Споделена история от Тинейджърски

Безпаричие
Здравейте! За първи път пиша в такъв сайт за собственния си живот, но не издържам вече. Аз съм момиче на 14 години. Много ми е тежко, чувствам се нищожно. Честно казано не знам от къде за започна. Живея в малка квартира с баба ми и дядо ми понеже майка ми е починала още при раждането ми а баща ми е избягал някъде с любовница. Никога не съм виждала родителите си. Живеем в малко градче. Тук всички ме унижават и убиждат, че съм грозна, тъпа и т. н. Нямам абсолютно никакво самочувствие. Знам, че ще ме посъветвате да се преместим в голям град и да започнем нов живот, но не можем да си позволим това поради финансови причини. Имах 2 ''приятелки'' на кръст, които наскоро започнаха да ме отбягват, защото не излизам с тях на кафета и т. н. Обясних им че не мога да си позволявам такива работи толкова често, но на тях не им пука. Също така никога съм нямала гадже. Уча в елитно училище, но адски много ни натоварват с уроци и домашни. Дядо ми е болен от сърце и трябва да му се направи операция, но както се досещате не ни е по възможностите. Помолих баба поне през лятната ваканция да си намеря някаква работа за да им помогна макар и малко, но тя отказва да ме пусне защото иска първо да си завърша образованието. Имам желание да им помагам, но не знам как ;((. Сигурно всички се чудите как така имаме пари за интернет а нямаме пари за храна - всъщност аз съм в една братовчедка за няколко дена и ползвам нейният компютър. Плача постоянно, даже и в момента проронвам сълзи.. ;((.
Съжалявам за правописните си или каквито и да било грешки, ако имам такива. Целта ми не е да ме съжалите или нещо подобно, написах това за да поне малко ми олекне.
Благодаря на всички прочели това.

Коментари

1.   Мило дете, изобщо не те съжалявам, защото самата аз съм израстнала бедно и мога да ти гарантирам, че ако имаш силен дух и воля това ще те направи много по-силна и един ден - много по-успяла от останалите.
Съжалявам за родителите ти, но ти за мен имаш много добро семейство, което е добра основа за бъдещи успехи. Имаш баба и дядо, които се грижат за теб - имаш храна и покрив над главата си, ходиш на училище. Това е точно толкова, колкото имах някога и мога да ти кажа, че е повече от достатачно за добра основа.
Как ще помогнеш на твоите баба и дядо?
Учи се добре. Ти действително нямаш право да работиш. Нещо повече - ако работиш сега и те хванат социалните, могат да те отнемат от семейството ти или да ги санкционират по друг начин.
След навършване на 16 г. обаче имаш право да работиш с позволение на настойниците ти! Във ваканциите можеш да помагаш като сервитьорка да кажем, но до тогава остават 2 г.
Радвай се, че нямаш пари да си губиш времето по кафета и заведения. Наблегни на учене и четене на книги, защото честно казано - 2 ч. с книга ще ти дадат много по-голямо знание за света от 2 ч. губене на време с някакви си кифли. Да, ти имаш сега по-малко от тях, но това не значи, че така ще остане. От теб зависи дали ще имаш дисциплината, желанието и качествата да успееш един ден. Казвам ти от личен опит - МОЖЕ. Днес имам много повече от съучениците си от онова време. Нещо повече - дори в личния си живот намерих щастието, докато те гледаха да се омъжат на 20, а на 30 бяха вече разведени, бедни самотни майки. От нас зависи успехът ни най-вече. Който е свикнал с лекото и мекото един ден се събужда в трудния живот навън и не успява. Конкоренцията е жестока и ако си силна духом трудностите ще те калят и направят по-силна. Ако си слаба духом ще се пречупиш, но това зависи от теб. Какво искаш от живота. Дай си сметка още сега.
Успех

2.   От авторката: Благодаря Ви за отделеното време. :) Аз се старая се да се изуча добре. Баба и дядо ми помагат абсолютно по всякакъв начин, за което съм им много благодарна, но вече не издържам така. Те се трудят и измъчват само и само аз да съм добре а аз нищо не мога да направя за тях. Искам някакси да им помогна.. Не са ми толкова важни кафетата или каквото и да е било, важни са ми ТЕ! : ) И много ми е тежко като гледам дядо ми болен, а аз не мога да направя нищо за него... ;((((

3.   намерис и по-заможен приятел :)
сега какво друго може да направиш... абсолютно нищо
то за пълнолетните няма работа, аккво остава за теб?

4.   Прекрасен съвет номер 3, прекрасен. Ценностите са ти на високо ниво. :(

5.   Не съжалявай толкова благодари се, че баба ти не те кара да работиш и да не учиш. Има много хора който нямат интернет, но пак прекарват. Виж знам. че е тежко и неприятно да имаш тази съдба, но ти не може да направиш нищо до като си толкова малка. Не се отчайвай тези който имат пари влизат в елитни училища като плащат за това, те не учат. И какво мислиш, че ще постигнат тези който имат много пари? /знам, че не искаш да се къпеш в пари. но помисли/ има хора и по зле от теб, и от мен. Но знаеш ли ще ти дам пример с рапъра Еминем /да любимец ми е/ Та той е живял крайно бедно майка наркоманка баща им ги оставил когато бил на 6 месеца. Постоянно сменял училища и участвал в рап битки за да спечели и да стигне до финала. често само той бил бял от участниците, но и това не го сломило продължил и къде е сега? - А ти каза, че те обиждали, е него са го били в тоалетни, затваря ли са го в шкафчета. И не е само Еминем, а и J. B. /не не го харесвам знам историята му от една приятелка в класа/ - та значи той също бил много беден майка му качила клиповете в Youtube и така станал известен / казвам ти това за да знаеш, че не винаги е нужно да имаш пари за да се издигнеш/ Представи си :
Имаш много хубава работа и имаш голям доход защото навремето си учила много. Е сега имаш пари. Отиваш в ресторант и си поръчваш сервира ти някой който винаги ти се е подигравал / Сега срамна работа няма може докато караш више ако караш де, да работиш или нещо подобно. Виж не винаги е нужно да има кой знае какво работа всички казват, че не искат да работят това, но все пак навсякъде се има нужда от сервитьори и т. н. /
П. П. : Гледай си учението.
П. П 2 : Не се тормози с плачене нищо не може да постигнеш.
П. П. 3 : Не настоявай за работа, защото може да натъжиш баба си и дядо си.
Е горе главата :
И в дупката на мишката някой ден ще изгрее слънце -
Корейска поговорка / да обичам корейските мъдрости / - това означа, че не всяка улица ще изгрее слънце.

6.   От авторката: Благодаря ти изключително много за отделеното време да прочетеш моята история и да напишеш мнението си. Наистина сега се чувствам малко по-добре. Както споменах в по горния си коментар аз съм им благодарна за всичко. И не съм казала, че няма хора, които са по-зле от мен. Напротив има и много по зле от мен и аз го знам, но просто исках да споделя как се чувствам :) Но все още ми е тъжно, че не мога да напрая нищо за тях, колкото и малко да е... някакси вече ми е неудобно, те се грижат за мен, хранят ме, обличат ме (колкото могат), дават ми пари за у-ще и т. н. а аз кво... опитвам се да не съм им много в тежест ама...

Благодаря на всички решили да споделят мнението си! :)

7.   Много добра душа имаш ти. Това днес е рядко срещано. Сега Бог ти затваря врата, за да ти отвори порти един ден. Сигурен съм, че го заслужаваш!