Споделена история от Тинейджърски

Тормоза в училище
Здравеийте! Искам да ви попитам дали можете да ми помогнете? Относно това всички да те мразят и ненавиждат, да ти говорят зад гърба щом излезеш.. Поради факта, че не споделяш общи интереси с тях и да харесваш това което те харесват. В смисъл проблема е че никой от класа ми не иска да ми бъде приятел/ка. Допреди месец ме мразеха заради това, че съм ги разболяла с шарка. Сега проблема е че съм дебела. Да така е, не отричам, но правя опити да се променя. Постоянно ми казват, че съм тъпа, защото когато госпожата ми зададе вапрос и попитах една дума едно момиче каза - тя не знае английски. Не е така. Постоянно общувам с деца които са от англия и се разбираме перфектно.. Живота ми е съсипан.. Всеки ден лицето ми е подуто от сълзи... Моля ви помогнете ми! Това чувство е отвратително... :'(
момиче (14)

Коментари

1.   Децата са жестоки. Опитай се да намериш нещо с което да се занимаваш, запиши се на някакъв спорт и бъди редовна, там ще срещнеш приятели след време и ще влезеш във форма, освен това ще те разсейва от проблемите в училище, а като не им обръщаш голямо внимание, другите деца ще изгубят интерес да те тормозят и всичко ще се оправи. Освен това след няколко години ще завършиш и тогава няма да си спомняш дори. Недей да отлагаш спортуването, наистина помага невероятно.

2.   Виж сега, не могат да те задължават да харесваш същите неща. Обаче не разбрах какви са техните интереси? Не е трудно да се досетя, но бих искал да споделиш.

3.   Мила, разбирам те напълно.

В тийн годините си имах ужасен, огромен нос, бях класически зубър и повярвай ми - това не ме правеше популярна. Носа отдавна го оперирах и забравих, но друго искам да ти кажа. Аз лично наистина тогава приложих необръщането на внимание /както те съветва и № 1/ и подейства - оставиха ме на мира. Става въпрос за типично квартално училище пълно с гамени. Дружах и още поддържам връзка само с няколко съученички. Завърших успешно, също висше, за операцията споменах. С гордост мога да заявя, че сега ако ме видиш няма и да предположиш колко плаха и смотана съм била. Същевременно съученичките тогава минаващи за хубави и отракани вече са развлечени лелки - домакини, с професии като продавачки и сервитьорки. Знай, че всичко е временно, това не са важните хора за теб, че да плачеш заради тях. Важните ще дойдат по - нататък и ще те приемат каквато си. Започни да се харесваш, направи си нова прическа, нов маникюр, не се страхувай да носиш дрехи, които харесваш - на първоначалния етап не твърде по теб, казваш, че си пълничка. Човек, който излъчва самоувереност и самочувствие не предразполага да бъде тормозен. За спорта също споделям мнението, може и да са танци. Успех!

4.   Все някога ще намериш някой, който да те цени и уважава. Не се връзвай на онези мухльовци, избиващи комплекси.

5.   Каквото и да направиш едва ли ще спрат да се отнасят така с теб. И да отслабнеш и да научиш английския перфектно - нищо няма да се промени. Просто първото впечатление е най-важно и щом веднъж са усетили, че си чувствителна и уязвима няма да те оставят на мира. Пък и честно казано не мисля, че трябва да се променяш заради когото и да било. Има хора, на които им харесва да тъпчат околните - някои го правят от скука, други избиват комплекси. Моят съвет е ако имаш възможност да се преместиш в друго училище и да започнеш начисто. Като този път още от самото начало покажеш на съучениците си, че без значение дали те харесват или не, ще трябва да те уважават и да се съобразяват с теб. Ако пък не можеш или не искаш да се местиш просто се опитай да не им обръщаш толкова внимание. Желая ти успех:) А и още нещо - забранявам ти повече да плачеш заради тея тъпи нещастници!
Момиче 19

6.   Всъщност няма значение какво ще правиш или каква ще си-дебела, слаба, висока, ниска, тъпа и т. н., те винаги ще те мразят, не заради това, което си, а защото СИ ТИ. Поогледай се в класната стая. Ще видиш как "По-отворените" правят неща, които ако направиш ти ще се изсипят куп подигравки.

А това всичкото е, защото не те уважават. Не можеш да ги накараш да те харесват и да ти бъдат приятели, но ги накарай да те уважават. Не започвай да им се правиш на отворенгяс, защото ще станеш по-смешна. Просто започни да уважаваш себе си и ще започнат и те. А след това идва всичко останало.

Ж16, лично наблюдение, започнах да уважавам едно момиче от моя клас.

7.   Сподели с родителите ти, те най добре ще знаят как да постъпят, знам че ще ти е трудно, но направи крачката, те са единствените дето ти гледат доброто, не им спестявай нищо, дано помогне.

8.   N2 ами секс . постоянно само и единствено за това се говори... ;( и за това на ко от нашия клас колко му е дълъг...