Споделена история от Тинейджърски

Какво да подаря за рождения ден на баща си (40 г.)
Здравейте!
Не съм сигурна, че избрах подходящата тема, в която да пиша.
След 2 седмици баща ми има рожден ден. Става на 40. Проблемът е, че си нямам и на представа какво да му подаря. Той рядко пазарува за себе си, но когато си избира нещо (дрехи, обувки, парфюми, часовници) те са от по-хубавите и по-скъпите (особено парфюмите и часовниците). За жалост не разполагам с много пари (на 12 съм). Не съм говорила с майка ми по този въпрос, но те са разведени и не си общуват много (освен когато се карат). А и не мисля, че тя ще ми даде добри идеи за подарък. Баща ми няма хоби. Работи в полицията и има салон за коли. Искам да му подаря нещо, което ще хареса и ще ползва. Мислех си за блуза с надпис " Най-добрия татко" или нещо от този сорт, но не мисля, че ще му хареса. Моля ви да ми дадете идеи за подарък. Но да не е много скъп.
Благодаря предварително.

Коментари

1.   Мисля, че баща ти много би се зарадвал на някоя специална картичка с послание СПЕЦИАЛНО за него. Защо не и на тениската, която описваш? Може да не я носи, но съм сигурна, че ще я пази до края на живота си и честичко ще си я гледа в труден за него момент. Иначе - може да ти е стрнно, но татковците най-много се радват точно на неща, които децата им сами са направили - рисунка, аранжировка някаква, снимка или собственоръчно записано CD със специално подбрана музика - можеш да му приготвиш и домашна торта да кажем. Ако баба ти (неговата майка) е жива - питай го за любимият му сладкиш от детството и го изненадай с него.
Моят съпруг има деца от първи брак. Когато бяха на твоите години му подаряваха рисунки. Той още ги пази и им се радва и знае точно кога и как са му били подарени. Сама казваш, че той пари си има за хубави работи, който могат да се купят с пари, но направените от теб неща не могат да се купят с пари и те остават безценни и се пазят до живот от бащите в тайна кутия, която те отварят в деня, в които дъщерите им се женят, когато се чувстват самотни, когато имат нужда от надежда и.... в последния си ден.
Вярвай ми - дори най-скъпият парфюм и часовник се чупят и хвърлят, изхабяват, но твоето послание към баща ти ще остане вечно, споменът ще остне вечен и твоята картичка за този ден ще остане вечна в неговото сърце.

2.   Аз съм с две ръце за тениската :D

4.   аз съм чувала че за 40 -ти рд не се подарява нищо понеже тогава се броят 40 дни като почине някой и не било хубаво. Аз не подарявах на мама за 40 тия и рд и още 2 приятелки не са. Както си решиш де, зависи дали вярваш :)