Споделена история от Тинейджърски

Помощ - баща ми заплаши приятеля ми
Здравейте, аз съм на 16, а приятелят ми е на 25. Заедно сме вече 2 месеца. Малко след като тръгнахме го запознах с майка ми и после тя каза на баща ми. Тя нямаше нищо напротив, но баща ми го заплаши, че ще подаде жалба срещу него.. Въпросът ми е, ако той подаде тази жалба какво може да стане? Ако се стигне до затвор колко години е присъдата? Много ме е страх от последствията. Посъветвайте ме какво да направя. Благодаря ! :)

Коментари

1.   Баща ти нищо не може да направи - ти си над 14 г. и ДОБРОВОЛНИЯТ секс с с теб е позволен. За да направи нещо на момчето ти, ти трябва да кажеш, че те е изнасилил. Всичко зависи от теб с две думи.
Кажи на баща си да чете член 149 следващи в Наказателния кодекс - нищо не може да стори.
Ако обвиниш момчето в изнасилване, ще лежи 5 години. Ако си под 14 г., ще лежи към 5-7 години.
Тъй като си под 18 г. не трябва да доказваш изнасилване и блудство, достатачно е да кажеш, че го е направил и да се докаже, че сте имали изобщо секс, той те е целувал да кажем /блудство/, но не вярвам ти да направиш това, или?

2.   Здравей Авторке! Искам да ти помогна, за това ще ти сам 2 съвета. Първият е, че след като наистина харесваш въпросното момче, няма значение възрастта. Имам приятелка чиито родители имат 20 години разлика! Но те са едно щастливо семейство. Ако има истинска любов и, ако момчето наистина е добро за теб, възрастта няма значение.
Вторият ми съвет е, че бащите обикновено знаят какво правят. Разбира се, че има изключения, но обикновено са прави. Щом е преценил, че момчето не е добро за теб, поговори с баща си насаме и го попитай какво не харесва в гаджето ти. Разговорите с родителите помагат. Желая ти късмет. Моля те, след като се случи нещо по въпроса, пиши тук, защото се надявам, да си намерила истинската любов!

3.   Не знам какви ще бъдат последствията, но за едно съм сигурен - баща ти има пълното право да го заплашва. Той е много по-голям от теб. Рано или късно вие ще скъсате, дори и баща ти да не подаде жалба срещу него, защото приятелят ти е твърде голям да теб. Приеми моя съвет и го зарежи, докато не е късно!

4.   имаш навършени 16 ако баща ти подаде жалба, ти спокоино можеш да кажеш че е станало по твое желание и нищо няма да му сторят на младежа. Всичко зависи от теб.

5.   Дишай спокойно, нищо не може да направи. Освен да го занимават полицаите. До съд не може да се стигне.

6.   От номер 1

подкрепям номер 2! Бори се за любовтта си. Ние с мъжа ми имаме 20 г. разлика и сме много щастливи. Вашата разлика е малка дори. Просто баща ти ревнува

7.   От номер 2
Кажи на баща си, че е доказано от учените, че колкото по-възрастен е мъжът, толкова по-умни са децата! Доказано е!

8.   Аз пък ако съм на баща ти няма да се занимавам с жалби, а чисто по балкански ще му уредя среща с товарния влак - иначе казано ще го шамаросам твоя.
Трябва да се гледа реално на нещата - 9 години не е голяма разлика, ако ти си на 25, а той на 34. Във вашия случай обаче разликата си е доста голяма - на теб тепърва ти предстоят много промени в живота и характера, а на него му предстои да малко по малко да влиза в скучното ежедневие на възрастните - работа, отговорности и т. н. За мен той нещо не е наред щом е решил да е със 16 годишно момиче. Ти си още неопитна, но ако остане с него, рано или късно ще прозреш, че това не е твоя човек.
Ако тази връзка продължи дълго, един от двама ви ще е много ощетен - най-вероятно ще си ти. След 3-4 години ще те направим майка и край с безгрижната ти младост.
Вместо да се вайкаш, седни и поговори с баща си, да чуеш неговото мниение. Сигурен съм, че ще ти каже същото.

9.   Прав си е баща ти, но и ти си си за бой защото си много глупава какво си мислиш че тоя 25 годишен "батко" те обича ли?А иначе по закон родителите ти могат да го съдят и присъдата е 3 години доколкото знам .

10.   Ако питаш мен е доста глупаво да ходиш с някой който е по голям от теб (става да е по голям с няколко месеца.. година дори, но.. ГОДИНИ.. ) просто е прекалено глупаво. Той е на 25, а ти на 16.. колкото и да си влюбена загубена не мисля, че той е за теб. Първо, че е по голям и зрял човек (надявам се) не мисля, че е девствен и 2 месеца са малко за да прибегнете към секс ( а може би той точно това чака от теб.. ) Относно баща ти.. прав е да се тревожи за теб. Родителите ти няма да ти се карат или да ти забраняват неща ако не са добри за теб :) Ти си едва на 16.. той нито ще ти е първият.. нито последният :) Така, че по добре си потърси някой друг. Лесно може да се влюбиш в някой друг и малко по трудно да го заобичаш и да му каже, че го обичаш. Точно за това имаш много време :) Успех и моя съвет е да послушаш вашите. А вече след 18 си бий главата вече.. прави каквото искаш :D

// J..

11.   Здравейте, пак съм аз. Мнението на баща ми е, че той се възползва от мен, иска само секс. Също така си мисли, че след като ходи вечерно време на работа, той се среща с други жени на неговата възраст. Опитвала съм се многократно да говоря с него на тази тема, но той се вбесява и не иска да говори.. А погледнато реално, ние даже не сме правили секс!

12.   До номер 1: Можеш ли да дадеш линк на този член 149 моля те! :)

13.   линк http://www.bg-pravo.com/2012/09/11_16.html

Купи си иначе Наказателния кодекс - има го във всяка книжарница, не е скъп

Тук го има като ПДФ http://www.mvr.bg/NR/rdonlyres/74A62C79-FBBE-4619-9854-7897B24638D2/0/04_PenalCode_Bg.pdf

цитат чл. 149 следващи Наказателен Кодекс Република България
Раздел VIII.
Разврат
Чл. 149. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 89 от 1986
г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 107 от 1996 г., изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.) Който
извърши действие с цел да възбуди или удовлетвори полово желание без съвкупление по
отношение на лице, ненавършило 14-годишна възраст, се наказва за блудство с лишаване от
свобода от една до шест години.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 107 от 1996 г., доп. - ДВ, бр. 27 от 2009 г.) Когато блудството е
извършено чрез употреба на сила или заплашване, чрез използуване на безпомощното
състояние на пострадалия или чрез привеждането му в такова състояние или чрез използване
на положение на зависимост или надзор, наказанието е лишаване от свобода от две до осем
години.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 107 от 1996 г., изм. - ДВ, бр. 38 от 2007 г.) Когато деянието по
предходните алинеи е извършено повторно, наказанието е лишаване от свобода от три до
десет години.
(4) (Нова - ДВ, бр. 107 от 1996 г.) За блудство наказанието е лишаване от свобода от
три до петнадесет години:
1. ако е извършено от две или повече лица.
2. (отм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г.)
3. (отм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г.)
4. (отм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г.)
(5) (Нова - ДВ, бр. 62 от 1997 г.) За блудство наказанието е лишаване от свобода от
пет до двадесет години: 1. ако е блудствано с две или повече малолетни лица;
2. ако е причинена тежка телесна повреда или е последвал опит за самоубийство;
3. ако представлява опасен рецидив;
4. (нова - ДВ, бр. 38 от 2007 г.) ако представлява особено тежък случай.
Чл. 150. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 89 от
1986 г., изм. - ДВ, бр. 107 от 1996 г., изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.,
предишен текст на чл. 150, изм. и доп. - ДВ, бр. 27 от 2009 г., изм. - ДВ, бр. 26 от 2010 г.)
Който извърши действие с цел да възбуди или удовлетвори полово желание без съвкупление
по отношение на лице, навършило 14-годишна възраст, чрез употреба на сила или
заплашване, чрез използуване на безпомощното му състояние или чрез привеждането му в
такова състояние или чрез използване на положение на зависимост или надзор, се наказва с
лишаване от свобода от две до осем години.
(2) (Нова - ДВ, бр. 27 от 2009 г., изм. - ДВ, бр. 26 от 2010 г.) В особено тежки случаи
наказанието е лишаване от свобода от три до десет години.
Чл. 151. (1) (Изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.) Който се съвъкупи с
лице, ненавършило 14-годишна възраст, доколкото извършеното не съставлява престъпление
по чл. 152, се наказва с лишаване от свобода от две до шест години.
(2) (Нова - ДВ, бр. 27 от 2009 г., изм. - ДВ, бр. 26 от 2010 г.) Когато деянието по ал. 1
е извършено с непълнолетно лице чрез използване на положение на зависимост или надзор,
наказанието е лишаване от свобода от една до пет години.
(3) (Предишна ал. 2 - ДВ, бр. 27 от 2009 г., изм. - ДВ, бр. 26 от 2010 г.) Който се
съвъкупи с лице, навършило 14-годишна възраст, което не разбира свойството или значението
на извършеното, се наказва с лишаване от свобода до пет години.
Чл. 152. (1) Който се съвъкупи с лице от женски пол:
1. лишено от възможност за самоотбрана, и то без негово съгласие;
2. като го принуди към това със сила или заплашване;
3. като го приведе в безпомощно състояние, се наказва за изнасилване с лишаване от
свобода от две до осем години.
(2) За изнасилване наказанието е лишаване от свобода от три до десет години:
1. (изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) ако изнасилената не е навършила осемнадесет години;
2. ако тя е низходяща сродница;
3. (нова - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) ако е извършено повторно.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) За изнасилване наказанието е
лишаване от свобода от три до петнадесет години:
1) ако е извършено от две или повече лица;
2) ако е причинена средна телесна повреда;
3) ако е последвал опит за самоубийство;
4) (нова - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) ако е извършено с цел въвличане в последващи
развратни действия или проституция;
5) (предишна т. 4 - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) ако представлява опасен рецидив.
(4) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) За
изнасилване наказанието е лишаване от свобода от десет до двадесет години:
1. ако изнасилената не е навършила четиринадесет години;
2. ако е причинена тежка телесна повреда;
3. ако е последвало самоубийство;
4. ако представлява особено тежък случай. Чл. 153. (Изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.) Който се съвкупи с друго
лице, като го принуди към това чрез използване на служебната му или материална зависимост
от него, се наказва с лишаване от свобода до три години.
Чл. 154. Съвъкупление между възходящи и низходящи, между братя и сестри и между
осиновители и осиновени се наказва с лишаване от свобода до три години.
Чл. 154а. (Нов - ДВ, бр. 27 от 2009 г.) Който, като даде или обещае облага, извърши
блудствени действия или съвкупление с непълнолетно лице, което се занимава с проституция,
се наказва с лишаване от свобода до три години.
Чл. 155. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 10 от
1993 г., изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 26 от 2004 г.,
изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.) Който склонява друго лице към
проституция или свожда към блудствени действия или съвкупление, се наказва с лишаване от
свобода до три години и глоба от хиляда до три хиляди лева.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 75 от 2006
г., в сила от 13.10.2006 г.) Който предоставя систематически помещение на различни лица за
полови сношения или за блудствени действия се наказва с лишаване от свобода до пет години
и с глоба от хиляда до пет хиляди лева.
(3) (Нова - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 75 от 2006
г., в сила от 13.10.2006 г.) Когато деянията по ал. 1 и 2 са извършени с користна цел,
наказанието е лишаване от свобода от една до шест години и глоба от пет хиляди до
петнадесет хиляди лева.
(4) (Нова - ДВ, бр. 21 от 2000 г., изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.)
Който склони или принуди друго лице към употреба на наркотични вещества или техни
аналози с цел проституиране, съвкупление, блудствени действия или извършване на полово
сношение или действия на полово удовлетворение с лице от същия пол, се наказва с лишаване
от свобода от пет до петнадесет години и с глоба от десет хиляди до петдесет хиляди лева.
(5) (Нова - ДВ, бр. 21 от 2000 г., доп. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.,
изм. - ДВ, бр. 38 от 2007 г.) Когато деянието по ал. 1 - 4 е извършено:
1. от лице, което действа по поръчение или в изпълнение на решение на организирана
престъпна група;
2. по отношение на лице, ненавършило 18 години, или невменяем;
3. по отношение на две или повече лица;
4. повторно;
5. при условията на опасен рецидив,
наказанието в случаите по ал. 1 и 2 е лишаване от свобода от две до осем години и
глоба от пет хиляди до петнадесет хиляди лева, в случаите по ал. 3 - лишаване от свобода от
три до десет години и глоба от десет хиляди до двадесет и пет хиляди лева, а в случаите по ал.
4 - лишаване от свобода от десет до двадесет години и глоба от сто хиляди до триста хиляди
лева.
(6) (Предишна ал. 3 - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г., предишна ал. 4
- ДВ, бр. 21 от 2000 г., отм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.)
(7) (Предишна ал. 4 - ДВ, бр. 62 от 1997 г., предишна ал. 5 - ДВ, бр. 21 от 2000 г., изм.
- ДВ, бр. 92 от 2002 г., отм. - ДВ, бр. 103 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г.)
Чл. 155а. (Нов - ДВ, бр. 38 от 2007 г.) (1) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 27 от 2009 г., изм. - ДВ, бр. 26 от 2010 г.) Който, за да се установи контакт с лице, ненавършило 18 години, за
извършване на блудствено действие, съвкупление, полово сношение, проституция или за
създаване на порнографски материал предоставя в интернет или по друг начин информация за
него, се наказва с лишаване от свобода от една до шест години и глоба от пет хиляди до десет
хиляди лева.
(2) Същото наказание се налага и на онзи, който с цел извършване на блудствено
действие, съвкупление или полово сношение установи контакт с лице, ненавършило 14
години, като използва информация, предоставена в интернет или по друг начин.
Чл. 155б. (Нов - ДВ, бр. 27 от 2009 г., изм. - ДВ, бр. 26 от 2010 г.) Който склонява
лице, ненавършило 14-годишна възраст, да участва или да наблюдава действителни,
виртуални или симулирани полови сношения между лица от еднакъв или различен пол или
похотливо показване на човешки полови органи, содомия, мастурбация, сексуален садизъм
или мазохизъм, се наказва с лишаване от свобода до три години или с пробация.
Чл. 156. (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 75
от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.) Който отвлече друго лице с цел да бъде предоставено за
развратни действия се наказва с лишаване от свобода от три до десет години и с глоба до
хиляда лева.
(2) (Нова - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.)
Наказанието е лишаване от свобода от пет до дванадесет години, когато:
1. отвлеченото лице не е навършило 18 години;
2. отвлеченото лице е предоставено за развратни действия, или
3. отвличането е с цел лицето да бъде предоставено за развратни действия извън
границите на страната.
(3) (Нова - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.) Наказанието е лишаване от
свобода от пет до петнадесет години и глоба от пет хиляди до двадесет хиляди лева, когато:
1. деянието е извършено от лице, което действа по поръчение или в изпълнение на
решение на организирана престъпна група;
2. отвлеченото лице е предоставено за разврат
3. деянието представлява опасен рецидив.
Чл. 157. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 92 от
2002 г., изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.) Който извърши полово сношение
или действия на полово удовлетворение с лице от същия пол, като употреби за това сила или
заплашване или използува положение на зависимост или надзор, както и с лице, лишено от
възможност за самоотбрана се наказва с лишаване от свобода от две до осем години.
(2) (Нова - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.) Когато деянието по ал. 1 е
извършено по отношение на лице, ненавършило 14-годишна възраст, наказанието е лишаване
от свобода от три до дванадесет години.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 89 от 1986 г.,
изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 26 от 2004 г., предишна
ал. 2, изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.) Който извърши полово сношение или
действия на полово удовлетворение с лице от същия пол, ненавършило 14-годишна възраст,
се наказва с лишаване от свобода от две до шест години.
(4) (Нова - ДВ, бр. 89 от 1986 г., изм. - ДВ, бр. 26 от 2004 г., предишна ал. 3, изм. - ДВ,
бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.) Който извърши полово сношение или действия на
полово удовлетворение с лице от същия пол, навършило 14-годишна възраст, което не
разбира свойството или значението на извършеното, се наказва с лишаване от свобода от дведо шест години.
(Ал. 4 - предишна ал. 3 - ДВ, бр. 89 от 1986 г., отм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.)
(5) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., предишна ал. 4 - ДВ, бр. 89 от
1986 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 103 от 2004 г., в
сила от 01.01.2005 г., отм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.)
Чл. 158. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) В случаите на чл. 149 -
151 и 153 деецът не се наказва или наложеното наказание не се изпълнява, ако до привеждане
на присъдата в изпълнение последва брак между мъжа и жената.
Чл. 158а. (Нов - ДВ, бр. 27 от 2009 г.) (1) Който по какъвто и да е начин набира или
принуждава отделни непълнолетни лица или групи от такива лица да извършват полово
сношение, блудствени действия, содомия, мастурбация, сексуален садизъм, мазохизъм или
похотливо показване на човешки полови органи, се наказва с лишаване от свобода до шест
години.
(2) Ако от деянието по ал. 1 е получена имотна облага, наказанието е лишаване от
свобода до осем години и глоба до десет хиляди лева.
(3) Който наблюдава полови сношения, блудствени действия, содомия, мастурбация,
сексуален садизъм, мазохизъм или похотливо показване на човешки полови органи, в
извършването на които участва лице, за което деецът знае или предполага, че е набрано или
принудено при условията по ал. 1, се наказва с лишаване от свобода до три години.
Чл. 159. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 1993
г., изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 38 от 2007 г.)
Който създава, излага, представя, излъчва, предлага, продава, дава под наем или по друг
начин разпространява порнографски материал, се наказва с лишаване от свобода до една
година и глоба от хиляда до три хиляди лева.
(2) (Нова - ДВ, бр. 38 от 2007 г., доп. - ДВ, бр. 27 от 2009 г.) Който разпространява
чрез интернет или по друг подобен начин порнографски материал, се наказва с лишаване от
свобода до две години и глоба от хиляда до три хиляди лева.
(3) (Предишна ал. 2, изм. - ДВ, бр. 38 от 2007 г.) Който излага, представя, предлага,
продава, дава под наем или по друг начин разпространява порнографски материал на лице,
ненавършило 16 години, се наказва с лишаване от свобода до три години и глоба до пет
хиляди лева.
(4) (Изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г., предишна ал. 3, изм. - ДВ, бр.
38 от 2007 г.) За деянията по ал. 1 - 3 наказанието е лишаване от свобода до шест години и
глоба до осем хиляди лева, ако за създаването на порнографския материал е използвано лице,
ненавършило 18 години, или лице, което изглежда като такова.
(5) (Предишна ал. 4, изм. - ДВ, бр. 38 от 2007 г.) Когато деянието по ал. 1 - 4 е
извършено по поръчение или в изпълнение на решение на организирана престъпна група,
наказанието е лишаване от свобода от две до осем години и глоба до десет хиляди лева, като
съдът може да постанови и конфискация на част или на цялото имущество на дееца.
(6) (Предишна ал. 5, изм. - ДВ, бр. 38 от 2007 г.) Който държи или набавя за себе си
или за другиго чрез компютърна система или по друг начин порнографски материал, за
създаването на който е използвано лице, ненавършило 18 години, или лице, което изглежда
като такова, се наказва с лишаване от свобода до една година или глоба до две хиляди лева.
(7) (Предишна ал. 6 - ДВ, бр. 38 от 2007 г.) Предметът на престъплението се отнема в
полза на държавата, а ако липсва или е отчужден, се присъжда неговата равностойност.

14.   ....много сложно като четеш параграфчета и членове, но с две думи ще го кажа - след навършване на 14 г. можеш да си правиш секс с мъж, не го застрашава затвор, ако е доброволен. Ако си под 18 г. обаче и се оплачеш, че те е изнасилил някой, то не трябва да доказваш самото изнасилване както е при жените над 18 г., а се доказва само, че е имало някакъв полов акт. За блудство е достатачно да те е целунал пред свидетели.
Така че, мъже, внимавайте с малките момиченца - не само бащите им, но и те самите могат да ви вкарат в затвора, въпреки че са навършили 14 г. Достатачно е само да ви се разсърдят и да ви обвинят в изнасилване...
На авторката ще кажа - не се занимавай, баща ти не може да вкара приятелчето ти в затвора, ако ти не кажеш, че те е бил изнасилил. От теб зависи всичко значи. Педофил е само този, който спи с лица НЕнавършили 14 г.

15.   Много ви благодаря, сега вече съм по-спокойна :) Поздрави :)