Споделена история от Тинейджърски

Не мога да бъда това, което той иска...
Аз съм на 16 (навършени), а той на почти 20 зимата ще ги направи. Запознахме се миналото лято. Всичко се разви много бързо. На 1-ви юли 2008 станахме гаджета. Всичко беше прекрасно. Той се държеше като момчето от мечтите ми. След 2-3 месеца започнахме да се караме, но няма връзка без някое друго скарване. Събирахме се всеки път. Но на 10 юни 2009 всичко приключи. Той искаше да сме приятели, аз не се предавах, правех всичко възможно да се съберем отново.
Накрая ми наговори неща, с които успя да ме отблъсне. Реших да послушам думите му "Не спирай на мен аз не съм единствен".

Продължих напред. Запознах се с нови хора, харесвах си всяко 2-ро момче. Започнах да живея за момента. Един ден той ми се обади, искал да се видим. Каза, че му било хубаво с мен и искал пак да се съберем. Отрязах го не исках да страдам отново, да заспивам отново с плач и да се събуждам с мисълта дали днес ще бъдем щастливи или пак ще се скараме.

Мина месец. Започнах да осъзнавам, че ми липсва, всеки момент, в който останех сама мислех за него и колко хубаво ни беше. Реших да го потърся, ако все още иска да сме заедно да го направим. Събрахме се миналата неделя (09.08). Беше прекрасна седмица бяхме щастливи, но днес пак се скарахме. Напревих нещо, което той не обича да правя, а аз просто го правя без да искам, просто вече си ми е в характера и не мога да го променя колкото и да искам.

Кажете мии според вас, ако обичаш някой нетрябва ли да го приемаш такъв какъвто си е да не се опитваш да го промениш? Той винаги ме е питал какво не харесвам в него и аз винаги съм му казвала, че няма такова нещо. Знам, че идеални хора няма и обичам ли някой си го приемам с неговите недостатъци.

Той е човека, който спира сърцето ми или който го кара да тупти забързано. Но, не мога да бъда това, което той иска, а той не иска да сме заедно ако не се променя. Какво да правя?

Коментари

1.   Ако обичаш някой, го приемаш такъв какъвто е.Ако той не те приема мисля, че не е любов

2.   Всеки се стреми малко или много да промени дразнещите навици на другия. Дали успява или не е друг въпрос. Но ако наистина става въпрос за нещо сериозно, което ти правиш по-добре се замисли дали само него дразни или по принцип не е добър навик, защото няма нищо лошо в това да се самоусъвършенстваш. Връзките в повечето случаи се крепят освен на любов и доверие и на КОМПРОМИСИ.

3.   Според мен проблемът е в момчето. Тия реплики за това, че не е единственият и че иска да сме приятели, са ми мноого познати. Знам колко красива и бурна е любовта на 16, но ако той не е сериозен, може да останеш с разбито сърце мнооого дълго (както стана при мен).

Ако толкова го обичаш, проведете един разговор и открито му кажи ти какво искаш от една връзка. Ако той е точен, ще прецени дали съвпадате като очаквания и разбирания, и едва тогава ще реши иска ли или не да е с теб.

Само не хвърляй всички н адежди върху него, защото понякога болката е опустошителна :(

4.   Щом не те приема такава,значи не те обича.Но зависи от голяма степен и от това какво не прима в теб.