Споделена история от Тинейджърски

Не всички си падаме по кифли
Значи изобщо не е вярно, че всички момчета си падаме по кифли. Аз си падам и по нормални момичета, да речем като главната героиня във филма 16 свещи (Sixteen Candles), да, същата която играе и в Клуб Закуска. Аз просто мога да се влюбя в момичета като нея - скромни и нормални. За съжаление вече поне в България май такива няма много. Явно е модерно да си кифла покрай чалгата, с опушен грим, гарваново черна или изрусена коса. Пред такава ще предпочета една червенокоса или с кестенява коса, нормален грим и може би кафяво червило. Ама такива няма. Тези които не са кифли пък са някакви метълки, рапърки и други подобни субкултури. А защо няма момичета като главната героиня от 16 свещи (Sixteen Candles)?

Коментари

1.   Моето момче, това не е ли някой филм от 80-те? Ами много ясно, че няма повече хора с такива прически да кажем.
Иначе с обикновенни момичета е пълно, но вие не сте готови да тръгнетте с някоя пълничка, с шина и т. н,

2.   До 1 и какво като е от 80-те? Главната героиня на филма не е типичната мацка от 80-те с къдрава грива. Такива жени и момичета имаше и през 90-те когато бях дете и в началото на новия век. После изчезнаха, но не само като визия, а и като характер. Сега всички искат да са кучки като фолк певиците и за съжаление повечето мъже това им харесва. Явно другите БГ мъже имат страшно лош вкус - харесват жени с евтино поведение и визия на травестити.

3.   Хайде-хайде - на крива ръкета Космосът ? крив, авторе. Въпросната прическа (патешко дупе) никоя нормална жена в наши дни няма да я носи, дори на сила.
Има много хубави и скромни момичета, но никой не им обръща внимание.

4.   До 3 - абе като гледам 99% от момичетата по улиците които приличат на травестити, по-добре мацка с патешко дупе на главата.

5.   16 свещи е един от най-хубавите тинейджърски филми правени някога.

6.   Какво като има пък метълки или рапърки? Нима те не са обикновенни момичета? Какви са, да не би да трябва да им се опъва червеният килим като слизат от автобуса? Авторе, грешна ти е гледната точка. Има и обикновенни кифли, ама кой ги гледа. Всички сте вглъбени в някой идеал и това е, като коне с капаци сте. Важен е характера и ценностната система, мойто момче. Айде успех в намирането на някоя актриса..

Г.

7.   Има, братле, повярвай ми! Ама ти сигурно ходиш да ги търсиш по разни чалготеки, мутротеки и други изветряли дупки... или си седиш вкъщи и чакаш те сами да ти пристанат!
Я се поразвихри малко из колежите и университетите, където, колкото и да е, все пак има малко по-интелигентни момичета! Сигурно е, че ще пожънеш успех!

8.   Прав е номер 7... За да си намериш истинска негледай да е грозна а характера и защото сега може да е грозна но след 2-3 години да стане по-хубави от всички.. Така стана при сестра ми до 8 клас беше грозното пате некой не и обръщаше внимание.. А сега тичат по нея с.. точно ТИЧАТ.. но тя не им обръща внимание..
В момента от нашият клас всички паресват момичета с ипофоне и разголен кръст. А тя ги използва... ИМА ДЕБЕЛИ МОМИЧЕТА КОЙТО СА СЪС ГАДЕН ХАРАКТЕР СЛЕДИ СИ ХОБИТО И ТАМ ЩЕ СРЕШНЕШ МОМИЧЕТО.!!! :))
J-14

9.   1, значи нормалните момичета са дебели и с шини? Да ти имам логиката.

10.   :)
"А защо няма момичета като главната героиня от 16 свещи (Sixteen Candles)? "

Има, разбира се...
Само че очите ти не са отворени достатъчно,
за да я видиш... :)

11.   Я да вземем сега да дефинираме понятието "нормално момиче" - щото не разбрах до тука кой и на каква база дава оценки, кое момиче е нормално и кое не е?
Красива, грозна, умна, проста - всичко това са разтегливи и субективни понятия и не мисля, че някой е в право и позиция за дава обобщени оценки.

12.   Аз съм момиче на 13 години, аз пък не падам по момчетата които имат много двойки, които бягат и пушат и наркотици. Аз само все ли попадам на чисто момче? В моето училище сме нормални момичета, но има няколко които си слагат подплънки в сутиена, които заплашват малки дечица и една от тях ми беше приятелка.

13.   С иказването "някви метълки и рапърки" много лесно ще паднеш в очите на хората. Поърхностен и дребнав си. Не търсиш момиче.. търсиш курва.

14.   Ами аз съм момиче на 15 и да ти кажа ти има всякви момичета. У1а в най-елитната гимназия и там има всякакви момичета. Ти си имаш идеал, това си личи, защото след като мислиш, че има само кифли, значи не си погледнал малко момичета, които са нормални. Нормалните момичета за съжаление са незабележими. Ти единствено си заглеждал момичета, които са супер слаби, хубави в лице, с перфектна коса и т. н. Точно тези момичета се имат за перфектни и заради това са супер злобни, имат ужасен характер и въобще не са забавни. Защо вместо да заглеждаш задника на едно такова момиче не се извърнеш и не поогледаш наоколо и ще откриеш много нормални, дори прекрасни момиче, които просто не искат да си горят косата и да си слагат 20 буци грим. Почти всички момчета плуете този тип момичета, но за съжаление и само тях заглеждате. Не че аз се оплаквам нещо де имам си мъжко внимание, но не е като на кифлите за които вече казах. И да нормалните момиче не са прекрасни, всяко от тях си има бъг. Не казвам да са някви спр задръстени, но примерно имат очила, да имат шини, не са някви спр кльощави а са пухкави, леко пълнички, но винаги са с чувство за хумор и са мили. И това е общо взето и ти пожелавам най-сетне да спеш да заглеждаш кифлите.

15.   С иказването "някви метълки и рапърки" много лесно ще паднеш в очите на хората. Поърхностен и дребнав си. Не търсиш момиче.. търсиш курва.

16.   Май и ти не знаеш какво искаш - като изключим, че явно си падаш по момичето от филма.

17.   Има всякакви стилове и всякакви момичета. За мен кифла е момиче, окето залага само на външния си вид. Може да екато фешънка, може да е и рокаджийка, но ако външният й вид е най-атрактивното в нея, начи си е жива кифла.

18.   Обикновените момичета?
- Те може би са точно пред теб, но ти не ги виждаш..

19.   Добре, а в БГ има ли двойнички на актрисата от филма?

20.   Според мен не всички момичета които са слаби и се стараят да изглеждат добре са кифли. Ще ви дам пример със себе си: На 14 съм слаба съм (или поне така ми казват) и се опитвам да изглеждам добре, но не се мисля за нищо повече от другите, защото знам че не съм.
Има различни хора едни са по-красиви отвътре, други отвън. Просто на така наречените КИФЛИ им е ясно, че ако са като другите нормални момичета ще бъдат незабележими. И в старанието си да не станат такива се самозабравят и забравят кои са същност. Странно винаги съм оправдавала такива хора, защото съм вярвала че за да бъдат такива са преживели нещо, но за жалост често греша.

21.   Все чалгата ви е виновна! Познавам купища кифли и обикновени гадни душици, които не са слушали чалга през живота си. Тях кое ги е развратило? В днешния свят има множество фактори, които водят до развращаване и придобиване на характерната отвратителност и поведение. Да бъдем изчерпателни в анализа или въобще да не го започваме!

22.   Странно. Докато гледах историята ти и коментарите ви се почувствах супер засегната. Аз съм дебело момиче и го знам. Не съм от най-красивите в лице. Да, използвам грим и съм имала моменти, в които съм прекалявала, но не слагам 100 слоя ф. т. върху кожата си, а само малко коректорче върху проблемните зони. На 15 съм и до сега съм нямала гадже. Сами си правете изводите. Да, понякога се лигавя супер много, но това не означава, че като се прибера не плача и не изпитвам силна нужда ''моето момче'', което надали скоро ще открия, да дойде и да ме прегърне силно и да се чувствам сигурна в обятията му. Има момичета, които всяка седмица са с различен, а аз какво-нищо. Кофти е да съдите момичетата по външността им. Искам да ти кажа, че има много момичета, които не са кифли, но просто не ги забелязвате, защото ''не изглеждат добре''. Моля те, не слагай етикет на момичетата в България, че са еднакви и тук таме има метълистки и рокерки. Не всички качват свои голи снимки в социалните мрежи за харесвания...

24.   До 22 - Здравей, аз съм момиче на 15, разбирам как се чувстваш. Преди бях и аз по-пълна, но ми писна, не се чувствах добре в кожата си, накрая започнах много да спортувам - всяка вечер упражнения по 40 минути /отначало 1 час/, просто пускам музика и правя движения, каквито ми идват отвътре. Упражненията наподобяват танци, но не са точно танци. Много са енергични и се потя доста. Също така на ден ходя много пеша, обичам да излизам на разходки по 2 часа, че и повече. Много разтоварващо ми действат. Понякога и сама излизам. Така съм от година и се чувствам много по-добре - от спорта се отделят хормони на щастието, отслабнах, даже и почти не боледувам /да чукна на дърво/. Аз също ползвам грим, не знам дали прекалявам, но го правя така, че дори и да е прекалено, да не личи. Но знаеш ли какво - сега може да имам някаква по-хубава фигура, може да ползвам грим, да си правя прически /е, не са с преси, а просто фиби, щипки за коси, диадеми т. н. /, но пак не съм кой знае колко харесвана. Даже имам по-пълни приятелки, които си имат обожатели. Знам и за момичета, които са слаби, но не ползват никакъв грим, не си правят прически, но пак са много харесвани /това го казвам, защото има момичета, които си мислят, че не са харесвани, защото не се гримират/. Даже харесвах момче, което тръгна по подобни момичета, а и не беше той единствения, който им беше почитател. Е, тогава започнах много да се замислям - нали точно гримираните и с хубава фигура ги харесваха? Явно не е така.. гледах, чудех се и накрая стигнах до следния извод: Излъчването! Самочувствието! Ето това е! Просто тези момичета излъчваха самоувереност, сякаш се приемаха такива, каквито са, харесваха се. Ето това нямам аз - аз някак си все усещам, че нещо ми липсва, все се чувствам недостатъчна. Но при по-пълните ми приятелки и познати явно не беше така - те си имаха самочувствие, нищо, че бяха по-пълни. Даже знам за момиче, което е с доста наднормено тегло, но си има приятел от около година вече. Тя също излъчва самоувереност, ако щеш и себеуважение. Аз на моменти се чувствам много добре, а пък после пак се чувствам недостатъчна. Сега се опитвам да открия още неща, които ме карат да се чувствам добре и да придобивам самочувствие. Едното от тях е спорта, но трябва да има и още. Опитай се и ти да откриеш нещата, които те карат да се чувстваш по-добре. Ако мразиш фигурата си - направи нещо, промени я. Ако не харесваш друго нещо в себе си, дори и нещо в характера и желаеш да го промениш, направи го, ако смяташ, че така ще се чувстваш по-добре. Просто явно без тази самоувереност човек е загубен, разбрах го по трудния начин.. успех!

25.   Да, аз мисля, че харесваните момичета са точно уверените и независимите! :)

26.   "Уверена и независима" не значи Кифла, нали? Бунтаркте също са уверени и независими момичета.

"Кифла" аз лично бих нарекла празноглаво момиче, което се нарича "кифла" именно защото залага ЕДИНСТВЕНО на външния си вид, на атрактивното облекло, грим и аксесоари, но вътрешно е въздух под налягане.
Нарича се "кифла", защото кифла за ядене ще си вземеш само ако ти изглежда добре и вкусна. Поне аз така го разбирам, защото такова момиче ще бъде забелязано на първо време с външния си вид, но после ще стане ясно дали наистина е само "кифла" или има пълнеж.

Аз познавам момичета, които приличат на кифли, но са съвсем земни хора, не са интригантки като други , имат ум в главата си и го използват. Това е пример, че не бива да се гледа само външния вид и трябва да опознаеш, преди да съдиш, иначе първото впечатление е нещо друго.
Тези момичета също обичат да се гримират, да носят хубави дрехи и бижута, но за тях има и по-важни неща.
Те може също да учат, да се стараят и да търсят сериозни момчета, кифли ли са според вас?

"Кифла" не значи само фешънка, познавам и мацки, които се водят яки метълки, рокаджийки и бунтарки, но това е опаковката и външният им стил, иначе са си живи интригантки, змии дето се хранят само като пръскат отрова и създават проблеми.
Какво излиза? Водят се бунтарки, а срещу какво се бунтуват? Те са си обикновени лигли, които избиват комплекси и "работят" върху външността си, понеже им е най-лесно.

"Бунтар" също се превърна в етикет.
Бунтарят е различен от всички останали, но длъжен ли е да го изразява по всеобщоприетият начин, за да го доказва на някого и да бъде бунтар все пак? Че нали за това е бунтар, защото е против стереотипите? Нужно ли е да се облича все в черно, да слуша само яко метъл или да е зле с оценките и всички да го мразят и той да мрази всички?
НЕ! Това се изразява чрез начинът на мислене на този човек и неговата реална личност, а стилът не винаги може да е точно отражение на характера, това е нещо неразбираемо за всички ни!

Те вече всички се правят на бунтари, за да оправдаят безхаберието и мързелът си например.

Както и да е, мисълта ми е, че "кифла" не бива да бъде етикет за всяко момиче, което носи грим или "бунтар" да е всеки, който слуша рок. Не е нужно и все да си с "метълските доспехи", за да си металист, нито да пушиш и да пиеш, за да си такъв, достатъчно е да слушаш стила музика, ако ти харесва и да знаеш какъв си за себе си.

Човек може да бъде дори различен по свой различен начин! Всеки е уникален за себе си.

И така наречените кифли се опитват да бъдат уникални и различни с външния си вид, просто излиза, че когато всички започнат да копират нещо, без дори да знаят защо, то губи смисъла си. Важното е да правиш това, което ти харесва , защото ти го искаш и да се обличаш така, както ти искаш, а не защото е модерно.

Има период, в който всички мацки почват да се обличат предизвикателно, да си слагат тонове грим, защото така е модерно. Тогава на някой ще му писне и ще каже "те всички са кифли", сещате се за какво говоря.

А тези момичета може би не са се сетили, че трябва да развият други качества, с които могат да са интересни.

Има и момчета и мъже, дето са "кифли", дето залагат само на мускули, прическа и едни цайси и това , което предлагат на жените са само парички, колички и връзки. Такива момчета търсят и момичетата кифли, дето за мен са истински кифли.

Лично аз смятам, че авторът просто още не е намерил своето момиче, но има много момичето, които твърдят, че искат момче като автора, защото им е пислано от самовлюбени фукльовци.

Но има всякакви момчета, всякакви момичета, мъже, жени и за всеки уникален има уникална половинка.

Всичко написано е мое мнение, аз съм против лепенето на етикети и стереотипи.

27.   От номер 22 - Номер 24, чувствам те близка, дори без да те познавам :D Повярвай ми, аз също съм поела по твоя път :) Номер 26-донякъде и аз съм на твоето мнение :)

28.   Аз имам подобен проблем.. на 14 съм и съм единствената от класа, която не пуши или не е кифла. Просто искам да има някой като мен, на който да споделям..

29.   ХОРА!!! Пушенето е толкова изтъркано! Кво си мислят днешните 14 -годишни - лапа цигарата, 1 тон опушен грим, късото потниче и поличката... омг! Точно тези се превръщат после в бройки за една нощ! ...

30.   Има такива момичета, просто не знаете къде да ги търсите или просто погледът ви минава покрай тях, докато зяпате задника или циците на някоя "кифла".

31.   Вижте, работата е там че всички казват че искат нормални момичета, а впоследствие се влюбват и тичат точно по "кифлите". Ясно е че нормални момичета съществуват - просто остават незабелязани. Има нормални момичета с хубав външен вид - такива, които се грижат за себе си. Като едно такова нормално момиче аз съм пренебрегната от момчето, което харесвам защото той е влюбен в кифла, която го върти на малкия си пръст. Тъжното е че не само аз, а още много момичета са в такава ситуация.

32.   Не ви разбирам. Твърдите, че искате нормално и скромно момиче но не са ли точно тези момичетата с големите гърди и перфектното лице след които се обръщате и които искате? А в същото време обществото е приело за кифла момиче, което се грижи за себе си и се опитва да се хареса на момчетата? Да вярно е има момичета, които наистина са кифли, но това не означава че всяко момиче което носи потник с деколте и се гримира е кифла! Те се грижат за вида си и то за да се харесат на момчетата. Лично според мен повечето такива момичета просто нямат самочувствие и това, че те се харесват на другите им дига самочувствието. Това не означава, че не може момиче което се харесва и вярва в себе си да носи грим и да иска да изглежда добре. Но вероятно ако тя има самочувствие просто има и нуждата и другите да я харесват. Кифли обаче са онези надути момиченца с които не може да се говори понеже са твърде важни, а и те и без това не могат да проведат един нормален разговор. Но момчета не наричайте момиче, което носи грим кифла! Защо пък тя да не е онова скромно и умно момиче?

33.   Че всеки има нужда от самочувствие и иска да бъде харесван. Кифлите са надути и злобни според мен, наричат се кифли, защото се обличат и гримират като фолкаджийки, за дабъдат забелязани, но вътрешно са кухи :Д. Иначе поддържаното момиче в никакъв случай не е кифла, щом има ум в главата си, който използва и просто се грижи за външния си вид.

34.   Обичам кифли. Обичам ги с шоколад, обичам ги с мармалад, дори да са кухи отвътре. Нещо против?? Тези чалгарки за които си говорите са си чисти к*рви! Спрете да обиждате храната!

35.   Еми номер 34 , нали това казвам и аз? "Кифла" е етикет, превърна се повече в синоним на "курва", вместо на "кроасан". :Д

36.   Хахаха "Тези които не са кифли пък са някакви метълки, рапърки и други подобни субкултури. " хахахаха нямаш си на представа колко си прав. xDD rofll не мога да спра да се смея. И аз си падам по такъв тип момичета.. по обикновени, но ми се налага да ходя с "метълка" xDD rofll xDD ЕВАЛА ти правя пич!!

Момичета.. бъдете себе си.. не се правете на нещо което не сте.. И ще намерите идеалното момче за вас. И като го намерите го ДРЪЖТЕ и не го изпускайте.. , а не като видите някой по нацепен батко да го заглеждате и да се вкарвате в някакви филми. Оценявайте всяко едно негово усилие.. накарайте го да се чувства > ЩАСТЛИВ!!

И още веднъж.. хаха.. браво на коментара на автора!!

37.   Страшно ме дразнят примадоните или както ги наричат ''кифлите''. Мислят се за много готини, секси и т. н. Предпочитам да си хвана по една спортистка, отколкото такива! И какво? Имат хиляди снимки във фейсбук, имат и смартфон, и таблет... И аз, че нямам това значи ли че съм по-зле? Всички са се вманячили по таблетите, смартфоните и др. За мен те нямат абсолютно никакво значение! Важно е какъв човек си и и как се държиш спрямо другите. И к'во имат по 200-300 лайка само за дето са се направили на маймуни и са се оплезили!

38.   Ти може и да ги харесваш ама теб харесват ли те? ;Д

39.   Всеки път когато погледна коментар или разказана история се убеждавам колко меркантилно е населението. Авторе търси истинското, а не идеалното защото може да те разочаровам, но такова няма. Съгласен съм с тебе малко момичета за които си струва да се бориш останаха, но това не означава че ги няма. Грешката да не намираш момиче най вероятно е в теб. Фактът че малко са тези които си струват би трябвало да ти помогне да видиш точната. Не е задължително момичето да е малко по малко гримирано. Аз лично харесвам момичета които се грижат за себе си, знаят какво искат, с характер. Всички момчета казват че няма подходящи момичета а не осъзнават че първо те трябва да станат подходящи и чак тогава да търсят такова момиче. Ценностната система е много важна. Трябва да ти бъде приятно с човека до теб дори и ако просто си мълчите.

Успех дано намериш момичето за което си струва да се бориш и си готов на на всичко за нея.

42.   Ако искаш да намериш истинско и нормално момиче за което си струва да се бориш, обърни внимание на не толкова известните момичета или на по-срамежливите сигурна съм, че сред тях ще намериш това което търсиш

44.   И аз НЕ понасям кифли.. Момиче съм и с тези кокошки просто.. Не знам.. Като ми надуят чалгата ми иде да ги... Има много такива момичета в България (нормални), но вие наистина я искате и нормална, и КРАСИВА...

45.   Има и такива но сегашните лапата са праят на фолк певиците за да ги харесват за да са известни ама не осъзнават че така само за едното ебане ги търсят след време ще съжаляват но късно а тези нормални момичета естествените започват и те да се правят така защото иначе ги унижават всички кифли и момчета които са правят на яки а са смешни абе да се гръмнат най добре само развалят естествените момичета момичетата или щото ги харесват а те си падат по кифли и те такива са правят