Споделена история от Тинейджърски

Нежелано дете или изблик на емоции?
Здравейте!

С родителите ми имаме проблеми. Попринцип родителите ми винаги са били малко старомодни в някои отношения.
Никога не са одобрявали връзките ми с момчета и винаги сме се карали с тях затова.
От скоро имам връзка с момче, с което много добре се разбираме. Естествено отново възникнаха караниците. От дума на дума, сега ми е забранено да се срещам с него. Все още съм непълнолетна, но не съм на 14 да ми казват с кого да се срещам и с кого не. Все пак съм възпитана да не им говоря наопаки и д ане им противореча, затова си замълчах.
Както и да е, де..
С майка ми много жестоко се скарахме и сега тя не иска да ме погледне и ми забранява всичко.. буквално!

Вчера седнах на работния компютър на баща ми. Исках да вляза във фейсбук, но се зачетох в един чат между него и майка ми. Тя му пишеше (цитирам)

"Никога няма да имам добро отношение към ния. никога"

"Сега като се замисля трябваше да направя аборт тогава. Най- голямата ми грешка е, че го родих тоя дебил"

И още много неща, от които разбрах, че баща ми също не е искал деца.

Не знам какво да си мисля.
Дали е било само изблик на емоции или истината?
Не мога да живея с тва чувство, че не съм желана в семейството. Още 2 години ще изтърпя и се изнасям да уча в столицата, далеч от тъпия Пловдив.

Коментари

1.   А защо не кажеш на майка ти, че си видяла този чат? Кажи й, че не искаш да им пречиш и имаш идеята да се изнесеш от вас в най-скоро време. Накарай я да се почувства виновна, примерно с думите: "Аз не искам да ви преча и виждам, че не съм желана. Затова ви уведомявам, че съвсем скоро ще се отървете от досадното ми присъствие" или нещо от сорта.

Натяквай им го при всеки удобен случай. Не искам да те засегна, но дори и в изблик на емоции да го е написала щом е факт, значи все пак си го е мислела. Ако имаш достатъчно силна воля ще се справиш и сама, трудно е, но не е невъзможно. Но определено й кажи, че знаеш какво е отношението й към теб!

Може това да не е най-правилният съвет, но аз така бих постъпила - ще натяквам до болка, защото е много грубо от тяхна страна !!! В крайна сметка ако наистина е вярно това, което е писала (а ти ще разбереш дали е така след като им кажеш и им видиш реакцията) запази си уважението към тях като към родители, но не очаквай чудеса.

Много ме трогна твоята история, дано съм ти помогнала някак. Това бих направила аз, а каквото и да направиш ти - УСПЕХ !!! М23

2.   Я стига глупости, много ясно, че родителите ти те обичат страшно много, иначе нямаше да си правят труда да ти забраняват да излизаш и да се срещаш с момчета. Не се притеснявай за глупости, нормално е да се карате на тази възраст.

И аз като тебе нямах търпение да се изнеса да уча към София, преди да замина да уча в първи курс с майка ми бяхме толкова скарани, че изобщо не си проговорихме цял месец дори и от разстояние.... напълно те разбирам, но ще преминат тези неща, силно вярвам, че родителите ти те обичат безкрайно, не се съмнявай в това!!!

4.   Това звучи много гадно родители и деца никога не се разбират и аз съм същия редовно се караме за глупости.
Защо не ги попиташ директно в очите аз така бих направил.

5.   Все пак защо прочете техният чат? Имам двама сина и аз в изблик на гняв съм казвала нещо подобно и винаги суъм била до тях, дори когато всички са осъждали постъпките им. Разбирателство между родители и деца почти няма, но това не значи, че не ви обичаме, просто сме друго поколение. Гледай по спокойно на нещата, ти никога ли в изблик на гняв не си казвала глупави неща?

6.   Hатяквай им мамка им
толкова са зле тея родители
аз моите ги мразя и никога не искам да ги видя през живота ми , съсипаха ме
емили

7.   Ами,споко мисля,че е изблик на емоции,надявам се поне при теб да е така.... При мен,поне от страна на баща ми си е истина..... няма значение,не се притеснявай,както беше казал някой по-горе,ако не те искаха,щяха ли да си правят труда да ти забраняват да се срещаш с тоз и онзи... :)
Сиво

8.   При мен също е истина от страна на баща ми... но не съм го научила по този начин... той просто си ми го каза. Страдаш извесно време, боли те, не може да го приемеш, но... времето претъпява това чувство. Започваш да живееш с мисълта, че при първия удобен момент ще се изнесеш и ще живееш свободно, спокойно, ще си далеч от човека, който... не те иска. До една степен това би могло да те държи психически.

Надявам се родителите ти да са го казали просто от нерви и нещо подобно, но... ти бъди подготвена за всичко, така ще ти е по - лесно.

P.S - Ще е добре да ги попиташ... някой път. Придържай се към чата без да споменаваш открито, че си го видяла - те сами ще го разберат и от реакцията им, можеш да определиш чувствата, които изпитват към теб.
Успех.
SFA

9.   Оффф и мойта майка понякога не ма иска особено... но винаги ми помага когату имам нужда и с каквото може, но трябва да разбереш че май да си майка никак не е лесно.

10.   Моята майка веднъж ми каза че съм неиното наказание,но навремето с баща ми толкова са копняли за мен :Д Беше ми уйасно че собствената ми майка никога не ми е казвала Обичам те или на мам съкровището или нещо от рода,пък съм отличника и горе-долу добра дъщеря.Според мен не говоря с тях или поне изчакай до 18 тогава преди да се изнесеш им разкажи всичко и ако не променят нещо в държанието си остани смао формално тяхна дъщеря.Дано съм ти помогнала :П

11.   Най-голямото наказание е да пораснеш без майчина любов и бащина подкрепа!! Това съм го изпитал лично! Затова сега моето дете го обичам от все сърце и то разбира това и живее щастливо.
Все пак, въпреки всичко почакай да станеш на 18 и тогава решавай какво да правиш със себе си!

12.   Ако е тарикат ш те вземе и ще избягате.
Друга артелнатива не виждам. Поне аз.

14.   не мога да повярвам че една майка би казала подобно нещо!!! тва или е измислица или майкати е мн лош човек с психични отклонения....