Споделена история от Тинейджърски

Харесвам едно момиче, но съм много съм срамежлив.
Здравейте.

Ще започна с историята си. Аз съм момче на 14г, 7клас. От доста време харесвам доста едно момиче от моят клас. Може би от трети клас някъде. Проблемът ми обаче е, че съм срамежлив. Не съм казал на никой за това, дори и на най-добрите ми приятели. Винаги когато ме заговори или нещо, се спичам и не мога да кажа нищо и се държа кат няка'в урод и имам чувството, че тя ме мисли за такъв. И това не е само с нея, а почти с всички момичета.

Мисля, че бяхме в четвърти клас, когато тя ми каза, че ме харесва по смс ли беше, по скайп ли беше, не помня, та тогава та ми се разтупа сърцето, че направо бях на седмото небе, ама нали моят тъп срам, казах и че и аз я харесвам, след което и пратих, че всъщност не я харесвам. Просто не знам как се е почувствала тогава, първо съм и казал да, после не... А на всичкото отгоре раздрънках и на двама приятели, които па го раздрънкаха на целия клас... Направо най-тъпото нещо съм сторил, иска ми се да върна времето назад, но не мога. Не знам, сега като се замисля, съм постъпил много тъпо. Та сега, не знам какво да правя, понякога и пиша няк'ви неща в аск-а, с желание да каже нещо за мен, какво мисли, ама никога не отговаря на въпросите. Те не са свързани директно с мен, ами са например: "Кои са най-милите момчета от класа ти? ". Скоро бяхме заедно на един рожден ден в един приятел, у тях, където поне за мен, имам чувството, че леко се сближихме, но даже и приятели не мога да ни нарека. Просто се чувствам ужасно тъпо заради оная случка в четвърти клас, не знам за нея, но на мен чувствата ми от тогава не са се променили, даже стават по-силни. Знам, че съм най-големия да имам такива чувства, но както знаете всички, това е времето когато един човек съзрява и опознава любовта. Аз така и все още не съм усетил дори и момичешка прегръдка, да не говорим за целувка, дори и по бузата, заради тоя мой тъп срам.

Обръщам се към вас, да ви попитам как може да се оттърва от тоя срам, защото ако продължавам така, на дали ще имам гадже някога. Все съм си мислел, че като отида в друго училище в 8ми клас, ще е различно, но надали ще е така.

Ще се радвам, ако ми дадете някакви съвети, благодаря.

Коментари

1.   Аз също съм така с разликата че съм момиче вижте и моята история "Влюбена или не.. " Съветвам те да се сближиш с нея!

2.   здраве,
единствения начин е да пребориш срама - това става лека-полека като започнеш да говориш с други момичета - с елементарни въпроси - колко е часа, какво имаме другия час, утре ли имахме коонторлно по един какво си, може ли една химикалка, че моята спря и т. н докато не стигнеш до твоето момиче и не го попиташ дали иска да излезете някъде.

друго нещо което може да ти предложа - скоро има ли ваканция? трябва да се съберат поне 4-5 дни
когато започне ваканцията може да й пишеш във фейсбук или на скайп (целта е да имаш време и не на другия ден да се срещате)
и тя ако ти отговори може да я питаш нещо за училище
след това може да й припомниш историята която ни разказа - като допълниш, че тогава си бил много ТЪП и ПРОСТ и не може да повярваш, че си отрязал такова СТРАХОТНО момиче като нея

и продължаваш...

ако си спомняш първо ти отговорих с Да, но след малко си промених мнението и ти писах НЕ - разбира се обикновено първото нещо което помислиш/кажеш е истината - и в случая беше така.
аз те ХАРЕСВАМ от 3-ти клас и не съм спирал (ако искаш вярвай)
може би си забелязала, че съм малко срамежлив.. заради този мой срам ти отказах и не съм спирал да съжалявам за това...

днес реших да ти пиша защото НЕ ИЗДЪРЖАМ!

харесвам те и то МНОГО!

============================

Ако още те харесва - след този разговор момичето ти е в кърпа вързано!
ако иска време (но мисля, че няма) може да се срещнете още на другия (хубавото е ако сте във ваканция а да може да свикнете с мисълта, че сте гаджета)
и не се притеснявай - тя вече знае, че си срамежлив и за някой неща във връзката ви ще може да се оправдаваш с това.

пак ти казвам - ако в момента тя те харесва - ще я имаш още утре!
само трябва да й пишеш (знам, че е много трудно да говориш с нея - и затова не ти го предлагам защото съ сиг няма да го направиш)

Пиши й докато някой друг не я спечели!

3.   Леле, все едно аз съм го писал. И аз съм на 14, и аз харесвам едно момиче от доста дълго време (вече година и нещо), и аз й пиша в Ask-a... ама мисля да й кажа в края на годината, за да не ми се подиграват после... тъй като си падам малко смотан в училище, а тя пък е доста отворена...

Ако искаш да се мотивираме взаимно, дай някакъв фалшив имейл/скайп, където да си пишем :)) Успех, братле

Модератор - не публикуваме контактни данни.

4.   Еми направи ти първата крачка, пък каквото стане поне няма да съжеляваш, че не си опитал, може пък да ти се отвори късмета, бъди малко по-смел;))
момиче от София

5.   Здравей!

Искам да те помоля да ми я опишеш. Смисъл руса коса, тъмна коса, висока, ниска, зелени очи, кафеви, сини.. И коя зодия си ти и коя е тя? Ако не знаеш, дай ни датата й на раждане и готово. Мисля, че така ще мога да ти помогна много.

Та за историята ти. Ами направи някаква крачка, но ако тя ясно ти покаже, че те има само и единствено за съученик... Съжалявам, но не й досаждай. Ако ли не - късмет!

Между другото, я разкажи какво точно се е случило в 3, 4 клас.

6.   Здравей!

Искам да те помоля да ми я опишеш. Смисъл руса коса, тъмна коса, висока, ниска, зелени очи, кафеви, сини.. И коя зодия си ти и коя е тя? Ако не знаеш, дай ни датата й на раждане и готово. Мисля, че така ще мога да ти помогна много.

Та за историята ти. Ами направи някаква крачка, но ако тя ясно ти покаже, че те има само и единствено за съученик... Съжалявам, но не й досаждай. Ако ли не - късмет!

Между другото, я разкажи какво точно се е случило в 3, 4 клас.

7.   Ами като знаеш, че се държиш като урод СПРИ да се държиш така, защото само ще я отблъснеш! Покажи й, че изпитваш симпатии, дръж се мило и й КАЖИ, че я харесваш. Може да се изненадаш от отговора й... Няма значение по скайп или на бележка, пък може и на смс ако й имаш номера. Направи го, не чакай! Поне ще знаеш, че си опитал и ще разбереш дали те харесва. Колкото до случката в 4 клас, бъди сигурен, че й е станало гадно ама айде, дечица сте били!

8.   От автора: ДА, бих и казал, но дори и да ме харесва, не знам дали ще стане нещо след като съм я отрязал така, а и аз като се държа студено с нея... Не знам просто. Знам, че като продължавам само я отблъсквам, но не мока, обитвам се да се държа по-мило, но някак си не ми се получава.

Номер 6: Нямат значение тея неща, ще ти кажа само че е дребна и красива, нищо повече.

9.   Според мен трябва да опиташ да поговориш с нея.
А, ако не стане продължи напред.

10.   Брат, и аз бях в подобна ситуация харесвах момиче от съседния клас, но все се притеснявах да се сближа с нея.
Обаче един ден бяхме на училищна екскурзия, момичето също беше там, запознахме се с нея и станахме приятели. От тогава сме в една компания и не спираме да излизаме заедно.

Не се притеснявай да се запознаваш и сближаваш с нови хора(не е толкова страшно)