Споделена история от Тинейджърски

Искам котка
Здравейте, аз съм момиче на 12 години (след 15 дни правя 13) и искам котка. Живея с баба ми и майка ми в апартамент и майка ми ми позволява, но само ако и баба ми позволи, а баба ми мисли, че котките миришат и няма кой да я гледа докато се прибера от училище (1:30 часа) и че изкарвам много ниски оценки, при положение, че имам само 5-ци и 6-ци и понякога 3-4 и никога не съм имала 2-ки! Вече не знам какво да направя, за да я убедя! Помощ!

Коментари

1.   Котките не миришат, освен ако не отглеждаш повече и, ако не им сменяш тоалетната. От една страна е хубаво да имаш котка, защото тя сама се научава на хигиенните си навици докато при кучетата и други не е така. Може на баба ти да й кажеш това. Кажи й, че успокояват с мъркането си и влияят благоприятно на човека. Също й кажи, че не искат много грижи понеже не се разхождат и т. н.. Ако си вземеш котка трябва задължително да я заведеш на ветеринар и да й сложиш ваксините! Може да оставяш котето само вкъщи, НО само, ако има достъп до тоалетна и всичко е почистено от земята, защото може да изяде нещо, което да й навреди. Искам да попитам колко време ще я оставяш сама? Моя съвет е много да слушаш и да отделяш повече време за баба си и ще й стане тъжно, че много искаш това коте и ще ти позволи! ;) успех и пиши. Умолявай я мноого време и й разказвай някакви интересни истории за котки. (Аз например така правех, за да ми вземат кученце и котка и успях! )

2.   Еми съжелявам да ти го кажа но да.. Котките тоалетната им мирише доста гадничко какъвто и да е филтера.. 2. Много грижи изисква (всичко зависи от породата ) 3. Не е много евтино.. а иначе ако толкова я искаш. Еми аз когато исках добреман, а така де куче просто за 2, 3 седмици учех по здраво искарах няколко 6ци и майка ми и баща ми се зарадваха и така :)

Момче, 13г.

3.   Хахахаха, скъсах се да се смея на частта „котките миришели”, тези животни са най-чистите домашни любимци, заложено им е просто в гените. Котката НЕ МИРИШЕ, може да и мирише тоалетната, ако не я сменяш...

4.   Имам баба която е на 90 години. Тя цял живот е имала котки. Когато вдигнеше кръвно, гушкаше котката и така се лекуваше без лекарства. Много лечебво и отпускащо действат. Когато бях малка като заплача котката идваше да ме успокои, галейки се у мен. Котката винаги ляга на болното място и лекува. Тя е безплатен доктор. Кажи това на баба си.

5.   Аз бях същата майка ми се колебаеше а баща ми не искаше. Но след 2-3години най накрая успях да ги убедя (като не съм намеквала често) Първо един приятел дойде с нас на село и видя едно мършаво коте което седеше настрана от всички други. Той го съжали и го взе за една седмица в апартамента си на топло защото беше декември а котето беше много малко. След като го взе аз отидох у тях за да го видя. Той тъкмо щеше да го къпе и след като го изкъпа аз го изсуших и му сложихме кърпа върху парното и то легна там. Котето много бързо се научи да ходи в тоалетната- първият път отиде в ъгъла на стаята и мяукаше, бързо го сложихме в котешката тоалетна и то там си свикна(забравих да напиша, че този приятел си имаше др. котка- Цоцко). Слеед седмица го върнахме пак на село на студено. Аз го съжалих и така цяла седмица плаках за да си го вземем у нас, а баба ми звънеше и ни се караше защото то вече беше свикнало на топло и удобства и сега не яде, всички котки го бият и то седи зад обущарника и не мърда от там. Най накрая мама и татко казаха, че ще си го вземем у нас. Аз бях много щастлива! прибрахме си го и то веднага потърси храна и тоалетната пак трябваше да му я покажем защото беше на друго място и все пак беше в др. апартамент. Заведохме го на ветеринар за вътрешно и външно обезпаразитяване плюс там някакви още хапчета( абе около 40 и няколко лева/скъпичко си е на 6месеца ама като искам котка така е/). И я кръстих Цуцка. сега вече почти 2 години е у нас и си ходи редовно на гости у Цоцко!!! Тоалетната и е малко трудна защото не си заравя изхожданото, а жули по пластмасата, но ние си я обичаме такавя каквато е! А за храната тя не привикна само на уискас както казваха мои приятелки а си яде всичко. Там беше яла малко хляб и преди акито и беше почти много бледо бало-кафяво но сега се е оправило. И се надявам да съм ти помогнала.
Момиче 13години

7.   Виж приятелко хубава и млада ако искаш котка или малко коте виж варианта
Тоалетната вярно мирише, но самото животинцче НЕ мирише.
Знай от мен сега съм на 20 почти - април месец ги правя

Имал съм като по малък котки и мама искаше да си има но татко е малко съмнителен а сестра ми понеже иска и тя коте ще видим къде ще го сложим засега имам рибки.