Споделена история от Тинейджърски

Чувствам се засрамена и унижена
Здравейте! Ще карам направо. Днес с моя приятелка се приятелка се прибирахме от частните уроци по английски език, когато видяхме група от момчета на няколко метра от нас. Там беше и момчето, което харесвах. Бяхме на половин метър разстояние от тях, когато изведнъж, голяма чаша с вода се оказа върху мен. Докато се осъзная, разбрах че това го е направило момчето което харесвам. Всички започнаха да се смеят. Аз се ядосах и се разкрещях. Едно от момчетата ми каза "Споко, бе! Т'ва се едно е сперма. Ако изобщо знаеш какво е това". Аз си тръгнах и се прибрах вкъщи. Заключих се в стаята ми й започнах да плача. Най-много ме заболя от това, че в тази компания беше мой съученик, който уж ми беше приятел. След половин час той ми звънна и ми каза "какво съм направил, защо ми се сърдиш? ". Аз му отвърнах "по точно какво не си направил, можеше да ме защитиш! " И затворих телефона. Сега се чувствам толкова засрамена и унизена! Не знам как утре ще отида на училище! Моля ви помогнете ми! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Добрата новина - той също те харесва, ако е напръскал само теб.
Лошата - още сте дечковци и по-добре си играйте с кукли и парцалки. Още не ви е дошло време за любов, но тази „любов“ от друга страна си остава най-сладката, защото е чиста и невинна.

2.   От авторката:
Номер 1 благодаря ти, че отдели време, но не мисля, че ако ме харесваше, щеше така да ме унижи.

3.   Като порастнеш, ще разбереш, че те е харесвал. Същото беше и по мое време - ние се гонехме и „бихме“ и унижавахме по какъв ли не начин. Ако не те харесва някой, той не се занимава с теб. Винаги така стават нещата до 13-14 г. възраст, защото момчетата ги е страх да кажат, че те харесват и ги е СРАМ. Затова се закачат. Гледай си плюшените животни, след 3-4 г. пак мисли за любов

4.   Едно момче постоянно ме унижаваше, обиждаше ме удраяше ме, подигпаваше ми се. Мислех си, че ме мрази и ми беше кофти защото ми беше приятел. Накрая се оказа, че само пред другите нарочно е правил така, а всъщност ме харесваше. Не се отчайвай и утре отиди както всеки ден без да се притесняваш. Следи държанието му и првай да останете сами, за да видиш как ще е тогава. Успех! :)

5.   На колко години сте? Не разбирам защо ТИ се чувстваш засрамена, като в случая той трябва да се срамува от олигофренската си постъпка.

6.   От авторката:
Номер 5 на 13 години съм. Чувствам се засрамена, защото всички ми се смяха и защото момчето което мислех за приятел ме предаде.

7.   Авторке, как познах? (номер 1 съм) След 1-2 годинки този - същият, ще ти се обясни в любов. И аз имам един такъв, той ме би, обижда и какво ли не - пръскането с вода беше най-малкото. Бяхме дори организирали групички и бой-бой-бой. И така до 15-16 г., когато ми се обясни най-после, но аз се бях хванала с батко. До ден днешен сме си приятели де, пишем си във фейса, детската „любов“ е много сладка

8.   имаше едно момче, което ме дърпаше за косата, пръскаше ме с вода, преследваше ме с едно колело. с приятелките ми се събирахме, а той идваше при нас и разваляше целия разговор, защото не можехме да споделяме тайни пред него. изобщо беше някакъв ужас, макар да го харесвах. когато пораснахме, започна да ме кани на кафе и след време станахме гаджета. оказа се, че още оттогава ме харесвал. е, не стана сериозна връзка. сега всеки е поел по пътя си. но мисълта ми е, че момчетата често се държат грубо на тази възраст с момичето, което харесват.

9.   От авторката:
След тази случка днес не мисля да му обръщам внимание. Вярно е, харесвам го, но обичам и ценя повече себе си и достойнството си от колкото него.

10.   като не му обръщаш внимание, току виж сменил тактиката или пък се отказал. но на вашата възраст са излишни всякакви любовни драми. харесвайте се, забавлявайте се, но не се вглъбявайте. гледайте си ученето и приятелите. ще дойде и вашето време за сериозни връзки. не се чувствай унижена по никакъв начин. дръж се, сякаш нищо не се е случило и продължи напред. всички сме имали подобни преживявания, както виждаш. не е приятно, но след време ще се смееш на тези проблеми, а даже и няма да се сещаш за тях. аз самата бях забравила за моя, , опит'' в това отношение, но историята ти ме подсети.

11.   Само не забравяй, че това, което всички ти казват, е валидно до 18-годишна възраст. Когато пораснеш знай, че ако някой мъж се държи грубо с теб, закача се, унижава те, подиграва ти се, посяга ти и изобщо е абсолютен задник, то той не те "харесва" и по-добре скъсай всякакви отношения с него. Щото всички сме се начели на истории "Той ме пребива и посинява всяка вечер ей така за спорта, но не мога да го оставя, защото много се обичаме:.

12.   Tи сериозно ли? Само не разбрах какво толкова е засрамващото в цялата история....
1-во Аз ако бях на твое място нямаше да започна да крещя, а щях да започна да се хиля и да се шегувам, и щях да се направя, че нищо не е станало ;-) но така си решила да постъпиш, окей.
и 2-ро от какво се срамуваш по точно? ! Според мен утре трябва да отидеш с широка усмивка и голяма самочувствие на училище и да се правиш, че нищо не е станало, ако въпросния ти съученик те пита нещо свързано със случката се направи на ударена и кажи нещо от сорта на : пфф това беше малак инцидент нищо толкова не е станало.

btw давам ти максимум 5 клас, а мислиш за момчета леле възмутена съм макар и самата аз да не съм много по-голяма (да 7 клас съм и се пак мисля, че трябва малко да си подредиш приоритетите. Не казвам да станеш един вид монахиня и да забравиш за момчетата, нито пък да мислиш само за учени и за нищо друго казвам да помислиш кое в момента ти е важно и да го сложиш на 1-во място, а после другите неща. Ако смяташ, че момчето ти е най-важно в момента, нека то да ти е най-важното... ) Късмет утре в училище ( :

[! не съм писала с хейт! Ни най- малко! Напротив исках да помогна макар и малко грубо да съм се изразила за което се извинявам]

by: Nanny

13.   А ако момче се държи по същия начин и дразни друго момче пак ли означава, че е влюбен в него?

14.   От авторката:
Номер 12 първо не съм пети клас и се чувствам унизена, защото всички ми се смяха. Не знам кой нормален ще му е приятно да му излискат вода в лицето и да стане целия мокър. На мен нито ми е смешно да ми се подиграват, нито ми е забавно, но ти явно си на друго мнение. Между другото аз искам съчувствие, а не критика. (Защото твоят коментар е точно това)

15.   Авторке не съм искала да те обидя с нищо. Това че не знаеш как да реагираш не виждам с какво е наш проблем. Искаш съвет помагаме, а после се оплакваш. Мен също са ме уливали с вода пред много хора и са ми се смяли, не си единствена няма да пиша повече защото е безмислето секи е различен характер аз съм такава и за мен да дам съвет, значи да си кажа направо какво мисля, не понасяш характера ми окей повече няма да пиша по темата за да не те "унижавам", защото кой знае според теб може и коментара ми да излезе нещо убидно

by: Nanny

16.   "Унижението" е само в твоята глава, недорасляк. Момчето наистина те харесва!
Едно време дърпахме съученичките си за плитките или ги "цомбехме" когато ги харесвахме :) А те се кикотеха като пачи!

17.   Мила не ти, а те как ще се появят на училище. Те да те направили за смях, те са безсрaмниците. Ти ще си отидеш с гордо вдигната глава, а те ще си понесат наказанията. :) всичко ще се оправи.