Споделена история от Тинейджърски

Страх ме е да не загубя близък
Здравейте! Аз съм момиче на 14 години и имам огроомен проблем. Единият от тях е, че съм много чувствителна. Преди година загубих един близък и плаках за него 8 месеца! Включително на училище. Всички ме питаха какво е станало, а аз се отдръпвах. Страхувам се, тъй като много от близките ми са възрастни и някои от тях лесно се разболяват. Страхувам се, че скоро ще загубя някой. Страхувам се, че ако това стане, ще умра от мъка. Когато хамстерчето ми умря от болестта мокра опашка аз плаках за него 4 месеца и 2 седмици! За хамстер! Много бързо се привързвам. Ако загубя някой близък, се страхувам, че няма да мога да го понеса. Моля ви, дайте ми съвети! Моля ви! :(

Коментари

1.   Загубата на близък човек е част от живота и независмо дали се страхуваш или не живота взима каквото пожелае и е безмилостен към страданията ни.Трябва да си силна за всичко,слабите нямат място в живота.
Моята болка ме научи на това-загубата на баща ми,Господ ми е свидетел че до ден днешен съжалявам че не ме взе заедно с него....живота ми е ад ,мн го обичам,заради него си струва да умра,но заради мама и брат ми трябва да живея.
Казваш че се страхуваш-недей ,не си пропилявай живота в нещо което незнаеш кога ще се случи.

2.   Малка си и не се ядосвай още от сега за неща, които рано или късно ще се случат. Сигурен съм, че ще го преживееш и то по добре от мен. И аз подобни тревоги и то много големи, е аз съм на 23 и не рева, но правя по лошото- няма да ти казвам, за да не се те притесня. Но знай, че рано или късно това ще се случи. Да ти кажа, че аз все още не съм преживял смъртта на близък човек и на моменти се притеснявам как ще се справя- имам баба, която е на 78(вдига кръвно и живее сама), друга, която е на 66, дядо 72, другия е починал, но съм бил малък и не помня. Тревожа и за баща ми, защото е на 48, но в същото време е много голям пушач и се тревожа, че хората умират от цигари точно на тези възрасти.

3.   Понеделник хамстерчото ми почина ;(( много съм тъжна, но днес се появи друг страх- да не загубя добър приятел! Притеснявам се поради причината, че замина за ски на Алпите и до колкото разбрах трябваше да се прибере преди 2 дена, но още нямам вести. Страх ме е от най- лошото- да загубя най- добрия си приятел и ако стане не знам какво ще правя... просто няма да го преживея! Аз съм момиче, почти на 14, преживяла съм много загуби, страх ме е да не се случи отново и напълно те разбирам.

4.   От Авторката.
Хора, казвам ви - старая се да не го приемам тоооолкова тежко. Но се притеснявам за дядо си - обичам го до смърт, но той не е добре със здравето си и пуши. Не знам какво да правя, как да му кажа да спре цигарите? Опитах всичко! Помощ!

5.   Здравей мило създание!

Аз съм почти на 15 години, но по характер съм същата. Привързвам се изкючително бързо към хора,, или животни. Когато баба ми почина преди 6 години, плаках около 2 месеца и половина. Дори й сега, когато някой спомене името й, аз започвам да плача ! Една година без три дни по - късно почина и прабаба ми... а няколко дни по - късно и другата ми баба.. честно да си призная по - тежко не съм приемала нищо.. спрях да се храня или говоря..., дори и не плачех, просто стоях и гледах втренчено в една точка, затворена в стаята си. Всъщност прабаба ми.. ами за неяната смърт разбрах, по един доста странен начин... една жена в автобуса ми каза - Съжелявам за ***** беше добър човек! - не разбра думите й, затова просто кимнах, когато се прибрах попитах майка си, която потвърди, че мама е мъртва.. Плакала съм за домашните си любимци, дори и за една гъсеница, която отглеждахме в продължение на два часа, с една моя приятелка, докато не я духа вятъра... Да знам, звучи странно, но е така.

Не трябва да се струхаваш от смъртта, погледни я в очите й се усмихни, знам какво е да загубиш близък, знам колко боли. Просто не ги изтривай от сърцето си, спомняй си за тях при всеки един повод, усмихвай се, избърши двете сълзи, който са е прокраднали от очите ти, след което отово затвори и залости спомените си, чак до следващият път, когато искаш отново да си спомниш за всички!

Mona

6.   Не мисли за това
Просто се отпусни, на 14 си, мисли за момчета, училище и т. н. Спокойно! ;)

8.   Здравейте! Аз съм на 12 и съм момче! Напоследък много започнах да се притеснявам да не загубя някой близък от семейството! Един ден си седях и се замислих над тези неща и се вманиячих и постоянно мисля за това и не знам как да се отърва от тази мисъл незнам какво да правя! Гадно ми е това да го споделя с моите родители и няма на кой да си изкажа проблемите с това! Също забелязах че, само преди да си лягам се сещам и направо започва да ми се свива гърлото от страх и не знам какво да правя! Моля ви се помогнете ми!!!!

9.   Оооооо, душичке сладка. Толкова се трогнах от чувствителноста ти защото видях в теб, мен. Аз съм същия.
Не се безпокой. Аз вече го преодолях до някъде. Просто прекарвай пълноценно време с близките си и ако се случи нещо с твой близък не изпадай в такава тъга. Хубаво е да си поплачеш, но после продължи напред и не го забравяй защото това е като да го убиеш за втори път.

15 годишно момче