Споделена история от Тинейджърски

Чувствам се безкрайно наранена ...
Здравйте! Ето, че и аз реших да споделя своята история ... или по точно проблем. Аз съм момиче на 17 години ... и би трябвало точно в тази възраст да прекарвм времето си най-добре, нали? Имам предвид да излизам с приятели на кафета, дискотеки ... изобщо да си копунясвам ...

Да ама НЕ... За жалост водя доста скучен и бих казала ... безсмислен живот - от компютъра пред телевизора и така... Не общувам много - най - много да се скарам с майка си. Не знам за какво се получава така ... как стигнах до тук ... да си нямам компания, приятели на които да знам, че мога да разчитам и които да търсят моята компания..

Е излзиам от време на време ... (веднъж седмично примерно) и то само ако аз се сетя да потърся някого.Точно сега ... когато е най-хубавото време - лятото и всеки е на някъде си .. аз съм се затворила вкъщи и съвсем съм се отчаяла от живота... Даже й майка ме кара да излзиам, казва ми, че сама съм си виновна ... но какво знае тя ... мисли си, че не ми се излиза ли ??? Въпросът е, че няма с кой ... а ако има - не се чувствам добре в компанията му (в повечето случаи) ...

Мисля си, че всичко се дължи на комплексите ми ... не знам дали ме разбирате ... но аз съм прекалено свита .. все мълча (от страх да не кажа нещо глупаво) като съм сред хората ... Също си мисля, че съм грозна и задръстена ... а не правя нищо по въпроса. Това положение направо ме съсипва ....

Единственото ми развлечение донякъде е училището .. но дори и сред съучениците си не се чувствам в свои води ...Нямам грам съмочувствие!
Моля Ви ... дайте ми съвет какво да правя ... много ми е тежко .. не издържам вече.

Коментари

1.   Никога не се предавай и винаги гледай позитивно на нещата недей да се отчайваш винаги има изход и аз бях същия като теб , но сега е различно бъди себе си !!!
можеш да ми пишеш на gasolg@gmail.com винаги когато ти е кофти или се чувстваш наранена !

2.   Не е нужно да си като останалите, за да бъдеш щастлива :)

Тук проблема ти е, че нямаш приятели, с които да се забавляваш, нали? А това от къде идва?... От там, че нямаш самочувствие. Ами... създай си го.
Мислиш, че си грозна (съмняваме ме да е така, но...), тогава промени нещо в теб. Започни да спортуваш - поддържай форма. Промени прическата си (ако имаш желание, разбира се), промени се, за да се фаресаш или се харесай такава каквато си.

Излизай с твой съученици - така се започва. Разговаряй с тях, без да те интересува дали ще кажеш някой простотия или не. Нали не мислиш, че те не говорят глупости? Имат милиони издънки, бъди сигурна... Няма да си нито първата, нито последната, която ще каже нещо не много значително. А и с времето това се преодолява, започваш да разбираш нещата и се усъвършенстваш.

Ако се постараеш да постигнеш това с времето ще намериш хора, с които ще си допаднеш във всеки един аспект и ще се сближиш с тях. Вече ще имаш приятели... това, от което имаш нужда, нали?

Спокойно... всичко ще си дойде на мястото. Просто се отпусни и общувай с хората, нещата постепенно ще се нареждат...
Успех!
SFA

3.   Миличка създай си самочувствие ..... Проблема не в тва че не си хубава или че хората не те хареват .. просто ти самата се делиш от хората .... това е мн лошо !!!

Отиди на фризиор козметик купи си нови дрешки ... направи нещо за да се почувстваш ти самата добре да ти се вдигне малко самочувствието ......

Глей са аз съм като всички барбита в лицето ... гримирана с сини очи с дълга руса коса ... изкуствено момиче .. само че не си харесвам тялото .. срам ме е от него ... но пак за сметка на тва когато се гримирам свякаш света става по хубав ... самочувствието на 6 и излизам :D:D:D

Направи нещо за себе си ... когато сама се уважаваш и имаш самочувстие и другите ще те уважават
Успех :*:*

7.   И аз водя такъв живот и си ми харесва,не бих го нарекла скучен.Мразя купоните и обичам да излидам сама....някъде на по тихо. "Отчаяла си се от живата",това ми звучи толкова смешно от всеки,който го каже,не сме видели още нищо от живота,че да се отчаяме. Въпреки че не вярвам в бог,ще ти кажа,че той е направил живота по-труден,за да тества възможностите ни...Не може всичко да ти е по мед и масло, преживяваш труден период,така да се каже.Ще отмине...
Сиво

8.   Искам да ти кажа че и аз се чувствам по същия начин...не излизам с приятели(нямам) никой не се сеща за мен...незная Ккакво да правя...даите ми савети skype mima_sisa

9.   8,съветите,които сме дали горе са достатъчни,според мен. Бих те посъветвала да си намериш хоби - бягане сутрин (или когато ти се иска) , ако имаш животни-прави нещо с тях, чети... имам много неща,които могат да се правят ,за да не ти е скучно. Аз излизам сама...грешка-предпочитам да излизам сама...разходка по плажа- за мен няма по-хубаво,но така се случиха нещата,че се принудих да не ходя. Помисли си... :)
Сиво

10.   Ти си оня вид компютърни маняци. АМА ИЗЛЕЗ ОТ ЧЕРУПКАТА СИ. тва никой друг не може да го направи, освен ТИ. Какво чакаш - някой да ти звънне, някой неопределено кой, случаен минувач и да ти каже абе така и така искам да сме приятели. Нямало с кого. 1. излизаш. 2.оглеждаш се. 3. виждаш забавна компания деца. 4. запознаваш се. Е КАЖИ МИ ТРУДНО ЛИ Е ? Хора по земята колко искаш. Това важи за всички, които си мърдат задниците единствено от компютъра до телевизора. ОСЪЗНАЙТЕ СЕ. ЖИВОТЪТ ИМА НУЖДА ОТ РИТЪМ. ОТ ДВИЖЕНИЕ.