Споделена история от Тинейджърски

Не искам да развалям отношенията си с нашите...
Здр! Аз съм на 16 и съм момиче, фен на по-тежката музика-металът !По принцип съм от отличниците, децата които не закъсняват и всичко останало... исках само да си пробия 2 или 3 дупка на ухото още от мин.година, родителите ми не позволиха и бяха категорични и на мене започна да ми отминава''... Зарибих се по флешове и днес имам флешове 12 и 6,12 ми е от днес, ухото ми е подуто, но болката не ми е проблем..

Проблемът е, че майка ми иска да го махна и да си оставя ухото да зарасне, защото не и харесвало и можело да съм имала последстия... супер много си харесвам ухото и не искам да го махам, но не искам и проблеми с наще..

Обясних, че искам само толкова не повече и сега ще спра, но тя не иска да ме разбере, а до сега сме имали много добри отношения и не искам да ги развалям, но не искам и да се разделям с флешовете си... не знам не знам.. Благодаря за вниманието..ако има някой да ми каже нещо ще се радвам.. ;]

Коментари

1.   Ами опитай да се разберете.Обясни и колко много твои съученици имат и и кажи това,което си написала тук на нея или и го покажи :) Преполагам,че след като разбере как се чувстваш ще прояви търпение :) и ще ти позволи:)Е,това е от мен :) Успехчета :)!

2.   Здрасти, и аз си падах по такава музика на твоите години и доста се карах с нашите за външния ми вид. много ми беше тъпо, имах чувството, че постоянно се стремят да ми правят забележки и да ме ограничават... напълно те разбирам и все пак моят съвет е да проявиш малко разбиране към родителите си, те навярно просто се притесняват за теб :)

3.   Ами , аз също си падам по такава музичка, е не точно метъл ... по-скоро пънк, ска, рага муфин и т.н ... На 17 си пробих веждата, после езика , направих си и татос , но проблеми с наще не съм имала ...

Флешовете обаче са друго нещо . Имам един познат, който имаше доста големи флешове.. като ги махне ушите му са ужасни.... Не мисля, че някога ще му зараснат... А пък ти си момиче, пробвай с нещо по-семпло ..

4.   Това е разликата в поколенията. Винаги съм се чудела какво толкова харесват на тези кабарчета по кожата. Споделям мнението на майка ти, че това са ненужни, дори загрозяващи неща. Издават нечистоплътност.

Разбери, тя просто те харесва такава каквато си и може би да е права да иска да не разваляш хубавата си кожа.
Има и алтернативи, с които не се налага да се осакатяваш.

5.   И аз слушам метъл и, както каза, съм от отличниците,не закъснявам и т.н,ама тр. да заявиш на вашите,че това ти харесва и толкова. Какво ще ти кажат,то в това няма нищо лошо,стига да не прекаляваш(въпреки,че не съм фен на няколко обеци на едно ухо,както и да е),важното е,че ти си се харесваш.
Сиво

6.   Хубава е тази музика :) има дълбок смисъл и се базира на... омразата.
Слушай си я, обличай се по твой вкус и (колкото и налудничево да звучи) прави това, което ти харесва. Все пак ти носиш отговорността за себе си...

При мен е малко по - лесно да практикувам това, но... опитай и ти. Ако забележиш, че нещата прекалено много отиват в погрешната посока... си седни на задника. ;) Нека нещата утихнат малко и след това отново започни да обясняваш на майката ти, колко искаш това... Ако разбере огромното ти желаниие, шанса да ти позволи се увеличава.
SFA

7.   Махни си тъпите флешове защото един ден ще порастнеш и ще разбереш, че това да се покажеш пред другите с някаква такава глупост не е важно и ще ти се иска да си имаш нормални уши, а не грозни дупки !

8.   Съгласна съм с номер 4