Споделена история от Тинейджърски

Закъснява ми след първият път
Здравейте, аз съм момиче на 16 години. С приятелят ми правихме секс преди 2 седмици за пръв път. От тогава сме го правили още няколко пъти и винаги с презерватив. Вчера трябваше да ми дойде, но още го нямам и се плаша без причина. Нормално ли е да закъснее? нова съм в това и всичко ми е толкова непознато.. незнаех кого да попитам, а няма начин да кажа да майка си. Може ли някой да ми обясни малко и ако знае как да предизвикам цикъла си да дойде вече, да ми каве. :)

Коментари

1.   Ако действително сте ползвали кондоми от самото начало до края на акта - няма от какво да се притесняваш. Кога беше първият ден на предишната ти менструация?
Днес сме 11. 03.
Имай предвид, че ЦИКЪЛ и МЕНСТРУАЦИЯ са две различни неща! Цикълът може да е от 25 до 35 дни - това е периодът между първите дни на две поредни МЕНСТРУАЦИИ. При всяка жена е различно, но повечето имат цикъл от 28 дни. Един месец има средно 30-31 дни. Февруари беше този път 28 дни - тоест по самата дата не можеш да се ориентираш! Броят се дните - ако ти е дошло на 1.02 - следващият път ще ти дойде около 28.02, - 5-10 дни
При 16-годишните цикълът не е редовен, няма от какво да се притесняваш. Отклонения от 14 дни са нормални дори при възрастни жени!
Въпреки това те съветвам да се консултираш с гинеколог да ти изпише противозачатачни. Не се напълнява вече от тях, предпазват от рак на яйчниците и матката и са най-надежното средство против забременяване. Ако си имаш сериозен приятел и двамата сте здрави, верни сте си - това за вас е най-добрият метод.
Иначе и кондомите са добро решение, стига да ги ползвате правилно и да ги ползвате изобщо! Достатачно е след акта да погледнете дали кондомът е цял и ако не е се взима Ескапел, но да се скъса кондом е изключително рядко. Ако при вас не се е случило, няма как да си бременна. Не се вкарвай във филми!

2.   Спокойно, момиче, това не е точна наука. 1 ден закъснение е нищо. На мен ми е пропускало цял месец без здравословна причина. Ако се притесняваш и се подлагаш на стрес, това допринася да се бави още повече. Успокой се, изчакай още малко. Като станат, да кажем, 2 седмици закъснение си направи тест за да си сигурна дали от това или не е от това.

3.   На 16? Не ти ли е рано за секс?

4.   Миналият месец ми дойде на 09. 01 и затова веднага се притесних. Една приятелка ми каза, че е нормално и няма от какво да се притеснявам. Презерватива никога не се е късал, но прочетох, че е възможно да се забременее и от онази течност, която тече от момчето (не спермата). Били сме без презарватив най-много 20, 30 секунди, защото и двамата се страхуваме. - АВТОРКАТА

5.   Авторке, ами много просто - нали ако сте ползвали кондом по предназначение, то той ви е защитавал и от предеякулата („онази течност, която тече от момчето (не спермата)
Който ползва кондоми, той спи спокойно - остналите треперите.
Ако нямаш достатачно разум да се сетиш как се ползват кондоми - ами отиди да ти препишат противозачатачни. Надявам се, че веднъж дневно ще ти стига акъл да взимаш едно хапче.

6.   Номер 5, не сте ме разбрали. Аз казвам, че съм чувала, че и от тази така наречена течност "предеякула" мове да се забременее и се притесних, защото около 30 секунди бяхме без презерватив. Това се опитвах да кажа. - АВТОРКАТА