Споделена история от Тинейджърски

Изключително разглезен по-малък брат
Не съм сигурна в коя категория да сложа темата за това я сложих в тази.
Нека преминем към моята история. Момиче на 17 съм и имам брат с 3 години по-малък от мен. Проблема с него е, че от малък много го разлигавиха. Пишех му домашните докато не стана в 4 клас; когато на мене даваха 1 левче за закуска на него му копуваха закуска + 3лв джобни; първи той получава дрехи, обувки, чорапи и т. н. Накратко разглезиха го тотално. Сега е истинско чудовище. Сутрин като стане първата му работа е да се заяде с мен, да ме напсува с възможно най-големите обиди за които се сещате. Понякога ме блъска, замеря или рита без причина, после хуква към нашите и казва, че съм му посягала. Прави всичко за да ме предизвика, да ме накара да му посегна не стане ли почва да ме блъска, да се заяжда. Казва ми т#па к#рва, да те бл'сне камион... Седна ли на компютъра (компютъра е общ за семейството) ми спира интернета(дърпа кабела за модема) или дърпа щепсела на компютъра. От него не мога да спестя и левче защото постоянно ми преравя нещата и ако види пари си ги свива. Ако имам дезодорант или бодиспрей ги изпръсква. Напипа ли ми телефона праща някакъв смс и си зарежда телефона а на мен прави голяма сметка. Преместихме го от ваучер на сметка и сега като ми набара телефона нарочно влиза в интернет за да ми навърти голяма сметка. Даже ми реже обувките, за да н мога да излезна с никого. Веднъж беше си поканил прител у дома и аз нали тъкмо съм се прибрала от училище и понеже ме достраша да се събличам докато са удома отидох в другата стая да си слушам музика. Чух ги че са до вратата и си мърмореха дали не се преобличам дали да не отворят колкото загорелия му прител да види голо маце и отвориха, естествено разочароваха се.
Пиша ви да ви помоля какво да правя, това чудовище прави всичко за да ми съсипе живота. Оплача ли се нашите почти не реагират.

Коментари

1.   Съчувствам ти, мила. Не знам какво бих сторила, ако съм на твое място. Може би ще трябва да си по-настоятелна, когато се оплакваш на родителите си, или здраво на набиеш брат си, така че той да не смее да те доближи. Или ако това не подейства, тогава можеш да се изместиш при твои роднини(баба или дядо), разбира се, ако имаш възможност.

Ранджан

2.   Мила ти си по-голяма я му тегли един хубав бой на това разглезено л***о не се страхувай изобщо. Също.. крий си нещата! :) И пиши какво е станало после :)
Момиче на 15

3.   Взимай мерки. Щом не разбира от добро, действай с лошо!! Ако бях на твое място, голям пердах щеше да яде. Боя не е решение, но в твоята ситуация друго решение не виждам. Малко хулиганче. Защо не ми е брат на мен. Щях да го очерня. За мое голямо облекчение моя брат е на 3 годинки!! : ) Ее мила, ако вашите не вземат щафетата в свой ръце, взимай мерки!!

4.   Ами какво да ти кажа, на 17 си, като станеш да 18 моментално си събирай багажа и се изнасяй, започни работа някъде (след 16г. можеш да работиш) и няма да ти се налага да го търпиш. Какво да се прави, знам че е гадно, грешката е на родителите ти. Според мен са искали момче и затова като се е родил той са му обръщали постоянно повече внимание и ето го резултата.

5.   набий му смело един шамар, ако няма ефект - още един и така

6.   Глезенето на дете е ужасно нещо. Виждам резултатите от това в моят братовчет- на 32 години, без нито един работен ден, все още чака пари от родителите си. Има акъла и разсъжденията на 13-14-годишен. Няма приятелка, която да се е задържала с него за повече от месец. Ама така е- като бяхме малки и се събирахме братовчедите по празници (аз, двамата ми братя и той) всички него го хвалеха, Любо- колко си умен, Любо, колко си забавен (затова че псува и плюе роднините), Любо, ще станеш депутат. Такъв депутат стана че, думи нямам... Добре че няма братя или сестри да му търпят простотиите, както ти търпиш тези на брат си. Родителите ти какво мислят по този въпрос? Не се ли опитват да го променят по някакъв начин? Все пак, той е в най-трудните години за едно дете и донякъде е нормално да изперква. А е някак прието глупостите на момчетата да се толерират, а момичетата в тийн годините да са си наред. Ти си на 17, имаш 1, 2 години само докато завършиш. Просто- бягай надалече в университет, на квартира или каквото там си решила да правиш след като завършиш. Той няма да се промени, нито ще разбере че се държи глупаво. Ти си по-разумната.

8.   РЕЖЕ ти обувкуте? ! Боже ти защо седиш. Срежи му и ти нещо. Това са дрехи как ще ти ги реже, крий си работите, сложи си парола на телефона и тнт. Не се давай лесно! И btw се пише кУпувам, а не кОпувам
ПС: Това ти го казвам с добро, за да не допуснеш пак тази грешка, а не, за да изглеждам умен или як :)

9.   Щом като родителите ти не реагират накарай твои приятели да го спукат от бой, явно само ако го е страх от нещо ще спре. Ако имах такъв брат щях да го пребивам най-редовно, ноаз съм мъж все пак, не може да се прави паралел.

10.   Момиче, това което ми пишеш не ми харесва. Брат ти има някакви много сериозни проблеми... казват че съдбата ни правела лоши ама в неговия случай е кралският живот. Не познавам брат ти така че не мога да ти кажа със сигурност какво ще подейства. Аз също имам брат 3 години по-малък от мен и вече след 12 започна да се държи като човек. Притисни веднъж родителите си и им разкажи чувствата си но по-лирически щом са със запушени уши. Успех

11.   Това малко на измислено ми мирише. Толкова да е зъл брат ти, а родителите ти да не забелязват и да не реагират? Но ако е истина, имаш още малко до 18 и можеш евентуално да отидеш да учиш и/или работиш в друг град и тогава ще си на спокойствие. Пробвай с неговите неща, пази си парите и телефона. А може и да си хванеш гадже, което да те пази. Хвани си някой готин батко и го покани у вас, да видим малкия келеш какво ще направи.

12.   Аууу.. :Х
Отвратително!

Виж, поговори с родителите си. Те или най-вероятно са мечтали за момче, или просто са еснафи и смятат, че мъжът, макар и момче има всяческите права! Или пък другото - да са били по-възрастни когато се е появил той иии, малко както баба глези внуче.

Но погледни реално, дори и да не се получи с разговора, плескай от време на време малкото л*йно, колкото да не те тормози, посочвай на родителите си защо си го ударила, например това с к*рвата /и не знам тогава, ако не вземат отношение какви хора трябва да са!!! / и се успокоявай със следното - сега си на 17, след година-две завършваш и изчезваш да учиш.. А дотогава можеш да му направиш живота ад, на малкото същество. Мъртва хлебарка в джоба. Паяче в леглото. Полей му чаршафа с риванол и му се смей, че се е изпуснал.. Бе един вид карай по неговите правила, като види какво е ще се свести малко.

13.   БОЙ!!! И ДА НЕ ТИ ПУКА!

14.   Свии го в някой ъгъл и го набий едно хубаво и после разкажи всечко това на майка ти и баща ти. Неможеш да се справиш с някяква бебе? Хехехе

15.   Бий му един шут! :D:D:D

17.   като не помага на родителите, оплачи се на друг - роднина, на класната си или на директора в училище, свържи се с детска педагогическа стая, направи така, че да те чуят. то тава не е разглезване, а е хулиганство...

18.   Вие родители немате ли? Ако имах такова лайненце за брат всеки ден щеше да ходи син.

19.   Това ми е толкова познато... Брат ми е същия, само където го бия докато не ревне (а и да ревне продължавам). Не съм от най-силните, но не позволявам на никой да ми съсипва деня особено у дома. С течение на времето, щом види че му посягам - изчезва.

20.   Проблема с боя е, че закача ли го дори малко ще си имам големи проблеми защото татко ще побеснее :(. Планирам да ида да уча в друг град, но до тогава има 2 години, а може би и повече ако нямам достатъчно пари да следвам.
Авторката

21.   Сега, Авторке предлагам да ме слушаш! :) Знам, че съм малка (на 13) но надявам се да ти помогна с нещо. Аз ти предлагам да започнеш да тренираш нещо, да вдигаш гири или да правиш лицеви опори и така нататък, колкото да го стреснеш и да му удариш един много силен шамар. Колкото до вещите ти: Сложи парола на телефона, скрий си ключовете, колкото до дрехите, слагай катинар на гардероба ти, ако не настоявай и говори с майка си. След това: ако ще си играете по детския акъл, го унижавай пред приятелите му, бий му шамари пред тях, прави му номера като сте двамата. Ако си имаш приятел, можеш да му споделиш колкото да ти олекне. С времето и приятеля ти ще започне да го тормози. Или поискай куче, само за теб. Или си събери пари и купи да кажем Немска овчарка, насъскаш ли го към него, ще има да се плаши. Давам ти възможно най-ужасните идеи, но при твоя случай са най-умните.

22.   21 и аз си представям хиляди подобни неща, но това не е филм. Катинар на дрехите няма как да поставя защото деля гардероба с цялото семейство. Нямам времето и парите нито уменията да отглеждам немска овчарка. Не мога да му посегна защото тате мизабранява. Благодаря за съветите все пак. Благодаря и на всчки, които чрез коментарите си по някакъв начин ме подкрепиха.