Споделена история от Тинейджърски

Защо ме обиждат?
проблемът ми е че съм на 15 и тежа 57 кг, височината си не я знам с точност но съм между 1-64 или 65... аз никога не съм се мислила за дебела, но първо мама ми каза, че ми се е появил целулит, после в училище едни глупаци ми викат "диво прасе", "бирено коремче" "маймуна" "мечка".. простаци, под нивото ми, които изключително ме дразнят с тези обиди... аз им бях споделила, че ми е болна тема и те за това ли започнаха не знам но е обидно за мен? прибирам се вкъщи, хвърлям раницата и правя по 20 мин ходене с бързо темпо-то стана всеки ден вечее, и то не докъде дааа е, а до магазина -... да ходя до най-далечния супер и си купувам по 200-400 гр шоколад течен нутела и като се върна вкъщи го оправям... това ми стана начин на живот.. да се тъпча с тоя ми ти течен шоколад това са наистина много калории.. иии вечер не мога да спя, защото обикновено вечер го ям шоколадаа.. и после в даскало -спа на чина, не слушам, отварям се на даскалите.. живота ми е скапан!

Коментари

1.   Спри с шоколада, запиши се на фитнес. На кг. още си що-годе в нормата, но явно си отпусната. Ако продължаваш така, след 3 месеца ще си 65 кила.
400 гр. шоколад са ти над 2200 калории, което си е дневната дажба на ГОЛЯМ, МУСКУЛЕСТ МЪЖ, ако не яде друго де. Ти ако се храниш нормално иначе идваш на над 4500 калории на ден. LOL.
Ти в момента просто се освинваш и гоиш повече. До Коледа действително можеш да станеш като свиня,
Спри сладкото от раз и веднага.

2.   Само замени шоколада с вафла и резултатът ще е налице. Тя твойта е лесна, а аз съм момче на 15 висок 180 см и 100 кг.

3.   Не килограмите са важни, а това което имаш вътре. Просто да не ви пука. Има хора, които се притесняват, защото знаят, че ще умрат след определено време-казано от доктор. И за това не трябва да се притесняваме за кг.

4.   Защото са идиоти. Колкото за тебе, ходи поспортувай малко, отиваш в парка и почваш да тичаш. Ограничи сладкото и гледай да ядеш повече зеленчуци, плодове, месо, яйца, мляко и такива работи... успех

Venjus

5.   Мила авторке, не обръщай внимание на такива ниско културни същества. След време тези, които ти се подиграват ще са с наднормено тегло. Аз бях на 16г. 89кг при височина 177см. Днес след повече от 20 години двете момичета, които ми се подиграваха най-много са над сто кила, а аз тежа 65кг, но не им се подигравам. В живота всичко се връща. Успокой се, опитай йога примерно и спри шоколада, постепенно го намалявай и увеличавай здравословните продукти. Ако имаш възможност ходи да плуваш. Това за мен лично е най-добрия спорт.

6.   Здравей,

Виж аз бях така 7- ми клас бях 76кг и 169, е сега съм 10 клас и съм 176см и 57 кг... знаеш ли какво и аз по-същият начин се "утешавах" с храната, но едно лято просто си наложих, че аз ще съм мах 60 кг. Започнах да ходя на фитнес, ограничих вредните храни (никога не съм имала глад за шоколад, но зрънчовци и вафли ох) и резултата си дойде буквално за едно лято!
Мисълта ми е, че ти ако сама не си го наложиш няма как да се промениш. Все пак си на 15 имаш възможността и времето за фитнес, спорт, тичане в парка. Трудно е, но повярвай ми да чуеш " леле колко си слаба и красива " е безценно. Да не говоря, че след обрата и промяната на тялото ми, момчетата се струпваха. Съветът ми е ако започнеш да тренираш да не се качваш на кантара а да си мериш гръдната, талия и бедра с метър... ще видиш има ефект! Само за информация моделските размери са 90/60/90 :)

Успех!

ЖГ

7.   Ох, добре, че го осъзнаваш. Добре, че осъзнаваш какво ти се случва. Едно време мен така ме обиждаха в училище, но аз се страхувах (напрво не знм защо), притеснявах се, наранена бях от обидите. И хората виждаха, че ме нараняват и още повече ме обиждаха. У дома сестра ми също ме обиждаше, а на нашите не им пукаше. Намалих си успеха и се затворих в себе си.
Чак когато завърших училище и почнах работа, се запознах с нови хора и си намерих добри приятели, и тогава се окопитих и сега съм щастливо омъжена, и имам работа, която харесвам. Ама си останах с грозната диплома.

Не се оставяй да те наричат дебела или нещо друго. Не, че не можеш да им кажеш, че те са пъпчиви и грозни, и че "не ме гледай мен, ми си епилирай мустака".
Ако искаш може да се заяждаш и ти.
Но по-добре ги игнорирай, не им обръщай внимание и не говори с тези, които те обиждат.
Имаш две важни неща, които трябва да правиш:
1. Да учиш
2. Да ходиш на фитнес

Така като завършиш ще имаш хубава диплома и ще учиш каквото си искаш и ще имаш хубава работа, от която ще печелиш хубави пари.
Ще имаш добри приятели, които няма дори на шега да ти говорят подобни глупости, тялото ти ще е хубаво и ще си намериш хубав мъж. А онея дето сега те обиждат да правят каквото си искат - просто ги изключи от живота си.

8.   Аз съм момиче и мисля, че си си добре на килограми, но наистина ограничи сладкото. Примерно си купи една кутия бонбони и яж на ден по само един бонбон, но преди това пробвай да не ядеш сладко 1, 2 седмици.

9.   От авторката: Благодаря ви много за съветите.... от другата седмица тръгвам на фитнес, а промяната в хран. режим още утре я правя!

10.   Браво, браво! Дано да удържиш! На твоята възраст лесно се влиза в "кривия" път, затова гледай да се пазиш от това! Родителите ти ще са доволни, преподавателите ти ще са доволни, ти ще си доволна от себе си и ще имаш по-високо самочувствие. И в същото време ще градиш добро бъдеще, доколкото е възможно в днешния свят.
Първата и голяма стъпка към решаването на проблема е осъзнаването му. Ти си я направила. Цялото време и цялата младост са пред теб! Използвай ги разумно!
Успех!!