Споделена история от Тинейджърски

Мисля си, че нямам приятели
Здравейте

Момче съм, на 15 години и имам следния проблем. С две думи колкото и тъпо да звучи: Нямам приятели. Или поне истински. Имам чуството че съм заобиколен от хора които само ме използват. Човекът за когото говоря е една огромна отрепка. Но е единствения ми приятел ако изобщо може да се нарече такъв. Заради него започнах да пуша и трева което ми донесе страшно много проблеми с наще. Когато нещо не стане на неговата. Започва да се прави на кой съм аз,да обижда, да заплашва. Остава едно друго място,даскалото. Там голяма част от хората в класа ми се подиграват всекидневно. Причината за тея подигравки е че съм дебел. тежа 90кг. Преди две години лежах два месеца в болница от тежък вид моноклеоза и ме тъпкаха с лекарства.. Седяси по цял ден вкъщи пред компютъра поради простата причиначе няма на кой да се обадя и да кажа аре навънкаили нищо подобно.. Сякъкви съвети са добре дошли.

Коментари

1.   Като за начало, опитай да отслабнеш малко, стегни се. Но най-важното е да бъдеш уверен, говори с хора, създай приятелства. Ако си кажеш - "не е толкова лесно" - какво ако не е лесно? Аз по-лесен от този начин не знам. И не мисля, че има. Така че се захващай за работа и успех :]

2.   Колко си висок? Можеш да намериш утеха в спорта, така направих аз, преди бях като теб, там можеш да намериш и приятели, ще се научиш на дисциплина и е по-добре от това да стоиш по цял ден на компа.

3.   Спорт. Ако не ти се излиза на фитнес - коремни преси у дома, лицеви опори и всякакви други леки и тежки упражнения.

4.   Щом ти се не харесваш дебел, никой не може да ти помогне, освен ти самият. Аз съм на 15 и съм много зарибен по темата "спорт", но и аз нямам много приятели. Мога да разчитам на 3-4 човека от моя клас, защото вече се убедих, че всички, които съм ги смятал за приятели, просто са ме "използвали" докато съм им трябвал. Но на такива хора им теглим майната и повече не ми пука за тях :D. Не опитвай да изглеждаш като другите, а бъди себе си, така все някога ще си намериш подходящите приятели, които няма да те използват. И за килограмите изобщо да ти не дреме, ако започнеш да тренираш ще отслабнеш, но това си е лично твоя работа какво ще правиш.