Споделена история от Тинейджърски

Проблемът ми в училище
Здравейте аз сам момче на 15 години в 9ти клас. Имам проблем в училище относно класът ми, за първа година съм в това училище защото в старото паралелката се разпусна. Проблемът ми е, че от класът ми се заяждат или се гаврят или пък когато реша да им отвърна някои веднага почват като си толкова отворен хайде 1в1, не съм силен, а пък и не желая да се бия другото което е има шанс ако реша да се бия и победя да викнат хора да ме набият. В старото училище пак имаше гаврене, но там не бяха така боено настроени, но и там бях нещастен. Мислех да сменя училището си, но все още не мога да реша защото не съм сигурен дали другото няма да е по лошо. От приятели слушам какви (мутри) има поради тази причина не мога да реша. Другото което е записал съм се на допълнителен час в училището ми ( забравих да спомена, че в момента съм в профилирано училище). Госпожата която води допълнителния предмет ми води и 1от часовете, тя е много добра, но се чудя дали няма да се възмути, че се махам и дали няма да се разочарова. Групата в която съм се записал сме предимно добри и там е единствения забавен час и тази госпожа ни от има голямо доверие на всички в групата. Говорил съм с нея за това, че училището не ми харесва (без да и казвам подробности) и тя ми каза, че щяло да се оправи (но аз не мисля така, а и не желая още 3 години да търпя това). Не желая да казвам на класна да се разправят с тях и други глупости защото 1во, че едва ли ще послушат нея 2ро само ще ме помислят за още по ( страхливец ). Има и още харесвам си едно момиче от класа, но не мисля да го разкривам поне за сега защото мисля, че ще почнат да я дразнят само за да ме провокират мен и да се бият с мен, и мислех ако се преместя няма да имам такъв проблем вече, но не знам как ще е там, другото което не знам е дали ще ме приемат в профилирано училище сега след като сам близо 10 клас в края на 9ти, разбрах, че не е толкова важно средното образование, а висшето затова и в не профилирано ме устройва стига да е с добри деца (аз не съм зубър, но си уча горе долу за добри оценки). Говорих и с родителите ми и те са съгласни да се преместя да не съм нещастен. Моля помогнете със съвети да се местя ли и ако знаете някое училище с добър клас моля напишете го ще съм много благодарен :)

Коментари

1.   Добре. А знаеш ли причината, поради която се гаврят с теб? Да не би да си някой по-свит, по-нежен, може не по характер по-нежен, а на външешн вид?

2.   не бих казал, че съм нежен по скоро не се лигавя както тях а сам по тих в часовете и по възпитан и се опитвам да уча а те го приемат, че да учиш е тъпо

3.   Виж сега, във всяко училище има побойници няма училище без побойници те искат да те накарат да се чувсташ зле само,
защото на тях им харесва. Не им давай да те мачкат и бият опълчи се срещу врага. Не искам да кажа че съм склонен към насилие, но Трябва да се опълчиш в смисал да кажеш че не издържаш повече или да споделиш на някой приятел.. Надявам се, че ще се оправиш. Когато тормозеха мен, един ден просто станах и казах "Не издържам повече!!! ".
Така, че не се притеснявай :)

Когато паднеш винаги има някой който да те вдигне!

4.   Мисля, че трябва да си смениш училището, няма смисъл да си в това щом те тормозят. За тях това, че си възпитан и не се държиш като тях е приоритет да те унижават. Имам приятел с подобен проблем и той смята да сменя училището. Успех.

5.   Аз не бих избягал от проблема. Нищо друго не би ме накарало да се почувствам като страхливец. Съветвам те да кажеш на класната ти; ако не я послушат - кажи и пак. Нали за това се води "класен ръководител"; това и е работата, няма как да ти откаже. Пък и всеки човек с поне малко чувство за справедливост би се застъпил - а тя все пак е учител. Виж, няма нищо срамно в това да потърсиш помощ. Класната ти трябва да разбере най-малкото защото ако някой път "отвърнеш", тя ще знае, че не ти си виновен и никой няма да те изключва.
И не на последно място, момичето може да си заслужава ;) Не се отказвай толкова лесно заради някакви нещастници.

6.   Със смяна на училището според мен няма да постигнеш нищо. Бъди мъж.

7.   Благодаря ви много на всички, вече е късно за смяна на училище затова ще видя какво още ще се случи до края на годината и ще реша за догодина. Отново ви благодаря и ще се радвам да получа още коментари (мнения) по проблемът ми :)

8.   Решение ли? Решението е просто - два ритника в тъпите им тикви. Изпробвано е.

Втори вариант - бий ги на канадска борба. Поне в моето даскало, си мерехме силата по този начин, а аз съм доста добър в тая игра, следователно станах "силен" в техните очи. Не знам при вас как е, ама това е по просто решение, тъй като не рискуваш да изядеш няколко шамара.

Успех момче! Venjus

9.   Знам,че късно пиша,но искам да кажа,че и аз съм момче на 15 и аз бях в профилирана гимназия и със мен се гавриха.Постоянно ми удряха стола,казваха ми,че съм за двойка за срока,като ме изпитваха ми се смееха.Такива лигавета не съм виждал.Аз не им обръщах внимание защото когато им обърнеш внимание те ще се възгордяват още повече и ще го правят още повече.Просто ако имаш търпение ще стане всичко.И аз мислех да се местя,но се отказах само защото искам да завърша с добро образование.Надявам се да съм ти помогнал.