейство, кученце, приятели.За приятелите ми, понякога плача и заради тях.Не са мой тип.Ще кажете, че трябва да потърся други, но тази година се премсетих в София и се запознах с много хора, но не намерих никой, който да ми допада.Преди имах приятелка, която обичах, но с нея не се чуваме често.Моля ви да ми кажете, нормално ли е толкова често да плача и да се отегчавам от живота, въпреки че съм малка.Ще кажете "Ти пък от какво се отегчаваш, от играта на кукли ли?", но аз наистина разсъждавам, като по-голяма.Често са ми го казвали.Моля ви, помогнете ми, казаха ми че може да е от пубертета, но не съм сигурна.
А да, в други моменти пък ми се иска да прегърна света, но е за около час и после си задавам въпроса :Защо?Какво толкова хубаво има?
И се садвам, отново.Помогнете ми, омолявам ви.
Искам отново да съм едно енергично момиче, което не се садва и дори не мисли, за Здрач и любовта на някой хора..или пък за живота им.
Благодаря ви, предварително
До админите:Моля, публикувайте историята ми, защото се притеснявам за себе си. Знам, че тук ще ми помогнат.Благодаря.

Коментари

1.   Животът не е филм. Приеми го, че има добри и лоши страни, има и падове, но няма винаги да е така. Както си го направиш-така ще се усещаш. Виждаш къде ти е проблема - скучно ти е и не си вампир :)). За второто не мога да ти помогна, но за първото... Намери си хоби ( освен гледането на филми, в които се вживяваш и интернет), излизай с приятели и прави неща, които не си правила преди(не, нямам предвид да пиеш, да пушиш, да се дрогираш и т. н. ). Намери какво ти доставя удоволствие и те кара да се чувстваш жива. И да, от пубертета е.

ТТ

2.   В живота има много хубави неща. И най-дребните нещица могат да бъдат хубави и запомнящи се, но докато не намериш начин да бъдеш в мир със себе си и да не се подценяваш едва ли ще осъзнаеш колко неща има, заради които си заслужава да живеем. Така или иначе си се ридила, даден ти е живот, което значи, че имаш и своето бъдеще. Сега може да не се чувстваш особено щастлива, всеки човек има такива периоди, но трябва да осъзнаеш, че няма смисъл да страдаш заради неща, които така или иначе се случват в живота на всеки. Не си мисли, че хората около теб са с нещо по-значими или пък по-задоволени от живота. Няма перфектен живот, винаги трудностите съпътстват приятните моменти. Ти не си по-различна от хората, които се натъжаваш когато гледаш, защото си мислиш, че те живеят по-добре от теб. Ти също си човек и си като всички останали, разбери го! Не се измъчвай! Това, което искаш да ти се случи ще се случи, ако го вярваш.

3.   Не се притеснявай и на мен ми се случи. Преди година бях на 13 и всяко нещо ми беше БАНАЛНО гледах пак така Здрач и Дневниците на вампира единствено вампирските филми ме разсейваха. И започнах отново училище и реших да се забавлявам за да не ми е банално всичко. Сега се чувствам по-добре, намерих си нови приятели и ми е много весел живота. Намери си някоя приятелка забавлявайте се живота е кратък отивайте не на кафе ами просто да пиете нещо в някое кафене, но си хвани някоя с твоя характер да не е буйна а ти например кротка защото може би няма да се разбирате.

4.   Хей... не се безпокой. Не си само ти. Знам, че е много гадно, объркващо, понякога побъркващо, обезнадеждяващо и т. н., но не се отчайвай. От пубертета е, а може би и от някой нов човек в живота ти, който ти влияе по-различно. Примерно приятел, в който си влюбена, или проблеми със стари приятели... Не зная. Само не се отчайвай и не си задавай този тъй безсмислен и примамлив въпрос: "Защо живея? ". Безпочвено е, а и всеки е роден, за да промени света с малка искрица. Ти също имаш своята... Даже и да оставиш на света само своето топло и любящо поколение, ще си струва и някога ще го осъзнаеш. Усмихвай се и не търси смисъл в живота. Ще бъдеш щастлива! :)

5.   Ей момиче я се стегни. Виж колко хубави неща има в този живот да разбира се има и лоши то не може иначе. Радвай се на това което имаш семейство приятели и кученце. Не всеки може да има това което ти имаш. Има хора които са в много по лошо положение от теб. И мен живота не ми е цвете както и на всички останали но просто го приеми като една игра която трябва да изиграеш. Я си сложи една усмивка и не се излагай стига си страдала. Споко всичко с времето си :)

6.   Самата мисъл, че си жива и имаш живот на разумно същество е уникална! Можеш да правиш какво искаш с живота си. Това е като една видео игра. Но уловката е, че имаш само 1 живот в нея. За това прави това което искаш.

Цитирам:
"като гледам Здрач. Някак си искам да живея като тях. Не си мислете, че съм луда"

Здрач е ултра тъп филм. Пробвай Матрицата :D
Спри да плачеш.. Ако всеки човек плаче за всичко не ми се мисли какво ще стане.

sid.