Споделена история от Тинейджърски

Срам ме е от това, което съм
Здравейте, момиче на 17 години съм и напоследък с мен се случва нещо доста странно. Винаги са ме привличали момчета и съм се чувствала щастлива с тях! Преди 6 месеца се разделих със сериозния си приятел и оттогава (колкото и нескромно да звучи) имам доста шансове, но никой не ме привлича ( в това число вече и бившия ми приятел). Преди около месец се видях със стара позната, 2 години по-голяма от мен и тя започна да ми разказва за любовния и живот. Сподели ми, че от доста време е от другата страна ако мога така да се изразя и се чувства много по-щастлива! От срещата ни не спирам да мисля за нея, приемам я в много по-различна светлина и май изпитвам някакво увлечение по нея! Често си пишем или се засичаме и усещам как всеки път, когато имам някакъв контакт с нея, нещо у мен потръпва! Чувствам се отново щастлива, защото доста съм страдала в любовта, макар и на 17, но.... много ме е срам от това, в което се превръщам! Никога не съм била против връзките от един и същи пол, но и не съм си представяла, че аз може да имам такава връзка. Не знам какво да правя, моля ви помогнете ми, защото това е единственото място, където мога да си излея душата; никоя от приятелките ми не знае, страх ме е да не се отдръпнат от мен, когато ми кажа, дори на най-добрата си приятелка ме е страх да кажа, за да не ме помисли за ненормална... много ми е трудно, не знам какво да правя и с това момиче, което харесвам, дали да не поговоря с нея... просто не знам... Моля ви дайте ми съвет и ще помоля без злобни коментари и забележки! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Виж сега - пробвай! Никога не знаеш как ще те изненада живота. Но тоя свят се крепи на различното. Първо намери любовта или даже остави тя да те намери. Тъпо е да си слагаме знаци какви сме, ''тя'' сама ще ни открие и последното нещо, когато се влюбим е да гледаме пола на човека. Да вярно в България е така - а си различен, а те обесиха. Според мен пробвай ако ти хареса, ако се чувстваш добре и си щастлива бъди с нея. Защото малко хора днеска ценят щастието! А колкото до споделянето, защо всички трябва да са информирани? Примерно поговори малко с най-добрата ти приятелка и ако е такава ще те разбере! Аз приемам различните! Само ако не си налагат интересите! Така че, момиче, помисли си малко! И действай, защото и аз съм така.. И се надявам един ден.. Истиснки да открия щастието в любовта както и ти и всички! Айде стискам палци, успех!

2.   И в двата случая може да бъдеш разочарована. Дали имаш връзка с момче или момиче, не е толкова важно.
По-скоро ти трябва време и ведро настроение без мисли за интимна близост.

3.   ОМГ, не ходи повече с това момиче. Сега си объркана, на такава възраст си, че не знаеш какво искаш. Често се случва сред тийновете и да не знаят на кой бряг са. Давам ти 1месец с това момиче, докато се осъзнаеш, че имаш правилна ориентация, а не лесбийска. Ако беше хомосексуална щеше да си го усетила отдавна, още като малка.

4.   Недей! . По-добре изчакай докато намериш някое подходящо момче за теб! Трудно е, ама има време ;)

5.   Ако искаш нормален живот - забрави. Бъди си нормална, просто чакай, докато намериш правилния човек, все пак си само на 17. Хората около теб тепърва ще се променят, както и ти самата. Не се поддавай на тези глупости!

6.   Здравейте, Благодаря ви, че толкова бързо се отзовахте на въпроса ми! Мненията са доста разнообразни, но въпреки това смятам да пробвам; в крайна сметка никой не говори за сериозна връзка и т. н., а и живеем един живот, в който всичко трябва да се опита, според мен! Проблема е, че не знам как да привлека вниманието и. Излизаме с различни компании и единственото нещо, което ни свързва е един кръжок, на който и двете ходим, но в различни дни и шанса да се засечем е минимален.. Иска ми се да излезем, да поговорим, но не знам какво да направя.. другият вариант е да я поканя с компанията ми на купон, но пък едва ли ще се навие да дойде, понеже не сме толкова близки... Дайте ми съвети какво да направя, че да се сближим малко повече.. :)

7.   Като за начало си помисли добре - няма как да не знаеш дали те привличат мъже или жени. Ти самата казваш, че те е страх да кажеш на твоите приятелки. Ами тази твоя стара позната - като казваш "стара" предполагам имаш предвид, че не сте се виждали от доста време - защо веднага с такава готовност би ти споделила, че е "от другата страна"? Нея защо не я е срам? Работата не е толкова страшна - не е като да си си харесала момиче, за което знаеш че е хетеро. Ако се опиташ нещата сигурно ще станат. Ако не пробваш - това не означава автоматично, че ще спреш да харесваш жени...
Споко, няма нищо страшно, даже е и секси. А пък и щом досега си харесвала момчета, може да си би. При всички положения няма от какво да те е срам. Приятелките ти обаче не знам как биха реагирали, това е много индивидуално. И ако все пак ще им казваш, поясни че не те са причината.
И да, последния вариант сигурно са хормоните. И аз съм на 17, но нямам никакви наклонности към други момчета. Обаче от друга страна прогестерон и естроген също много нямам. Така че при теб може и да е различно заради хормоните.

8.   По-добре недей изчакай да мине време може пак да харесваш момчета.

9.   Абе какво ги слушаш всички тия? Това не е ненормално! Всеки има право на избор и на живот и на ЩАСТИЕ. Какво ся, различните нямат право да бъдат с тоя дето обичат ли? Виж гледай си живота не си слагай знаци и когато се влюбиш тогава ще видиш колко ще те дърпа желанието да си до човека, който обичаш, без да правиш впечетление момче ли момиче ли е. Айде успех :)