Споделена история от Тинейджърски

Малка ли съм да обичам?
Здравейте! Аз съм момиче на 15 почти на 16 и ще ви кажа направо че не съм от най-красивите нито от най-умните дори нямам приятели. В училище всички ми се подиграваха но всичко изведнъж се промени. Запознах се с момче седем години по-голямо от мен той е на22 и промени живота ми. Накара ме да си чувствам щастлива и обичана. Но никога щастието не е пълно. Майка ми не е много съгласна да се виждам с него. Всичките ми роднини ми казват че нямам бъдеще с този човек. Майка ми твърди че заради него ми е спаднал успеха но не е така оценките ми не са се променили 4 5 6 винаги са били такива. Всички ми казват че тай е с мен само защото не може да си намери приятелка на неговата възраст но как може да говорят така като даже не го познават. Често се карам с майка си заради него. Наистина не искам да е така но няма друг начин. Е добре след като ми казват да скъсам с него да се замисля какво ще стане с мен тогава. От училище в къщи и обратно нямам приятели родителите ми не разговарят много с мен но дори и да разговаряха какво може да замени чувството което изпитвам-ЛЮБОВ. ОБИЧАМ ГО мога да го изкрещя на целия свят искам всички да разберат кой е човека който ме кара да се усмихвам истински всеки ден който се държи като мой най-добър приятел. Единственият човек който ме нарича-красива моя любов моя... единственият човек който ми казва обичам те... Е аз знам че трябва да слушам майка си но да го правя ли при условие че това ще ме направи тъжна. Искам да съм щастлива малка или не просто имам нужда от това. Майка ми твърди че съм малка да излизам с големи момчета и едва ли не да обичам. Права е че неговото бъдеще е решено той завършва а аз съм още в гимназията. Не знам просто го обичам... ОБИЧАМ ГО... исках само да споделя ако мислите че има решение за моя проблем кажете ми как да си помогна. Но за нищо на света няма да го оставя!

Коментари

1.   Не, не си млада да обичаш, но си млада за секс без предпазни средства. Ползвайте кондоми и се пазете и няма да имате проблем - просто хората са от едно друго време, когато не са се пазили младите и момичетата са надували много бързо коремите - драми.
От теб иначе зависи дали си малка или не. Ако се опазиш, значи не си била малка. Ако завършиш в родилното или в клиниката по аборти - малка си била. Всичко си зависи от теб!

2.   Не, Скъпа, не си малка. И аз, когато бях на 15 се запознах с приятеля си, който е на 23г. Сега съм на 16, от 9 месеца сме заедно и сме много щастливи! Щом се харесвате - бъдете заедно! И моята майка не беше много съгласна в началото, но с времето свикна. Всеки човек изпитва любов независимо от степента на своята зрялост! Само се пази! Това е най-важното. Като се стигне до леглото, а ти не си вече малка, не забравяй да ползваш предпазни средства. Също така не обръщай гръб и на училището, защото то е най-важното нещо в живота ти на този етап. Успех и всичко хубаво!

Антония:)

3.   не следвай заповедите на вашите чак толкова дословно.
не познавам някой, който да си е създал опит в живота от слушане на другите.
от друга страна, те може би са прави за някои неща, за секса, както N1 каза.
просто бъди внимателна и спазвай някакъв баланс.
недей да хлътваш много по него и винаги имай едно наум,
но и не се закключвай у вас, само защото майка ти така казва.
опитай се също така, да обясниш всичко това на майка ти
и не забравяй да и кажеш, че няма да направиш някоя глупост с него.
постарай се да я убедиш и да говориш разумно с нея,
за да разбере тя, че вече си пораснала за приятел и да не ти се меси много в личния живот.
освен това, не се оставяй съвсем на чувствата, винаги мисли и с главата си, а не само с хормоните, та да не стане някоя грешка, било то бебе, или нещо друго, че за тези работи се все още малка.
успех

4.   Майка ти се притеснява именно от бременност, болести, алкохол и наркотици! Жената не би имала нищо против да излизаш с приятеля си, да гледате филмчета, дори и да правите секс, стига да е предпазен. Няколко бързи разяснения: ако продължите да сте заедно, ще правите секс все в един момент, така че прочети статии онлайн за нещата, които не знаеш, разпитвай приятелки... И относно секса:
1. винаги ползвайте презервативи и прочети КАК се слагат правилно, предполагам той знае щом е на тази възраст, но пак не е сигурно, на някои мъже не им се отдава много мисленето
2. ако ще му правиш орална любов, прави го само през презерватива ( просто ми се струваш още малка и затова така те съветвам, той на тази си възраст не знаеш с колко е бил и какви зарази е носил)
3. ако някой път презерватива се скъса, пий веднага ескапеле (в срок до 72 часа мисля че действа). Хапчето се пие не повече от 3 пъти в година, тоест имате право на грешки около 3 пъти!
4. ако ще правите анален секс (за което смятам, че си малка, но той все пак е на 22), ползвайте отделен презерватив.

Сигурно се чудиш какво общо имат съветите ми с темата, ами много просто- притесненията ти за неприемането на приятеля ти са изцяло свързани с тези страхове от страна на родителите ти. За останалите неща няма смисъл да коментирам, нормално е да изпитваш на тази си възраст тези първи любовни трепети, така че наслаждавай се и бъди щастлива! Но и разумна!!!

5.   Според мен нямаш проблем, обичайте се.. майка ти няма как да знаеш какво изпитваш към този човек и той към теб. Продължавайте напред, един ден тя ще го приеме.

6.   Бях на 14, когато се влюбих за първи път. Всички ми говореха, че не е любов, че съм малка, че не е истинско. Сега съм на 19 и все още твърдя, че си беше любов. Не си малка за любов, не си малка и за щастие.

7.   Никога не е рано да обичаш... Виж, аз съм на... 10 години и пак... просто да кажа, че харесвам МНОГО едно момче.

8.   Твърде много истории такива има в този сайт - 13-14-15 годишни момичета са спасени от "несъществения, отвратителен" начин на живот, който са водили, от някой тук-таме над 20-годишен мъж. Нека ти кажа една малка тайна на мъжете, мила : ние виждаме жената кога е в болка и кога е уязвима. И точно както лъвът към ранената газела ние пришпорваме към плячката, когато е ранена най-много. Не се привързвай към по-големите - залагам сто на сто, че ще бъдеш разочарована щом порастнеш още малко.. :)

М, 25

9.   Виж, няма човек, който да е малък да обича.
Защото ти обикваш от първия ден в, който се появиш на този свят. Първо обикваш майка си, след това обикваш природата. След това всички останали.

Но лошото в твоя случай е, че си наивна.
И не знам, дори дали знаеш значението на тази дума.
Не ти го казвам, щото ходиш с по-голям, аз също съм имала и много по-големи разлики, но никога не съм била като теб.
Ти още си дете. И ще си наивна, дори ако ходеше с някой на твоята възраст.

Ще бъркаш, ще те боли. Наивността не се лекува, тя се очуква с времето.

10.   А майка ти или е много консервативна, или се притеснява от това какво дете има.. А именно - ти май си готова и дете да му родиш, само щото го обичаш.

12.   Блаво №8, браво, че се опитваш да отвориш очите на момиченца, като това-увлечени до ушите по някой батко...
Авторке, ще си позволя да ти дам един практичен съвет-намери си едно момче на твоите години, което е девствено като теб, с което заедно да опознавате живота в интимен план. Не забравяй, че човекът с който си в момента се връща от там на където ти си тръгнала, поради което не е подходящ за теб.

13.   Любовта не знае възраст...