Споделена история от Тинейджърски

Имам проблем с момичетата, не знам как да контактувам с тях..
Здравейте, момче съм на 15 години и досега съм имал само 1 гадже преди 2 или 3 години, когато тогава бях по-отворен и забавен, а сега съм голям пън..
Много пъти ми се е случвало приятели да ме викат да излизаме някъде по центъра и аз съм предпочитал компютъра пред другото, и искам няколко съвета на различни тематики към момичетата и не само..

1. Искам да си хвана някое момиче, което да не е някоя отворена и само да се прави на недостъпна, а искам момиче което да се забавлява с мен и да бъде искрена с мене.

2. Какво биха мислили приятелите ми, ако си хвана приятелка? някой от приятелите ми вече си имат гаджета, дори имам приятели, които вече не са девствени..
Проблема ми е, че доста съм се затворил в себе си напоследък, то живота ми е една скучна дилема.
От вкъщи на даскало от даскало на вкъщи и някой път събота и неделя излизам с приятели..
Не съм грозен, е не съм и цвете за мирисане, но изобщо не контактувам с момичетата, а поне тези които познавам чакат момчетата да направят първите стъпки..
Преди години са ми казвали, че по 4-5 момичета са ме харесвали и то само заради това, че съм бил себе си и съм се забавлявал много.

3. Станал съм доста зависим към компютъра и както написах по-нагоре, че понякога предпочитам компютъра през приятелите, а това не е на добре

И като за последно ми предложете как да завържа някой разговор с момиче, понеже съм станал адски срамежлив, наскоро едни момичета ме попитаха как се казвам и аз издъних някаква глупост и после се ядосвах затова..
Мерси предварително, чакам вашите предложения!

Коментари

1.   Броточка не се притеснявай просто трябва да спазиш следните инструкции
- компютъра ти няма да избяга по добре излез с приятели може да си се случи нещо забавно и всички в училището ти да ти се кефят
-наистина не се срамувай от момичетата виж някое изскрено независимо от твойта паралелка ли е и ти и предложи нечакаи на тебе да ти предложат а и ако ти предложат ти ще се спечеш и ще мънкаш

и за накрая не се срамувай а бъди себе си както преди време и ще те харесат. Късмет

2.   Момичетата хващат момчетата, които ги гонят! .

4.   Това със срамежливостта е лесно, а с компютъра също. За компютъра, направи така: Като те поканят, колкото и да ти се седи, отиваш, ще прекараш някой друг час и ще видиш, че е по-забавно. И аз бях с компютъра така, но сега почти не го пускам. :)
За срамежливостта правиш така: Ако в някой час седиш до момиче, говорете си нещо и така. Като станеш риятел с момиче, с всички е лесно (дори с тези които харесваш). Аз направих така и с момичетата си говоря по-лесно от момчетата. :P Намерете сходни теми, разкажи й нещо интересно което ти се е случило и така... :)

От: "Един тринайсетгодишен"

5.   По въпрос №1-Гаджето не е риба, не се лови. За тази работа трябва да се харесват и двамата, а кое момиче те харесва, това вече е лесно. Когато харесваме някого използваме всяка възможност за близост с него, макар понякога да не избираме най-правилните начини и да го правим с обиди или груби закачки. Мъжете и жените реагират по еднакъв начин когато харесват някого-търсят всяка възможност за близост с него. Замисли се кое момиче ти обръща повече внимание пък било то дори и с някакви не особено сполучливи закачки.
По въпрос №2-За приятелите ти. Не разбирам, те ли ще ходят с момичето или ти.
По въпрос №3-Щом ти харесва, виси си на компа, само да знаеш, че той не може да целува, прегръща и т.н.

7.   Хей :) Почакай още малко и ще намериш правилното момиче, бъди себe си ЖИВОТА Е ЕДИН СЕГА СА ТИ НАЙ-ХУБАВИТЕ ГОДИНИ :)))

8.   Отпусни се малко,знам че това няма да е лесно,но може би има точно такова момиче каквото търсиш пред очите ти,но не може да говори с теб,защото си мисли,че ти не искаш да говориш с нея.Женската логика е сложна работа,повярвай ми ;д А относно приятелите ти въобще не трябва да се комплексираш от тях.Аз също съм на 15 и повечето ми приятелки не са девствени,а аз съм,но не бързам за никъде :) Просто изчакай.Отпусни се малко и започни да говориш с момичетата,както казах вече.И може би ще се намери това момиче,с което да изгубиш девствеността си :) А относно компютъра-прекарвай време пред него,но не прекалявай чак толкова.Излизай,запознавай се с нови хора и така :) Как да заговориш момиче-еми лесно е ;д Отиваш при нея и започваш да е питаш примерно кво става а-у и ще завържите разговор.Друг начин е,ако някой твой приятел е по-близък от теб с някое момиче когато той отива да я заговаря,върви с него :) Говорете си тримата и това е :)

9.   не е толкова сложно, просто се отпусни.. и момичетата са хора все пак... успех! ;)

10.   Здрасти, махай компютъра, започвай фитнес или да тренираш нещо и ще се оправиш. По възможност си изтрий/продай акаунта/играта, за да нямаш повече ядове с компа.
XII

11.   Реалния живот може да бъде много по-забавен от една компютърна игра, няма смисъл да седиш за да играеш. Излизай си с приятели, ще ти е много по-забавно. Дори вечер, когато седиш на компютъра вместо да играеш игри, използвай времето си за социални мрежи поне, например да се запознаваш с нови момичета ( някой ще кажат че е детско, но от там може да започне най-спокойно, даже няма от нищо да го е срам). Това е от мен. Успех

12.   Здравей,
аз съм момиче колкото теб. Мога да ти кажа че да си девствен не е престъпление:) дори е хубаво защото на нашата възраст повечето се мислят за много големи (аз съм девствена също). Нямаш проблем просто излизай повече и вместо компютъра в който си влюбен ходи на фитнес запознавай се с момичета, бъди по-контактен :)

13.   Ами щом като си срамежлив и обичаш да стоиш пред компютъра защо не пробваш да си пишеш с някое момиче от училището ти така няма да те е срам докато си пишете а после може и в училище да си говорите... Така ще се започне.
Давай смело.. Успех.

14.   Проблема ми е, че когато говоря с момиче се паникьосвам и не мога да обеля 2 думи пред нея, а относно спортуването - тренирам фитнес и стреет фитнес, но дори това пак се чувствам неловко пред момичетата..
- от автора

15.   На колко си и от къде си. Мога да ти бъда приятелка ще излизаме от време на време за да можеш да свикнеш да общуваш с момичета.
-Момиче, 15 г.

16.   до N 15
На 15 съм от град Велико Търново, но ти със сигурност ще си от друг град и не знам как ще стане.. :
- Автора

17.   До автора и при мен е така особенно със компютъра но аз го предпочитам само защото съм получавал тормоз от съучениците си и спрях да излизам откакто станах 4-ти клас сега съм 9-ти и все още не ми се излиза предпочитам си компютъра ако пък ми се случи за излезна то тогава се чувствам като излишен нито говорят със мен нито нищо и кфа ми е файдата че съм излезнал и си викам по добре да си бях останал вкъщи но както и да е това е за мен си... Аз ти препоръчвам да започнеш да тренираш някакъв спорт футбол, Баскетбол, Волейбол и т. н. също опитай се да забравиш компютъра наистина не е на добре постоянно пред него особенно като не си свикнал като мен аз от 3 годишен седя по цял ден и цяла нощ и хич неми пука :Д не препоръчвам на никой да става като мен само компютър да го вълнува защото идват и проблемите... както казах ходи тренирай 2-3 спорта и ще си зает няма да се занимаваш със компютъра това някой момичета си падат по спортисти ;]]

Дано съм ти помогнал :)

20.   Същият проблем при мен аз съм и дебел, но вече открих решение и то е само едно ( и на тебе ще ти помогне )... ВОЛЯ!!!!! ! Не че те мързи да излизаш с приятели отколкото на компа цял ден, ами липсва ти воля... примерно ако ти звъннат, напъни се само да се облечеш и то вече ще ти се иска да довършиш започнатото :) ето сега.... аз утре се записвам на фитнес и не ме мързи точно, защото ще се напъна малко и ще довърша започнатото.... та относно срама.... започни от стъпка на следваща стъпка.. става бавно, но ефективно И не забравяй!!! НАЙ-ВАЖНОТО Е ХАРАКТЕРА И КАК СЕ ДЪРЖИШ С МОМИЧЕ!!! и те са хора а не както Номер 1 (все едно си на риболов ) Та последното ми изречение е... Излизай с приятели, запознавай се с момичета, като започнеш"Здравей, как се казваш, на колко години си, кой е твоя любим цвят... " и т. н. УСПЕХ!!!
Х.

21.   Това за социалните мрежи е добра идея. Някъде ноември 2012г. започнах да си пиша с едно момиче по facebook, което беше от моето даскало само че в друг клас. Е... 7 месеца по-късно станахме гаджета, излизаме по често, харесахме се и така. Давай смело, нищо не губиш ;)

22.   Много ми е интересно, такива като номер17, себе си не са оправили а дават съвети на други!

23.   Здрасти, ще ти дам няколко съвета.
Първо, няма никаква причина да се срамуваш да говориш с противоположния пол. Момичетата не са с нищо по-различни от момчетата и това вътрешно притеснение е само твое усещане, което е най-добре да изкорениш (но не дотолкова че да се превърнеш в кретен). Някои момичета не харесват прекалено самонадеяни момчета. Освен това, да не ти пука дали приятелите ти си имат гаджета или не! Ти ще си намериш когато му дойде времето. А това да си соло за по дълго време даже привлича момичетата. Така създаваш една мистериозност около себе си и караш тези, които те харесват да размишляват ден и нощ.
Когато се събереш с дадено момиче гледай да не я лъжеш и да не флиртуваш с други зад гърба и. Това няма да и се хареса и най-много да те зареже.
Колкото до компютъра, остави го. По-добре се захвани с някакво изкуство и бъди творец! Така хем ще правиш нещо смислено, хем ще те ухажват повече!
ЖЕЛАЯ ТИ УСПЕХ! И дано коментарът ми ти е бил полезен :)

24.   Малко хора виждам, които да тренират и фитнес и стрийт фитнес. Аз тренирам в зала и съм забелязал, че между хората които тренират в зала и лостаджиите има доста триене. Нещо като два различни футболни отбора. Иначе, за релеф лостове, за маса фитнес.

25.   Съвет от мен бъди себе си;)Хубаво е да бъдеш себе си, а не някъкъв отворко правещ се на голям "Мачо" :)))А и между другото оставяй компютъра!! Живота е по-важен

Съвет от момиче;))

26.   Имам съвет. При мен действа поне.
Имаше едно момче, почти не го забелязвах. По едно време той започна да завързва разговори и да ми обръща внимание. Стана ми интересен, захаресвах го и станахме гаджета (още сме).
Та съвета ми към теб е когато мернеш някое момиче му обръщай много внимание, дори и да те отблъсква! Това ще ти помогне да станеш по социален, да се отпуснеш. Успех!
Ива