Споделена история от Тинейджърски

Родителите ми ме карат да избирам...
Здравейте аз съм момиче на 17г. От 1месец имам приятел на 26г. Всичко между нас върви добре ,само едно нещо не е както трябва РОДИТЕЛИТЕ МИ !!! Те са стари хора майка ми е на 57, а баща ми на 67.

Преди няколко дена разбраха, че си имам приятел и това ги съсипа, обяснявам им, че съм голяма вече ама те нее, за тях съм още малкото момиченце те искат единствено да уча и нищо друго.
Сега изгубиха доверие в мен никаде не ме пускат да излизам, мислят си много лоши неща за мене, не ме разбират карат ме да избера дали искам да уча или да съм с него, защото според тях той ще пречи на ученето ми .. Не знам какво да правя ...не знам

Коментари

1.   Поговори с тях, може пък да излезе нещо. Кажи им,че приятелят ти нямя да поппречи на ученето, а ще ти помага. Иможе да добавиш, че вече не е едно време. Накарай ги да те разберат.

2.   Поговори си с тях може да осъзнаят че не е толкова лошо да си имаш приятел пък и не вярвам на теб на ти пречи на ученето..все пак си поговори с тях

3.   Първият вариянт е да поговориш с родителите ти и да ги убедиш че той няма да ти пречи на ученето ... Вторият вариант е да не им казваш нищо да си продължиш да учиш и да си заедно с гаджето ти и да им докажеш обратното че той няма да ти пречи...схвана ли ? Успех !

4.   Аз едно ще ти кажа - отърване от дърти няма да намериш била съм горе долу в същата ситуация и открих, че единственото решение е да лъжеш. Ако не си от малко село и има как лъжи иначе ще останеш самотна и депресирана. А мисленето на стар човек никога няма да се промени, няма как да ги убедиш, че няма да се жениш за него

5.   Моя съвет е да не лъжеш.Почти всички са минали по този път.И на мен ми се е случвало моите родители да ми забранявам някой неща.Тогава си мислех,че не са прави,че не ме разбират,че живеят в миналия век.Сега 8 години по-късно мисля по съвсем друг начин.Не им се сърди,те просто се опитват да те предпазят.Това,че са малко по възрастни също е от значение.
Може би просто не могат да приемат ,че тяхното малко момиче вече пораства и вече става жена.Ще го приемат.Не се карай с тях,не ги лъжи.Покажи им,че тази връзка само може да ти помогне,че няма да ти попречи.
Поговори с момчето,обясни му и той да ти помогне да ги обедите.Не се притеснявай всичко ще мине,нормално е всичко да е трудно в тинейджърските години.Пожелавам ти успех,бори се за себе си и не се жертвай за нищо на света.

6.   ОООО,пределно ми е ясно това остаряло разбиране... Поговори с тях и им покажи,че си твърда със собствено мнение,това би могло да ги обеди.Не се притеснявай много,нормално е за стари хора,като тях,да разсъждават така... Успех(длъжни са да те подкрепят и разберат като родители според ме...)
Сиво

7.   Bиж...при няколко приятелки проработи..обикновенно бащите са по-против тези неща предполагам и при теб е така..просто кажи на баща ти -татко..обичам го и той ме обича..защо не го одобрявате по добре ли е да съм с някой който иска само 1 нещо от мен??не е ли по добре да ми позволите да съм с него защото аз знам че ни(кога няма да се възползва от мен..много добре знаят родителите ти че немогат да те спрат и да те заклучат във къщи..знаят че и от училище можш да бягаш за да се виждаш с него нали така?не са глупави все пак на години са..кажи им и вие ст били на моите години разбирате ме-това по скоро на майка ти гокажи!ако се стигне до скандал кажи им или ми позволявате да съм с него или спирам да ви зачитам като родители щомне одобрявате това което смятам за добро бъдеще за мен...ако си сигурна че ако те изгонят от вас има къде да отидеш-в което се съмнявам да го направят но за всеки случай...или ако ти кажат твърдо е направи нещо като сцена..почни секи ден да плачеш спри да ядеш за пред тях като те питат какво ти е не отговаряй или казваш-мн добре занеш и така!

8.   И аз имам то4но са6тия проблем спокоино всичко се оправя с времето .........

9.   Hе им обрищай внимание на дъртолите