Споделена история от Тинейджърски

Защо само аз излезнах боклука?
Здравейте. Пише ви едно разочаровано момче. На 17 години съм. Та ето я и мойта "невероятна" история. До преди няколко месеца излизах с една компания. В тази компания беше и най-добрия ми приятел, или аз поне го мислих за такъв. Този мой приятел си имаше приятелка 3 години по-голяма от него, невероятно красива, имаха връзка от над година и половина. Излизахме нагоре, надолу по дискотеки, насам-натам. Но на мен 1 нещо ми направи впечатление - неговата приятелка постоянно ме заглеждаше. В началото си казвах "В какви филми се вкарвам? ! ... та това е невъзможно". Е да, ама не. Една вечер се събрахме на домашно. Сички се напихме, а те двамата се скараха. Тя отново не спря да ме гледа, докато 1 път не ми и намигна и вече бях на 100% сигурен, че съмненията ми излезнаха истина. Отидох до тоалетната, знаете как е, прекаляваме с алкохола, пика ни се... та както и да е, тя ме последва, след което двамата се сграбчихме и се натискахме. Никой нищо не заподозря, тръгнахме си всеки към тях. На другия ден ми звъни някакъв непознат номер, веднага се досетих, че е тя. Дигнах й. Поговорихме си, казах й, че това снощи е била една голяма грешка. Поисках да се видим. Отидох до тях, казах й, че не мога да забия нож в гърба на приятеля си. Тя се разплака, започна да ме моли, казваше ми, че не правим нищо лошо, че забранения плод е най-сладък и започна да ме омайва някак си, но аз си останах твърдо заd думата си. На другия ден не ми звънна, казах си, че сичко приключи и се успоих. Но този път пак не излезнах прав. В продължения на 1 седмица идваше до нас и ме молеше да се съберем, казваше ми че е нямала никога така желание както за мен, че е много влюбена, плачеше и доста често, а на мен ми стана много гадно, не исках да виждам как друг човек страда заради мен. В същото време прекарвах 60% от времето си с моя приятел(сещате се за кой говоря). Виждах в очите му колко му е зле, той я обичаше безкрайно много, а и той беше най-близкия ми приятел, човек, който знаеше кога отивам до тоалетната, както и аз за него. Та да се върна към приятелката му. Тя не спря да ме търси, а аз не му казах веднага, защото си мислих, че е нещо като леки симпатий, но тя не спираше да идва и да ми се моли, накрая не издържах и му казах. Той го прие супер спокойно, каза ми, че ако искам мога да се събера с нея, че аз нямам никаква вина, дори съм постъпил като истински приятел, но аз му казах, че не искам. НАПРАВО МИ ПАДНА КАМЪК ОТ СЪРЦЕТО! До този момент ми беше супер неспокойно, да не разбере от някаде, че се виждам с приятелката му и да се скараме. Това спокойствие продължи до вечерта, когато приятелката му отново дойде до нас. Забравих да кажа, че през това време, той ходеше до тях всеки ден и я молеше да се съберат отново. Та след като дойде, поговорихме си за това какво й е казал приятеля ми, как съм постъбил и т. н, докато в един момент ме попита " Ти защо му си се фалил, че съм ти се обаждала, вярно ли е, че си му казал, че не искаш връзка с мен, че ме харесваш само като приятел" Останах потресен. Ядосах се много. Не знаех как да постъпя, всичко беше супер объркано като по сапунките, та дори повече. На другия ден дойте този мой приятел до нас, изпушихме по 1 фас и ме попита каза ли ти нещо приятелката ми така леко гузно. Казах му не, нищо не му казах за лъжите му, макар, че ме заболя от тази негова постъпка, но не исках да се карам с него. Той знаеше, че тя идва към нас всяка вечер късното, и ме караше да излезнем вечерта с цел, тя да не дойде до нас, макар, че не ми го каза, аз се досетих. Та както и да е, тръгна си. Вечерта отидох до приятелката му за да поговорим ей така по приятелки, а той ми звънна, попита ме къде съм, а аз не го излъгах и му казах. Той ми каза само добре и затвори телефона. На другия ден й наговорил куп глупости и лъжи по телефона за мен, какъв боклук съм бил, как съм постъпвал със семейството си, как съм се правил само на добър пред нея, а всъщност съм бил.... както и да е, дори заплашваше с бой, наругаваше и нея, че била курва, каква ли не, тя не му остана длъжна. Историята е още много дълга, дори мога да ви кажа, че след 4 месеца връзка с нея, те пак се събраха, но аз съм на мнение, че тя само го използва, защото той й върви по гъза. Та според вас, само аз ли излизам боклук в тази ситуация? Целия град говори как съм бил зел приятелката на най-добрия ми приятел, а всъщност не знаят дори нищо, нещата изглеждаха просто така, според вас не трябваше ли той като истински приятел да и тури 1 майна, да застане на моя страна и да ми каже "Приятелю, бий й шута, след време ще направи с тебе така, както с мен" и да си останем приятели, a не да я настройва срещу мен и да ме обижда, а на другия ден да ме пита каза ли ти нещо, за мен това е курвенска постъпка, той ми каза, че заради путка съм станал путка, НО ТОЙ СИ ГО ЗАСЛУЖИ ОТ МОЯ ГЛЕДНА ТОЧКА. Вече сме скарани то няколко месеца, те пак се събраха, макар, че се плюеха, обиждаха, заплашваха, та не знам още какво, но мен това сега не ме интерасува, интерасува ме кой има по-голяма вина и според мен ако той беше постъпил както казах по-горе, сега всичко щеше да е различно.

Коментари

1.   Много гадна работа ама не си ти виновен

2.   В днешно време няма истински приятели. Тегли му една майна на своя "приятел". Ще си намериш други приятели, които наистина да те обичат и да те подкрепят. А за момичето - тя, когато е идвала да те "моли" да излизате, тя те е използвала, защото може би е искала да накара приятеля си да ревнува от теб. И изводът е, че твоите приятели са идиотите, не ти. :)

Ранджан

3.   Извинявай авторе ама в цялата тази ситуация виждам теб по-виновен. Ти не си преценил навреме на кого държиш повече на момчето или на момичето. И си станал инсрумент в ръцете на момичето и трън в очите на момчето.
Когато човек в живота попадне в ситуация между двама с връзка, тогава трябва да прецени на кого от двамата държи повече. Човек не трябва да забравя, да преценя мисленето на приятеля си по действията му не по думите. Всеки би ти казал че не го боли за загубената над година и половина връзка, но след като знаеш, че той ходи всяка вечер да й се моли, къде се вреш.
Онази вечер, как така реши да си поговориш като приятел с нея? И то точно след като той ти е казал "каза ли ти нещо приятелката ми"
Съжалявам авторе, но ти си станал жертва на момичето, чрез теб тя е доказала на гаджето си, че може винаги да си хване 17 годишен и то който тя поиска, дори най близкия му приятел /когото той чувства като брат/ би се отказал от него заради нея.

4.   От автора - наистина последно време като започнах да се замислям май твърде много съчуствах на момичето, а приятеля ми беше на по-задна линия, но минало няма какво да се направи, исках просто от тази ситуация да излезна без да нараня нито 1 от 2-та, а си мислих, че най-правилния начин е да съм с момичето, но и в същото време да не лъжа приятеля си, а накрая излезнах черната овца, без приятел и без приятелка. Иначе не мисля, че тя нарочно ме пожела за да направи мръсно на приятеля ми - при тях просто нещата не вървяха последно време, караха се постоянно, разделяха се по 2-3 седмици и после пак се събираха защото много й било жал за него да го гледа как страда (по нейни думи), да не говорим, че ме търсеше постоянно, плачеше в началото когато пожелаех да правим секс, защото я беше страх, че я използвам, просто тя беше лудо влюбена в мен и съм на 100% сигурен, че не го правеше с цел да прави мръсно на приятеля си, макар, че сега пак са заедно. Ако можех да върна времето назад бих й бил един як шут и да се оправя, но късно, човек се учи от грешките си....