Споделена история от Тинейджърски

Голямата разлика в годините с любимия. Проблем ли са?
Здравейте.
Аз съм момиче на 17 г. и от 1. 5г имам връзка с момче или по-скоро мъж на 25г. Във връзката ни всичко е наред, освен това че за всяка наша среща съм принудена да лъжа. Много се обичаме и си имаме голямо доверие, но проблема ми е, че татко не е съгласен с нашата любов. Опитах и му казах за моя приятел с надеждата, че той ще го приеме, но уви. Не знаех как да постъпя и му казах че съм скъсала с него, сега ми е още по трудно защото не знам, ако разбере че го лъжа вече доста време, как да му кажа, че искам да бъда с това момче и че много го обичам и на този етап не бихме помислили и за раздяла. Въпреки разстоянието м/у нас и факта, че се виждаме рядко ние си имаме доверие и сме много щастливи заедно. Моля ви за съвет как да постъпя за напред?

Коментари

1.   Не ви е голяма разликата, ти след година си и на 18 г., но честно казано не мисля, че си дорасла за връзка с пораснал мъж. Самият факт, че не стоиш зад връзката си, а я криеш е показателен. Мисля, че по-скоро връзката от разстояние ви е проблем и твоята (и негова) незрялост за такава връзка.
Има иначе връзки с по-голяма разлика, коио са много щастливи.

2.   Изобщо не ви е голяма разликата. Аз бях влюбен в жена с 40 години по-възрастна от мен.

3.   Номер 2 направо уби с един куршум в главата правилото, че всяка странност си има граници. Чакам някой ден 13 годишни да тръгнат със 100-годишни.
Авторке, идеалната възрастова граница според проучванията е 4 години и 4 месеца. Въпреки това не виждам проблем при вас, ако не сте правили и не правите секс с приятеля ти преди да навършиш 18 години (това не е само пожелание и си има причина да съществува такова правило). Животът си е ваш, но всяко нещо трябва да има някакви разумни граници. Иначе четем неща като мнението на номер 2. :(

4.   Не си малка и трябва да решаваш сама, мама и татко са важни, но истински важна си ти и това към кого, какво чувстваш, гадно е че си го излъгала, но в крайна сметка вашите ако искат най-доброто за теб, а най-доброто за теб очевидно е да бъдеш с този мъж, трябва да го приемат, искрено ви пожелавам едно хубаво бъдеще! Коментара на номер едно няма нужда от думи, не можеш да знаеш тя колко е зряла, защото ти не си била на нейните години и не си изпитвала това което тя изпитва. Отново ти пожелавам успех и всичко най-хубаво!

5.   №2 В баба си ли беше влюбен?
Ще ми кажеш че на 20 години си обичал 60 годишна жена ХА-ХА.

6.   №5 само посерковците се смеят, докато Съдбата не ги удари с големия чук по главата. И после се чудят откъде им е дошло.

7.   До 5 не бях на 14 влюбен в 54 годишна жена. Разбирай го както искаш и ме наричай както искаш, за любовта граници няма.

8.   От авторката: С/у всеки съм заставала за любовта си и винаги съм се борила, и ще продължавам да го правя. Не мога да тръгна с/у собствения си баща, по простата причина, че ми е дал живот, отгледал ме е и ме обича, както и аз него. Аз ще застана пред него в този ден, когато вече съм самостоятелна и ще му обясня, че мъжа до мен е този, с когото искам да бъда за напред на този етап от живота ми. Благодаря за коментарите. А за номер 1 връзката от разстояние не ни е проблем, всеки възможен миг отдаваме един на друг.