Споделена история от Тинейджърски

Време ли е да правя секс?
Значи, аз съм момиче на 13 години, приятелят ми е почти на 14 и се опитва да ме накара някък си да се съглася да го направим. Oт време на време започва да ме гали и целува по корема и се опитва да слезе по надоло, но аз не му давам. Един негов така наречен приятел ми се подиграва, както и на него, че не му пускам, но изобщо не му обръщам внимание. Много ми се иска, защото сме заедно вече от 6 месеца и му имам огромното доверие. Не е като другите момчета, които са за една седмица или като им откажа да ме изоставят.. Много дълго време мислих дали, ако се съглася и го направим ще ме напусне, но с времето се уверих, че няма. Определено няма да се съглася, защото съм още много малка и малко ме е страх. Също така, ще си навлека много проблеми с родителите ми, и когато наистина му дойде времето да го направя ще съжалявам. Моля, някой да ми даде съвет поне на колко години е нормално да направя секс за първи път, защото ако попитам мама, тя ще започне темата, че мисля само за това, а не е така.. Просто вече имам интерес към тези неща. А да попитам татко е изключено.
Моля, да проявите разбиране.. Благодаря предварително. :)

Коментари

1.   След 18 години е нормарно преди не е.

2.   Малка си. Навърши 15 минимум! ;) Запомни: не прави, нещо, което не искаш ти самата само и само да угодиш на някого! ако е свестен, ще те чака!

3.   време е когато ти решиш, че искаш. ако не искаш значи, че просто не му е времето. ако приятелят ти те остави защото не искаш да го правиш защото се чувстваш не готова, то той е дупе. за мен лично си малка - на 13 си още дете - по-добре започни спорт излизай играи повече навън. намери приятели, за секса има време. може да му кажеш че преди 18 не искаш да го правиш- мои приятелки така постъпиха и смятам, че беше мъдро тяхното решение. поздрави

5.   Най-рано на 16!!!!

6.   Според мен първия път трябва да ти е на около 16г. Аз тогава загубих девствеността си и се радвам, че не прибързах да го направя преди това.
Ж 16

7.   1 ва брачна нощ :) Така ще си сигурна че няма да съжеляваш и няма да имаш проблеми с ваще :)

БеЛиЯ МеЧоК

8.   Авторке, здравей,
на 26г съм и не знам как мога да ти помогна, но направо съм изумена. Та ти си още на 13 г. Какво ще правиш след още 15г.? ! Рано ти е. Колкото по-късно, толкова по-добре. Ами ако въпросното момче се похвали тук-там и тръгне славата ти на лека и лесна. Какво ще правиш? Моят първи път беше почти на 18г, за което не съжалявам. Всеки има глава на раменете, но просто ти е рано. запази достойнството си и детското в теб по-дълго. Съжелявам, че не мога конкретно да помогна, но...
андреа, 26г

9.   На 13 определено е рано. Може да си развита физически, но си емоционално незряла. Да не говорим за хилядите венерически болести, които са плъзнали поради правенето на секс от ранна възраст. На 17 според мен е възрастта, на която трябва най-рано да имаш пръв сексуален контакт. Момчетата на тази възраст се интересуват само то повече бройки. Не му се връзвай.

10.   Малка си, поне направи 16 а дотогава си гледай уроците за всичко си има време, и умната мисли защото да не съжеляваш след време!!!

Карол****

11.   Споко аз съм момче на 17 и не съм правил секс, даже не съм имал приятелка, кефи се...
Според мен, не е нормално на 13, най-рано на 17, а по-нормална възраст според мен е на 18 или 19, има и хора на по 25-30 години не са правили секс...

12.   Вредно е за организма. Пази се и изчакай.

13.   Здравей, и аз съм на 13 и съм девственна. Повярвай ми ако го направиш сега ужасно много ще съжеляжаш. Добре те разбирам, че имаш хубаво гадже а и те е страх да не те изостави, обаче не е редно да изка секс от теб на 13. Ако наистина те обича ще те изчака. Направи го най рано на 15-16 ако чак толкова ти се иска. Аз ще изчакам докато се оженя дори и хормоните да бият:)
Късмет
момиче 13

14.   Нормално е да го направиш в момента, в който родителите ти въобще не са фактор. Тоест, когато си достатъчно зряла и емоционално готова. За мен нормално е от 16 години- нагоре. Преди това почти никой не е готов чисто емоционално за тази стъпка и после се почва един рев, едно чудо, филми и половина, не си струва.
На 13 просто си много малка, ти и сама си каза, че не се чувстваш готова. Тогава за къде бързаш? Ще усетиш момента. Никой не умира девствен, живота преебава всички ни, така че спокойно. А ако момчето реално не се интересува от секса, ще си остане с теб и ще изчака да навършите някакви нормални години(15-16-17... хормоните са си хормони).

15.   Винаги ми е било тъпо това мислене- ако не го направим ще ме изостави. Ами да си заминава. Научете се от сега да имате достойнство, а не да ви използват.
Лично към авторката- аз няма да ти посочвам конкретна възраст, защото такава няма. Всеки трябва да го направи тогава, когато се почувства готов за това. Не за да угоди на гаджето, не защото някой друг го прави или му се подиграва, че не го прави. Когато усетиш, че си готова и си запозната с всички рискове тогава. Това е отговорно и никога не се доверявай само на момчето до теб. Защото те повечето да се направят на големи мъже, започват да разтягат колко са опитни и колко знаят и в действителност са доста по-зле :)
Няма лошо да се целувате, да се галите и докосвате. Но след като не си готова, не прави секс. Ако пък те зареже значи е искал да е с теб само заради секса и не те уважава и обича.
Също така хубаво са те посъветвали да си внимателна да не ти тръгне име. Защо му имаш толкова голямо доверие. След като неговия приятел знае, че не сте го правили, значи ще научи и като го направите. А за твоята възраст това си е направо новина. Много бързо ще се разчуе и повярвай ми никак няма да ти е приятно всеки да те сочи с пръст.

16.   От авторката :) до номер 2.. Ситуацията е такава, че съм тук още само година и ще трябва да замина за друг град за винаги. Благодаря за съветите :)) И аз мисля, трябва да съм на минимум 16. Така че, със сигурност няма да направя тази грешка, после ще съжалявам. :))

17.   След 17 18 години - да аз съм на 20 почти - след 2 месеца ги правя и още съм девствен

18.   моя съвет е поне направи 17 години тогава е за 1ви път нормално моята приятелка след 3 месеца прави 18 и не е девствена

20.   първата брачна нощ!!!! ХАХАХАХАХАХА!!!
не ги слушай, те живеят назад във времето.
но, да, рано ти е.
16-17 е съвсем нормално вече, в 21 век...
ще кажете: баба ти на дали го е правила на 16.
да, обаче баба ми е не е имала на 16 чашка С, разбушувани хормони, познавала е освен братята си, още 10 момчета, не е влизала в дискотека, нито била палила цигара, например. да не говорим технологии, телевизия, телефони, фейсбуци..
проосто приемете, че живеем в други условия, не може всичко да е като едно време :)
иначе, девойче, успех. и не прави глупости, щом самата не искаш

21.   Най-хубавата възраст е на 18, а ти си още на 13..! :))

22.   Аз съм момиче на 15 с приятеля ми сме заедно от година и половина и много се обичаме. Дали е време?

23.   Авторката.. Мерси много на всички :)) до н. 20 хах :Д много добре казано и благодаря.. :)) До н. 22 Не мисля, че съм аз човека, който ще ти каже ;д

24.   към номер 1.. не е чак след 18 но за мен най малко 16 трябва да има едно момиче особено... но всеки си намира подходящия момент но айде да кажем наааааааааай рано 15, но ако си на 15 трябва да си обмислиш и да знаеш че е правилния човек.. УСПЕХ П. С ти определено си още малка.. не прибързвай, има време ;))

25.   Аз го направих на 15, дори ми оставаше месец докато стана на 15. С гаджето ми. Не съжалявам. Моите приятелки бяха по-големи от мен и всичките го бяха правили, може би това ме подтикна по-рано. А и изглеждаш и се чувствах доста по-зряла за възрастта ми. Иначе и преди това съм имала с кой, но не исках. Тъй че е много тъпо да се каже - на 18, или на 16. Когато ГО ПОЧУВСТВАШ от вътре, че си готова и го искаш го направи.. Според мен пък на 18 е прекалено късно.

26.   Стига бе хора май забравяте че децата вече на 9.. 11.. 12.. 13.. 15.. 16.. 17 години раждат деца а какво остава за нея повечето на 13.. 14 не са девствени за нормална възраст от закона се смята от 16 години нагоре но според мен не бързай само заради хорското мнение този уж негов приятел ако му е приятел няма да говори така и е един недорасъл пикльо с извинение ама още не може да си избърши задника иначе са присмива недей да се влияеш от другите направи го когато си готова все пак това не е игра на криеница както повечето си мислят тъпо е лапета на 9.. 10.. 11.. 12.. 13.. 14 да го правят не могли нещо станало и раждат или аборт смешна работа мога да ти кажа от личен опит на 13 го правих за първи път хлапе какво да разбера и аз като теб се повлиях от една приятелка тя спеше с всички и я искаха а тя ми се смееше че не искам правих го и какво няма смисъл да го правиш на тези години ставаш лесна и момчето няма да те иска така стана при мен а бях с него година и половина беше супер момче но малко след като го правихме му мях безинтересна вече и се разделихме моята приятелка беше до скоро интересна всеки я търсеше да я чука и всеки и се смееше и никои не я иска вече това да го правиш заради някои когато ти не го желаеш е най голямата глупост изживей си детството не бързай да пораснеш и си бъди недостъпна ку*вите са до време а недостъпните ги търсят винаги и ги обичат играй си весели се ходи танцувай играй и бягай с децата изживей си детството ПРАВИ ГО КОГАТО ТИ ИСКАШ КОГАТО СЕ 4УВСТВАШ ГОТОВА И НЕ СЕ СЪОБРАЗЯВАЙ С НИКОИ И ВСЕ ПАК СЪВЕТА МИ Е ДА ПО4АКАШ ПОНЕ ДОКАТО НАВЪРШИШ 15 ГОДИНИ СЕКС МОЖЕШ ВИНАГИ ДА ПРАВИШ ЗА ТОВА ЩЕ ИМАШ ЦЯЛ ЖИВОТ НО ДЕВСТВОТО НЕ МОЖЕШ ДА ГО ВЪРНЕШ НИКОГА

Момиче 15 г.

27.   за къде бързаш?
на 13 то ще е един секс... по-добре изчакай да станеш поне до 18

не случайно на 18 години се получава паспорт и е прието че на тази възраст вече може човек да е самостоятелен и отговорен за постъпките си

не се води по моди и акъла на приятелки и прочее, повярвай ще има достатъчно време да правиш секс като пораснеш и нищо няма да загубиш от това че ще си започнала да правиш секс след 5 години например

секса не е състезание кой ще започна по-рано

#

28.   Еми, здравей и аз съм на 14г.
Това, че сте от 6 месеца заедно с приятеля ти нищо не означава. Аз с моя скоро 1 година ще направя не съм му пускала. Ще му пусна на 2рата или 3тата ни годишнина. Все пак трябва да си сигурна, че той те обича и не е само заради секса с теб. Но ти си решаваш кога да му пуснеш. Според мен на 15 и половина 16 вече е нормално. (:

29.   не след 18 а като стане на 18 а може и на 17 абе от 17 до 19 е добре да почнеш за правиш ххх на тая възраст е нормално пък и първия път е много болезнено а ти си още малка почакай още 4-5 години и тогава