Споделена история от Тинейджърски

Аз съм единствената от класа която няма сензорен телефон или таблет...
Всички ми се присмиват, а и мен ме дразни, че съм единствената от нашия клас която все още е с телефон NOKIA от най-старите. Всички други имат iphone, ipad и др. А 10 човека имат дори и таблети.Но родителите ми не искат да ми купят нов. А на всичкото отгоре моята наи-добра приятелка ми се оплаква, че неиния сензорен телефон вече на бил модерен и иска нов (а всъщтност нейния много си го бива).

ПС: Не очаквам съвет от ваша страна, просто исках да си излея душата нищо повече. Благодаря, че го прочетохте. :)

Коментари

101-104 от 104

117.   116, каква драма светът да не би да се свърши светът? Ако хората те харесват трябва да е заради теб самата не заради телефона ти! Днешните деца само материалното ви интересува ебаси! Ти момиченце, за да учиш ли отиваш в училище или да си показваш новите джаджи? Като ти гледам правописа май е заради второто. Като почнеш да работиш тогава ще си купуваш скъпи неща да видиш как се изкарват парите! Някои деца нямат дом и родители и живеят в мизерия, нямат какво да ядат тя ще реве по форумите, че нямала смартфон! Лигла с лигла!

119.   Абе чета коментарите и не мога да повярвам. Хораа, времената се менят, едно време може децата да са били щастливи от дъвка "Турбо" с картинка или от едно тамагочи, но сега поколението е съвсем различно. В 21 век според обществото момиче в пубертета, което ползва Нокия не е смешно, ами направо странно и абсурдно. Дето се вика „изчезващ вид“. И не, не ме мислете за някоя материалистка. За мен кой какъв телефон има също не е от кой знае какво значение, но различни хора, различни гледни точки. Вижте само отношението на децата към авторката. Сами знаете, че децата могат да бъдат много жестоки понякога. За вас това може да не е никакъв проблем, но поставете се на мястото на момичето, постоянно подигравано заради някакъв си телефон, това я комплексира един вид. Ако бях на нейно място досега да съм ги навряла в на кучето ауспуха тези, ама явно тя е по-свенлива и не иска да се заяжда с тях. Не мога да разбера, кое я прави материалистка? Ако техните и купят скъп и хубав телефон и се появи в училище с него, ще постави всичките си съученици в малкия си джоб, и веднага всички ще и станат първи дружки и ще се редят при нея, нали?...ето това е материализъм, а не това, че тя е поискала нов телефон, все пак не може да живее цял живот като някакво хипи, има нужда да се поглези малко. Може пък момичето да е добра ученичка и да го е заслужила. Плюс тва откъде разбрахте, че тя иска скъп и по последна мода телефон? Може пък да си е поискала от по-евтините модели, кои сте вие, че да и успорвате желанията? От това което прочетох тук много моралисти се извъдихте, ама то ако имаше толкова морал в България сега държавата ни нямаше да бъде на това дередже, нали...?

120.   Аз съм №118, забравих да допълня нещо в предния ми коментар.
До №53,
„За какво ми е да завиждам за това, че е със скапан телефон, а? Аз знам къде е границата, но да наричате така нас и да казвате, че й завиждаме. За кое? ! Няма пък грам да ме засегне, ако се опита да ми го върне с усмивка! “
Ти току-що изхейти авторката бе, мойто момиче! „Скапан телефон“ говори достатъчно. Подкрепям това, че децата, които имат хубави телефони не трябва да се обиждат на лигльовци и глезльовци, но мила, защо слагаш всички хора с модерни телефони под общ знаменател? Не е казано, че като имаш хубав телефон задължително имаш и финансови възможности. Някой хора може да са си дали последната стотинка, само и само да купят хубав телефон на дедето си. Може дори твоята майка да го е направила! Освен това защо делиш хората? Задължително ли е като имаш възможности, да имаш хубав телефон или пък обратното? За какво ти е да завиждаш ли? Осъзнаваш ли, че можеш да и завиждаш и за други неща, не само за някакъв си телефон? За хубави оценки например, добро подевение...? Или в днешно време не оценявате това...? А!?

121.   Хич да не ти пука. Това е излишна суета. Те са много големи комплексари тези, които това им прави впечатление. Важното е че имаш тел за разговори.

101-104 от 104