Споделена история от Тинейджърски

Как?
Здравейте :) Момиче а 13 години съм от Велико Търново. Та искам да попитам има ли някаква работа за малки. Смисъл работя нещо 1/2 часа и ми дават 2/3 лева. Защото искам да поработя нещо защото идва лято и искам да си спестя пари. Не че нашите няма да ми дават но ще съм си на село с приятели ваканцията и някак ще ми е неудобно да искам пари от баба и дядо. Макар че те никога нищо няма да кажат и все пак аз и братовчед ми всеки ден да им искаме по 2/3 лева в продължение на 3 месеца някак малко нахално ми изглежда. Айде братовчед ми е по-малък на 9 е но все пак аз съм на 13. Мога да поработя нещо 2/3 месеца докато дойде лятото. Но въпросът е какво? И къде? Моля помогнете ми!! Спешно е!

Коментари

1.   мъничка си още, то за възрастни няма работа ти искаш на 13 да те вземат, можеш да помагаш в къщи повече и вашите да ти увеличат джобните, можеш да събираш хартия и шишета и да ги даваш на вторични суровини аз така правех като малък и взимах някое левче, можеш да помагаш на някой познат съсед я за пролетното разчистване на мазето я за измиването на колата, ако умееш да свириш на нещо или да танцуваш можеш да пробваш като уличен музикант но само с изричното разрешение на родителите си, можеш да раздаваш брошурки и вестници, за това се сетих за сега ако се сетя за още нещо ще пиша, успех

2.   Ето тук момиче погледни, има много предложения --> http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/434425-Почасова-работа-за-ученици

3.   Можеш да опиташ като преводач!

4.   Преди да започнеш работа е хубаво да се научиш да пестиш, освен това на 13 е голяма грешка да си губиш времето с работа. Сега се развивай, работата ще ти пречи. Вместо това харчи по-малко и пести, пак ще имаш пари даже и ще може да си купиш нещо яко, без да искаш пари от мама и тате.

5.   И аз съм от В. Търново (въпреки че не беше нужно да се казва) и съм момче на 15 години и съм физически здрав и пак не мога да си намеря работа, е вече намерих една, която ще ми свърши работа, но общо взето всичко става с връзки..

Разбирам те идеално защо искаш да работиш, чувството ми е познато, но си още си много малка за работа :)
Другото ми предложение е да пробваш да изкарваш пари от интернет, аз така изкарвам по 80-100 лева на месец..