Споделена история от Тинейджърски

Татуировка?!
Здравейте! Е, сега е време и аз да споделя проблемът си. Всъщност проблемът ми не е особено голям, но все пак.

Родителите ми не ми разрешават да си направя татуировка заради това се спрях на тату отвътрешната страна на долната устна. Бих искала да знам ако имате познати или вие самите имате такава татуировка дали болката е много голяма, като се говори вижда ли се и д/г каква цена може да ми стъпи (за цена ми е ясно, че всеки салон взима различно, но все пак бих била доволна и на някакъв интервал).

П. П. На 16 съм. :D

Коментари

1.   Щом толкова искаш, си направи, защото не се вижда и вашите едва ли ще разберат, но внимавай какво си татуираш, защото си малка и вижданията ти за живота ще се променят с годините и може да съжаляваш след време, ако си надраскаш някаква простотия върху себе си. Казвам ти го от личен опит.... много е неприятно, но поне си оправих грозотиятя при един добър татуист, но с 300 зора.
Иначе на устната май не боли, но дори и да греша... трай, бабо, за хубост. Обаче ще ти избледнее бързо, даже след няколко години може да изчезне. Като пари няма да излезе много, ако държиш да е в хубаво студио, приготви едни 20 лв.
Айде успех и умната!

С. Н. С. - 19 г.

2.   Здравей :) бях на 15 когато отидох и си направих първата татуйровка. Никой не знаеше. Тогава татуистът ми даде съвет "Без една можеш, с една не можеш". Като всеки друг едва изгряващ младеж и аз се направих на голямата работа и му отговорих "Не. Аз само една ще си направя. " С днешна дата са три, обмислям да направя още две. Казвам ти това, защото малко хора биха ти го споделили. Второто нещо, над което апелирам да помислиш е дали наистина искаш това. Ако си обедена - давай, но дори и миг дасе поколебаеш - недей. Остава за цял живот. За мястото - аз не бих си направила там, това означава всекидневно поглъщане на мастило. Има много други части от тялото, които не се излагат на показ. Все пак не желая да ти бъда съдник. Решението си взимаш сама. Това остава за цял живот, нека значи нещо за теб, а не просто ей така. Успех.

3.   За какво ти е татуировка, която няма да се вижда? Все едно да се гримираш преди да легнеш да спиш или да учиш без да искаш да работиш по специалността си.

4.   Аз на китката имам татус иначе не боли да ти кажа чесно болката поне при мене беше поносима ама аз все пак гаранци не ти давам ти ако си по-чуствителна може и повече да те боли... :)

метал 12г. :)

5.   Прави си на устната и да не ти пука, защото няма кой да ти я види, но номер 4 малко ме шашна. Абе и аз имам татуировки, но как може още на 12 да започнеш да се шариш? Отделно, че си направил на китката, където се вижда постоянно... след време, ако решиш да учиш право, да ставаш банкер или пък нещо такова? Деца, не бързайте толкова с тия татуси. И аз от много малък винаги съм искал татуировки, но като порастнах тогава започнах. Друго е да си зрял и да знаеш какво искаш да ти нарисуват, че да му се радвам цял живот :)

6.   Аз никога не съм си слагал татуировки и няма да си сложа. Не обичам и жени с татуировки, за мен това е много неестествено. Не си мислете че като си сложите еди-къде си татуировка, ще станете по хубави. Татуировката ще се хареса само на вас и на още няколко, но на повечето това никак няма да се хареса.

7.   не знам защо те е страх аз имам татус още от 10 клас не ме болеяе кой знае колко много ама все пак твоито е на устата може и повече да те боли знам ли? Иначе за номер 4 да малък е ама може така да е искал щом пък като родителите му са сагласни да не си направи не всиюки са като вас бързо да им омръзва може той да си е посточнен и да не му омръзне пък и от каде разбрахте юе татуса е вечен може да гоо е направил само временно... както и да е а до номер 6 знам че татуса нчма да ме напраши по хубав или подобно ама като ме кефи кво да не си прая ли? щом пък? така чее.... избора си е ваш на вас като не ви харесва не си правете татуси а на нас като ни харесва ще си правим!!