Споделена история от Тинейджърски

Не мога да намеря тема за разговор...
Здравейте. Реших да пиша тук най-вече защото е анонимно. Почти на 19 съм, но въпреки това ми е трудно да говоря с момичета. Досега е проличавало основно когато си пиша с някоя, но предполагам, че бих изпаднал в подобна ситуация и на живо.

Проблемът е в това, че имам нещо като "запас" от въпроси и след като той свърши просто не се сещам какво да напиша/кажа. Предполагам, че нещата до известна степен се дължат на факта, че малко ме е срам, но и не само, защото ми се е случвало дори и в компания от момчета, които познавам, макар и по-рядко.
Ще се радвам ако някой може да ми даде съвет, защото преди не съм обръщал внимание, но вече ми е твърде неприятно и бих искал да намеря някакво решение.

Коментари

1.   Важното е да не се чувстваш неудобно,дори когато нямаш какво да кажеш.Остави и момичето да говори,като ти се намесвай от време на време.

2.   Ами като задаваш въпроси, слушай отговорите - те ще ти дадат идея за нов въпрос и така темата ще се задълбочи. Опитай се да изкажеш и свое мнение. Кажи някой въпрос от запаса ти да потренираме, ако искаш:)

3.   Важното е според мен е да бъдеш себе си и намирай интересни теми на разговор.Не се стеснявай от нищо,включвай се в разговорите и ще видиш след това колко по-лесно ще ти бъде...

4.   От автора: не се чувствам неудобно, когато нямам какво да кажа, но щом настъпи мълчание, усещането не е приятно. Въпросите ми са съвсем обикновени-как се казваш, откъде си, какво правиш, което е някак си скучно. Освен това не ми се налага да се включвам в разговор, защото когато пиша на някое момиче аз първи го започвам, но почти винаги нещата спират след половин-един час.

5.   Ами включи се в разговор! Какво значи не ми се налага?! Когато ти отговорят на въпроса, ти какво? Задаваш следващия от списъка ли? Ами прояви повече интерес, задълбочи темата. Дори от един въпрос за името може да стане разговор. Можеш да попиташ например на кого е кръстен човекът, харесва ли си името, вярва ли, че името носи определена информация, на която се дължат черти в характера му... Кажи и ти какво мислиш по въпроса. Въобще разговорът не е интервю, излез малко от тая рамка с въпросите и отговорите.

6.   Девоичетата обичат да се съгласяваш с тях, така че нека въпросите ти идват от това което те казват и това за което сте си говорили, изслушваи ги и наи вече се съгласяваи с тях......

7.   Разговорите в чата по мое мнение са скучни и обикновено зациклят по някое време. Затова не мисля, че са критерий колко си оригинален и дали можеш да намираш тема за разговор. На всеки се случва.