Споделена история от Тинейджърски

15-добра възраст ли е за секс?
Аз съм момиче на 15 (почти на 16)... От 6 месеца излизам с едно момче, което познавам от 6-7 години... Говори ли сме много пъти за секса и той ми е казвал, че ще ме изчака да стана готова за това... Имам му доверие, и двамата сме сигурни в чувствата си, но мен ме е страх, когато говорих с майка ми на тази тема-тя ме посаветва да изчакам, но това може би го казва всеки родител, нали така? Та въпросът ми е рано ли е да се поддам на емоцийте си и да правя секс или 15-16 е добра възраст? Вече не знам, какво да правя и мисля... Моля дайте ми съвет!? ...

Коментари

1.   Ами всичко зависи от физическото ти и ментално развитие. Съветвам те да прочетеш за Петинга и да караш с Петинг до 16 г. Ако си тръгнала, никой не може да те спре - не забравяй кондомите обаче. Трагичен е не секса, а трагични са последиците от незащитения секс - човек иначе може да се осере и на 18, на 20, на 30 - виж опашките за аборти пред гинеколозите. Проблемът е, че на 15 г. чисто физически и ментално последиците за теб са по-сериозни, ако се стигне до там.
Затова две неща запомни от мен - максималко отлагане на секса чрез практикуване на Петинг (Petting) и задължително ползване на кондоми/противозачатачни при секс.

2.   Според мен е рано...

3.   Рано е! Колкото по- рано се започне, толкова по- бързо се развива организма, а и таза ще се промени. При това, ако стане някой ГАФ- ще си губещата страна, а и родителите трябва да оповестиш и ще стане гадно....

4.   Изчакай поне още една година, знам, че ти е любопитно и не искаш да чакаш, но повярвай ми още психически не си готово за секс. Имай предвид, че и предпазните средства не дават 100% гаранция.

5.   Като цяло- да, но като човек на тези години, бих казала не. Чисто физически може, няма проблем, имаш менструация, знаеш за тези неща, вероятно си се възбуждала и прочие работи. Но накрая всичко опира до психиката. Ако се чувстваш готова, защо не? Но като гледам още се колебаеш, следователно е по-добре да изчакаш. Не знам, още сме деца и някак си не върви. Изчакай няколко месеца и сама ще се почувстваш готова. Или, както каза номер 1, започнете с петинг.

6.   Ами то това идва от вътре.. Аз го направих за пръв път на 16 и половина.. Сега съм на 17 и половина.. Ако си готова направи го ако не си не го прави... И НЕПРЕМЕННО С ПРЕЗЕРВАТИВ!

7.   Спокойно мога да ти кажа, че това е едно от ИДЕАЛНИТЕ МОМЕНТИ. Защото точно на 15-16год. си развита вече и.. абе с 1 дума "ГОТОВА"!! И аз на твоята възраст загубих девствеността си ;) Но все пак внимавайте!! Предпазни мерни и т. н..

УСПЕХ!!

by. J

8.   Ама не се замисли защо "това може би го казва всеки родител", нали? Както казват някои хора, сексът най-вече е в главата, не е в лашкането. Истината е, че най-вероятно на тези години, дори да си готова физически по принцип, ще ти трябва доста време докато свикнеш и започнеш да изпитваш истинско удоволствие, а повечето момичета дори изпитват първия си оргазъм години след първия им път.

Мисълта ми е да не си мислиш, че като ти го вкара и в следващата минута вече ще се мяташ и ще крещиш от кеф, както правят порно актрисите. Важно е как се чувстваш отвътре, психически и чак след това физически. Ти си преценяваш все пак, но за мен на тези години едно момиче не би могло да изпита истинската наслада от секса, особено пък ако и партньорът й е на тези години плюс-минус...