Споделена история от Тинейджърски

Имах нужда да си го излея
Здравейте, момиче на 14 съм и съм много комплексирана. Омръзна ми да бъда обект на подигравки заради външността. Как така всички други момичета имат гладки, чисти кожи, които не лъщят, хубави, прави коси, слаби тела и са високи, а аз съм единственият таласъм?
Не харесвам абсолютно нищо по себе си. Косата ми е къса (а искам да е дълга) - малко под раменете и е къдрава, на спирали (а искам да е права)! Винаги изглежда изтощена, а полагам големи грижи за нея. От осем месеца си правя домашни маски с тривитаминол и бадемово масло, пробвах и купени, използвам хубав шампоан и хубав балсам, не я изправям никога, какво ли не, но тя си остана къдрава и пърхава. А другите момичета не ползват нищо, само шампоан и балсам и са им гладки и хубави косите...
Кожата на лицето ми е просто ужасна. Как така на всички момичета от класа ми дори и без фон дьо тен са им меки, гладки и чисти, без мазен блясък, нямат черни точки? А аз, въпреки че ходя всеки месец на козметик и използвам бяла козметика, лицето ми лъсва на втория час в училище и имам ужасно много черни точки. Адски ГНУСНА съм в лице, само като се погледна в огледалото в училище и се чудя просто защо.
Повечето момичета в класа ми имат малки и тесни носове и хубави, плътни устни - но защо аз да имам. Носът ми е широк и чип, прилича на камба, а като се прибави лъсналата ми кожа, съвсем на клоун ставам. Даже едно момиче в класа ми ме пита веднъж защо винаги ми бил лъскав носа. Много тъжно ми стана, защото полагам нечовешки грижи да имам поне малко хубава кожа, а накрая това.
А зъбите ми! Всички момичета имат бели, хубави зъби и красиви усмивки. Аз носих шини почти четири години, зъбите ми са прави, но по краищата са вълнообразни и просто е адски грозно, а и са жълти, въпреки, че устната ми хигиена е добра. А като се усмихна, не стига че усмивката ми е грозна, ами носа ми сякаш се разплува още повече, бузите ми се вдигат (имам пълно лице) и очите ми стават на цепки. Приличам на свиня.
Най-ниската в класа съм - 1, 50. Дебела съм, много, за ръста си - 60 кг. Как така всички момичета в класа ми набиват сладко и баници, а са фини и женствени, а на мен най-малкото нещо ми се лепи и приличам на НИЩО?
Нямам приятели - никакви. Не говоря с никой, а и никой не говори с мен - нещо като аутсайдера на класа съм. Всички само ми се подиграват за това и онова, аз се прибирам вкъщи и рева, казвам си че ще променя каквото не харесвам по себе си, виждам се в огледалото и просто ми се доревава отново. Защо трябва само аз да съм толкова грозна, всички останали момичета - хубави? Мразя се, мразя се ужасно много... Момчетата си говорят с другите момичета и им правят комплименти, мен само ме използват (отличничка съм) да им давам да преписват домашни и след това дори не ми благодарят, а за благодарност ми се подиграват? Много ми е тъжно, в момента се сдържам да се заплача. Ходя на танци (хип-хоп) от 3 години и на актьорско майсторство от 1, занимавам се с рисуване - работя върху платна, обичам да чета поезия и проза, любимите са ми хайку, сенрю, уанрю... източните форми. Когато имам муза, пиша. Как тъй пък съм толкова скучен човек, че никой не иска да бъдем приятели? И ЗАЩО съм толкова ГРОЗНА?
Освен горния, имам и още един въпрос - диетата "Японско чудо" - искам да я започна, вредно ли ще е за мен и ще има ли йо-йо ефект?
Извинявайте, че се получи толкова дълго и благодаря на този, който ми е прочел комплексарските излияния, но мислите ми просто ме убиват и трябваше с някой да споделя, самотна съм много и прочие.
За съжаление в реалния живот нямам с кого да си говоря. Извинявам се още веднъж, че се получи толкова дълго! Моля от все сърце модераторите да пуснат изповедта ми! Благодаря.

Коментари

1.   Лоша работа. Аз съм момиче на 14, почти 15 години и съм 9-ти клас, тъй като 1 година по-рано съм тръгнала на училище. Като бях 6-7 клас изглеждах наистина отвратително - бях пълна, имах СТРАШНО МНОГО пъпки по лицето, косата ми беше мазна, не можеше да застане.. ниска съм и аз - 154, но си харесвам ръста. Сега обаче съм коренно различна - пъпките изчезнаха, косата ми сама се изправи, чрез много спорт отслабнах и имам хубава фигура. Нямам нищо общо с преди. Съветът ми към теб е да почнеш много да ходиш пеша и да правиш вкъщи физически упражнения. Всеки ден. Аз от почти 1 година правя упражнения в нас по 40 минути всеки ден и ходя много пеша. Към 2 часа най-малко. Упражненията са подобни на танци, но не точно и са много енергични. А и страшно много ми помогнаха. Ако ядеш много мазни храни, сладки неща, пиеш много газирани напитки, както и често да ядеш чипсове и подобни - ограничи ги до минимум! От тези неща не само ще затлъстееш, но и може да ти избият пъпки на лицето. Диети не започвай, защото те обикновено трябва да се спазват за определен период от време, но какво става после, когато си върнеш стария хранителен режим? Двойно ще качиш! Аз бях пробвала диети, но все пак не мога завинаги да гладувам и накрая си върнах началните килограми и пак беше зле. Спорт му е майката, не гладуване. Отслабването трябва да бъде бавно, за да има хубав ефект, а не да станеш отпусната, което също е гадно. За лъскавата кожа - гаден проблем, явно и ти като мен си с мазна кожа. Мий си често лицето, не знам дали някъде не бях чела за някакви специални кърпички, с които като си изчистиш лицето и веднага попиват мазнината от кожата. Аз ползвам и лек фон дьо тен и отгоре пудра. Разнасям добре фон дьо тена, отгоре слагам пудра и минавам с четка. Има и фон дьо тен - и за мазна кожа, доколкото знам. А за косата - може да намериш някакви прически на интернет с фиби, ластици, въобще без косата да се гори. Има различни начини за връзване. Аз всяка сутрин преди училище си къпя косата /някои казват, че е вредно, но на мен ми влияе много добре, защото нито е мазна, а и застава на едно място/ и по-лесно ми застава прическата. Преси използвам само за специални случаи, защото нямам много нужда от тях. Ако искаш пробвай някой път сутринта да си измиеш косата /ако можеш да отделиш врлеме де/ и виж дали ще е по-добре. При мен определено е по-добре. А за ниския ръст - няма страшно, още повече, че си момиче. А пък и аз намирам ниските хора за сладки. Аз също съм ниска, но си харесвам ръста. По-важни са пропорциите, отколкото височината. Спри да им помагаш на тези използвачи - като те питат да препишат си измисляш някакво оправдание или казваш направо, че не може. Какви са тези неблагодарници, че ще им помагаш, а те ще те хулят? Яя, не им се давай. Класа ти вижда, че ти изпитваш комплекси и затова се заяждат с теб. Покажи им, че не може да те мачкат, ти не го заслужаваш! А за приятелите - и аз нямам много сега, но преди почти изобщо нямах, защото бях твърде затворена. Сега може би си 7-ми клас и ще кандидатстваш. Ако е така, не ходи в гимназиите, в които ще ходят съучениците ти, за да не стане и в другото училище така, пак да те обиждат. В новото училище не се затваряй в себе си, както аз направих /и много сгреших/, а заговори някой, усмихвай се, хората обичат усмихнатите. Аз си намерих истинска приятелка миналата година, когато бях 8-ми клас и дойдох в гимназия. Преди това само използвачи. Успех и дано скоро се оправи положението :)!

2.   http://fitnesinstruktor.com/

3.   Знаеш ли, според мен нещата ще се наредят от само себе си в бъдеще, нали си чела приказката на Андерсен за грозното патенце? В теб виждам точно този огромен потенциал да се превърнеш в красив лебед, но трябва да бъдеш търпелива. Знам че е трудно, все пак си в такава възраст, я която мисълта за "утре" не е от особено значение, важни са "днес" и "сега". Но четейки това, което си, само мога да кажа "Браво! ", на прав път си! Вероятно никога няма да станеш Кралица на бала или на училището, вероятно природата не те е създала с най-бляскав външен вид, но повярвай ми в главата си имаш много повече отколкото която и да е красавица, с която искаш да се сравняваш и вероятно това ще ти даде летящ старт в живота.
Дерзай и бъди такава, каквато си!
М, 34

4.   Еми никой не иска за приятел супер комплексиран човек... Имай самочувствие, за Бога. Първо съм сигурна, че изобщо не си толкова грозна, колкото се описваш, особено щом се занимаваш със спорт от 3 години. А и как са озоваха всички модели в твоя клас ми е много чудно.