Споделена история от Тинейджърски

Не обичам друг да избира вместо мен
Здравейте.. Колкото и да не ми се иска, реших да ви пиша.. И такаа.. ще ви разкажа на какво се дразня накратко.. Момиче съм, не мисля че тук са важни годините, но съм на 14. Снощи ми дойде за първи път, всичко окей.. бях си запозната от отдавна със всичко. Имах си дори и мои си превръзки, мама ми беше купила. Всучко днес си мина добре, оправих си се сама.. НО сега се прибирам от уроци (по немски) и мама се беше прибрала и гледам на шкафа ми оставила някакъв огромен пакет с превръзки, които аз лично не харесвам.. а тя без да ме пита, без нищо е така ми ги е взела. А точно тези (които не са памучни) са ОТВРАТИТЕЛНИ (а тя точно такива е донесла).. АЗ ОБИЧАМ АЗ ДА СИ ИЗБИРАМ КАКВОТО И ДА Е, НЕ ОБИЧАМ НЯКОЙ ДРУГ |(. А и плюс това тя знае, че аз винаги съм харесвала всичко АЗ да го избирам, дали ще са дрехи, химикалки, обувки, безалкохолни или каквото и да е.. ЗНАЕ ГО. Оффф.

п. с: сега сигурно ще започнете с това, че съм лигла, че незнам и аз какво искам.. ПРОСТО НЕ ОБИЧАМ ДРУГ ДА МИ ИЗБИРА. Това ми е проблема. Моля тези, който ще ме упрекват да не пишат.

Коментари

1.   Авторке, ами ти сама си казала като каква си се държала. Майка ти е мислила, че ще те е срам да купуваш сама, затова и е гледала да ти помогне. На мен например никой не ми е купувал и не ми е правил такива жестове - искаш превръзки? Ами пестиш от закуска и си купуваш каквито ти искаш! Моята първа менструация беше в неделя, а тогава магазините не работеха. Майна нямаше никакви превръзки и намерихме от една приятелка на сестра ми някакъв заместител от комунизма - вид тензух. Беше ужасно, беше мокро и кърваво. В понеделник си купих наливни превръзки за 5 ст. и се радвах, че изобщо имам нещо нормално на разположение. Твоята майка е възпитала една абсолютна глезла. Иначе, кой мислиш разбира повече от такива неща - ти или майка ти?
Памучни дамски превръзки иначе няма - само външния слой го правят уж по-мек, но да не мислиш, че е от памук и да не мислиш, че ще усетиш разликата?

2.   :D... Цикъл time... Нервиш си толкова много само заради цикъла дори не знам с каква цел си написала тази история.. За да разберем всички, че ползваш памучни превръзки, а майка ти е купила други и сега откачаш..?

3.   Абе какви са тия глупости? Все тая какви са превръзките... Ти си едно разглезено момиченце :)

4.   Ти си една неблагодарна лигла(факт). Бъди благодарна на майка си, че те обича и се грижи за теб. И трябва малко да се ограмотиш, че правописът ти е ужасен.

Ранджан

5.   Авторке, права си, памучните са много по - добри, защото позволяват на кожата да диша. Която и статия да прочетеш в интернет, навсякъде пише да се ползват памучни превръзки. Нямаш ли си свои пари? Ако имаш си купи каквито ти искаш.
П. С Не си разглезено момиче, хората в много случаи викат, че си разглезен/а, или когато имаш по - добър живот от техния, или когато се стремиш към нещо по - добро.
*Д*

6.   Глезла с главно Г (без да се обиждаш).

7.   Как не те е срам? Не обичала друг да избира вместо нея, някои хора нямат дрехи, пари, превръзки и какво да ядат, ти вече врява до Бог вдигаш защо не са памучни закупените превръзки... Трябва не малко, а доста да поживееш в немотия, да видим тогава пак ли ще крякаш по сайтовете, че не ти харесва едиси-какво. Държиш се като 8-годишна... И знаеш ли какво, не трябва да си избираш превръзки, а да пораснеш малко, лигла такава! И за твое сведение съм на 14 като теб... Наистина вземи порасни... ;)

9.   Горката ти майка. А ти след време, надявам се, ще се сетиш за тази история и ще си речеш " Брееей, каква неблагодарна пикла съм била ". Защо не благодари на майка си, но не и каза спокойно като нормален човек, че предпочиташ памучни превръзки? Защо не ги остави тя да ги ползва ако чак пък толкова не ти изнася. Лично аз повече ги харесвам от памучните, защото попиват като че ли по - бързо, но все тази, защото използвам тампони. На темата - бъди благодарна, че те отглежда жена, която мисли и се грижи за теб, нямаш си на идея колко деца искат да са на твоето мнение, а ти правиш сцена, защото видиш ли лиглата не си избрала сама превръзки или сок... УЖАС!

10.   Е, може ли да има толкова злоба? От злоба се погрознява. Драги коментиращи ( които нищо не допринасяте с коментарите си, а само спамите и обиждате) не се ли притеснявате? Злоба, насочена към 14 - годишно момиче? Как не ви е срам? Точно заради женската злоба ме е срам, че съм от женски пол. Изливайте злобата и комплексите си другаде... може би като критикувате мъжката част. Или нямате толкова смелост, защото знаете, че при мъжете вашите критики не вървят? Повечето от вас не знаете как се поддържа елементарна хигиена и после имате гинекологични проблеми и пълните кабинетите на гинеколозите. Знаете ли какво? Повечето гинекологични болести са от неправилна хигиена. Под хигиена нямам предвид само това дали превръзките са памучни или копринени. Сега напълно ми е ясно, защо броят на жените с гинекологични заболявания е толкова голям. Авторке, не позволявай на коментиращите да те депресират. Обясни на майка си, че памучните не са добри за здравето и искаш памучни или в краен случай сама иди и купи, а тези ги остави на майка си. Късмет в училище! Гледай си детството и не обръщай внимание на разни хейтърки.
*Д*

11.   Нямам какво повече да пиша (аз съм коментатор 6 и 7), само ще ти пожелая айде да не е по-гадна от тебе... ама да ти се роди АБСОЛЮТНО същата дъщеря, каквато си ти сега!

12.   офф хора стига сте я убижда ли само псувате народа. Засрамихте цяла българия а аз мразя хейтърите подкрепям номер 10.

13.   Така, понеже много се ядосах на коментиращите хейтъри съм допуснала грешка - вместо да напиша, че копринените превръзки не са добри за здравето, съм написала памучни, но мисля, че от следващата част на изречението се разбира какво съм имала предвид. На коментиращите ще пожелая по - малко злоба, а на авторката едно прекрасно детство.
*Д*

14.   Ти някога замисляла ли си се за другите.
За децата който просят по улиците?
За децата който родителите им ги бият?
За децата който лягат гладни вечер?
За децата който умират от глад?
За децата който няма къде да спят?
За децата който са по домове?
За децата който нямат майки?
За децата който нямат бащи?
За децата който са болни?
За децата който имат някой недъг и това определя целия им живот?
За децата който живеят в мизерни условия?
За тези деца който не знаят какво е компютър, но пак са щастливи?
Мисля, че ти си една разглезена пикла знаеш ли?
Сега седиш на топло у вас. Пред компютъра/лаптопа и си пишеш историята, че не си избрала сама превръзките си?
Не се ли замисли малко?
Майка ти е отделила време за теб, а ти да се отнесеш така?
Не ти ли стана малко гузно. Обичала да си избира всичко сама. Ако имаше едни дънки и една блуза за училище, един химикал, ако имаше само един чифт обувки за всички сезони, ако нямаше пари за безалкохолни, ако нямаше интернет, компютър/лаптоп. Изобщо нямаше да се притесняваш за това какви превръзки имаш?
Но и има хора имат всичко това :
Дрехи, компютър/лаптоп, дрехи, обувки, и въобще това което имаш и ти, но не са седнали да се оплакват какви са им превръзките нали?
Защото те са благодарни на родителите си.
Знаеш ли?
Затова ти казвам, че си такава и като за първи път си имала цикъл откъде знаеш кой са по добри?
И тя лично не харесвала!
Проблема е, че едните са по - евтини, а другите по-скъпи.
Към коментарите : 5, 10, 13, 12-
5, 10, 13 - Ти си същата като нея.
12 - И защо да сме засрамили цяла България, че и казваме истината ли?
Смешни сте, честно
Момиче на 14 години