Споделена история от Тинейджърски

Oт шега към бой
Здравейте, момче на 14 съм и сега ще ви разкажа за една моя история и моя помогнете. :(
Значи бях на училище и тъкмо се прибирах, но по пътя спрях да си взема вафла, за да ям по пътя. Но едно момче от другия клас (аз съм 7а, а той е 7б) мина с колелото и ми се изпречи на пътя, нямаше как да мина (от другата страна имаше ограда) и почна да ми казва "Зак'во си ме псувал!!!? " и подобни. Разбира се аз, не съм го псувал, знам го, че търси с кого да се заяжда, но никога не се е закачал с мен. И слезе от колелото и почна да ме блъска. Удари ми главата в оградата и от челото ми текна кръв. Аз извадих телефона с надеждата, че като му кажа, че ще звънна на баща ми да го пребие, ще се махне, но не. Уж, че му звъня, но не звъня. Почна да ме блъска и не спираше, докато един мой приятел не мина да ни разтърве. Тръгнах си с надеждата, че на другия ден ще го набия. На другия ден междучасието играем белот с мои приятели, а вратата се отваря и ме вика един мой приятел. Като излязох, това момче ме удари, а другите му трима приятели ме удряха къде ли не. Имах чувството че няма да свърши, докато един от приятелите ми, не ги разкара от стаята ни. Целия бях в синини. От тогава гледам да го избягвам, за сега успявам, но не знам колко ще продължи това. Моля някой да помогне как да го накарам да спре по мирен начин. :( Имал съм много сбивания и съм успявал по мирен начин да спрат. Но това момче не спира каквото и да правя.. помогнете :((

Коментари

2.   Като за начало кажи на ВАШИТЕ! КАЖИ НА КЛАСНАТА СИ КЛАСНИЯ! УВЕДОМЕТЕ И ДИРЕКТОРА И КАТО ГО ПРИВИКАТ!
ЩЕ ВИДИШ КАК ЩЕ СПРЕ!

3.   Кажи на класната ти или на директора. Аз също съм попадал в такава ситуация, сам срещу много. Поритаха ме малко, успях да си скрия лицето, но някои от тях изядоха някой друг тупаник в муцуната и на другия ден не спряха да ме заплашват, че пак ще се повтори ако стъпя в дискотеката в която стана това. Аз също им отвърнах със същото, защото бях ядосан и исках да им го върна, но накрая наведохме глави както аз, така и те или по точно този, който се води за най-големия сред тяхната компания и не съжаляваме... извинихме се и сега дори се поздравяваме. Така, че, ако си мислиш на боя да отвръщаш бой, по-лошо, до никаде няма да се стигне, опитай да поговориш с тоя, ако не стане, казах ти, или на класната или на директора, а също става и на родителите ти. Дано съм ти помогнал. Късмет.

5.   Божее тва си е сериозно бе.. наистина трябва да кажеш на класния си раководител.. на вашите също.. едвали някой родител ще му е приятно и ще позволи да бият детето му! кажи им веднага те 100 % няма да бездействат!!

6.   Издебни го в някоя уличка, където няма хора. И го пребий. Ритай го докато е на земята, докато не започне да ти се моли да спреш. Направи същото и с приятелчетата му, които са те били - един по един. Кажи им, че това ще се случи отново, ако дори те погледнат накриво. Сигурен съм, че ще гледат на теб по съвсем друг начин ако направиш това :)

7.   От автора: Не искам да казвам на баща ми, майка ми или някой друг.. а съм сигурен, че ако кажа на директора/класната нищо няма да направят.. иначе благодаря на номер 6, ще се пробвам :)

8.   Ейй осъзнайте се бе хора.. Проблемите не се решават с бой!!!

9.   Кажи на класния, после в детска педагогическа стая и на директора. Най-малкото ще им наложат наказания. Не се страхувай да се оплачеш. Ако ти казват, че си страхливец го правят от страх да не ги издадеш.

10.   Сега ще ти кажа какво бих направил аз..
Бих си задал въпроса дали съм мъж или не. Дали искам да търпя такова поведение към мен или искам да си изградя уважение.
Първо трябва да си зададеш няколко въпроса
1. Момчето има ли връзки? Ако го набиеш дали ще викне 30 човека след теб.
2. По здрав ли е от теб? Ако е по силен те съветвам да започнеш здравословен начин на живот и спорт. Ще ти се отрази добре :)
3. Имаш ли хора, които да застанат до теб в боя и по-нататъчните скандали.

Аз бих се изправил срещу него. Той те е набил веднъж. Явно и втори път. При третият път бих го фраснал едно хубаво.

Отговорен съм за това което казвам, а не за това което разбираш.

Sid.

11.   Благодаря на всички добре го натупах както ми каза номер 6 :D. Разбира се и другите ги набих :) Вече няма да се закачат с мен :)

12.   От Номер 6: Не мога да повярвам, че ме послуша :) Наистина се радвам :) Успех

13.   еми незнам аз съм 1. 68 65 кг и тренирам бокс, , На такива като тея им удрям 1 десница и тва е.. Колкото и да си слаб не се оставяй да те бият. А иначе, ако пък си толкова пацифист просто кажи на класната или директорката..

14.   Сега след като си го натупал внимавай да не те причака с още 3-4 човека. Успех.

15.   номер 14, споко виждам го в междучасията по коридорите не иска и да ме вижда ;) а другите му приятели не се страхуват от мен, нито аз от тях

16.   Ако ти посегне пак, отвърни му. Това е. Спри да се страхуваш, няма от какво. Аз преди бях в същата ситуация. Когато отсрещния види че си готов да отвърнеш, се замисля. Но ако очакваш всичко да мине "по мирен начин", няма да стане. Или поне няма да ти остане достойнство. Не казвам да го нападаш, но ако ти каже нещо или направо ти посегне - МУ ОТВЪРНИ!

17.   От номер 16 : Аз докато прочета всички коментари... Иначе поздравления. И аз така прекратих моите "боеве" в даскало, като започнах да отвръщам на всеки, който посмее да ме унижава. Хубаво е да умееш да се оправяш сам, ако разчиташ на учители (в тази ситуация) най-много да те бият пак.

18.   Едно нещо не разбрах като веднъж те е бил до кръв как така другият път ти си го набил

19.   Така както те гледам си пич и не си от тея, които се дървят ей така. Ое когато те чух, че си спрял, за да си купиш вафла е разбрах. Аз също не съм силен и затова ще те посъветвам- Доведи още приятели и вземете го смлатете тоя, а друг начин е да се оплачеш на директор, роднина, родител и т. н

20.   пълна измислица е тази история не се занимавайте

21.   с една дума ще кажа че си.... МУХЛЬО! Толкова не можеш да го набиеш и после кат те види да те избягва, ами ще търпиш. Кажи на класният или на вашите.