Споделена история от Тинейджърски

Трябва ли да си изключителен, за да ти се случат изключителни неща?
Идвам тук като наблюдател. Все пак за какво ми е гадже - да ми се муси и да изневерява? Или пък приятелка, която да плете интриги. Но пък не ми се е случило нещо, което да ме зарадва толкова, че да танцувам из стаята, да подскачам от радост. Не се смятам за кой знае колко изключителна, доста обикновена съм, още се търся. Оттук идва въпросът отгоре? Какво е вашето мнение?

Коментари

1.   За да ти се случи нещо ново, ти самата трябва да направиш нещо ново. пр: Ако си стоиш цял ден пред компютъра, много ясно, че няма да ти се случи нещо, от което да подскачаш от радост. Отговора на въпроса ти е - Не, не трябва. Но трябва да правиш нови неща.

2.   Трябва да си търсещ, разбиращ и да имаш цел.

3.   Ами зависи какво разбираш под "изключително"..

4.   Не можеш да очакваш да ти се случат "изключителни" неща, ако стоиш пред компютъра цял ден. Излез навън, направи нещо, запознай се с някого, все ще ти стане интересно, ако там е проблема.
Обаче, какво точно разбираш под "изключителни"?

5.   Това драга ми авторке е проблем на повечето тийнеджъри, защото всички те не намират повод за изключителна радост. Това се дължи на презадовлоляване на нуждите на човека от ранна детска възраст, а и от липсата на похвала от родителите при успех на детето им в нещо. Човек се учи да се радва и вашият проблем се дължи на това, че вас никой не ви е учил, не ви е показвал как да се радвате.
Във всяко просто нещо има нещо изключително, което може да ви изпълва с радост, например днешният слънчев ден, всеки от нас може да намери лошата страна на днешния слънчев ден, но само тези които са научени да се радват, знаят и чувстват, че този ден е изключителен.
Вярвай ако щеш, но едно африканче от екватора или англичанче щеше да скача от радост само защото днес не вали и няма облаци, времето е прохладно и пролетта е в разгара си. Но такъв е животът човек не оценя нещата които има докато не ги изгуби, вместо да се радва на това което има днес, той или чака да го изгуби за да се ядосва, или се страхува да не ги изгуби и се притеснява.
Та на теб днес ти е изключителен ден, жива си, здрава си, млада си, в ваканция си малко ли е това? Свободна си вземи сътвори нещо красиво, изрисувай яйца днес е най добрият ден за това. Знаеш ли колко хора на този свят щяха да скачат от радост само за да са днес на твое място!?

6.   Знам, че има хора, които са много по - зле от мен, дори се възмущавам понякога от себе си, когато ме налегнат такива мисли... За изключителен намирам човек, който знае какво иска, не се страхува да бъде себе си и да поема рискове.

7.   Не разбирам защо толкова мн хора искат да са различни, изключителни, отличаващи се... В същността си всички сме напълно еднакви. Следователно и всички сме изключителни - колкото и някои да твърдят обратното изключения няма. Единствената разлика между хората като цяло е, че някои получават възможност да изпъкнат в по-ранен етап от живота си, а др в по-късен. Не знам на колко години си, но съм сигурна, че един ден и ти ще откриеш нещо, което да те кара да се чувстваш изключителна и неповторима.

8.   Това е основният проблем на консуматорското общество - всеки чака някой друг да дойде и да му направи шоуто. Или пък вярва, че като си плати и всичките му проблеми ще се решат!

Не - не е необходимо да си изключителен, за да ти се случват изключителни неща. Достатъчно е да се научиш да мислиш по изключителен начин.

И да - за да ти се случи нещо, което да те накара да танцуваш из стаята и да подскачаш от радост, трябва да се гмурнеш малко по-надълбоко в нещата, а не да пляскаш по повърхността им. Като например - да си хванеш гадже, което да се муси и да изневерява, и приятелка, която да плете интриги... Има ли големи радости има и големи скърби - другото е едно "спокойно" и беземоционално вегетиране.