Споделена история от Тинейджърски

Относно апетита
Здравейте! Бих го нарекла проблем, защото на мен като такъв ми се явява но всеки с мнението си, относно апетита ми. На 15 години съм и от около 2 месеца се храня като обезумяла. Сега за да не кажете нещо, 47кг съм и въпроса ми не е със цел отслабване, ИСКАМ НА ВСИЧКИ ДА Е ЯСНО!!! Винаги съм имала голям апетит, никога не съм била злояда но напоследък както споменах съм постоянно гладна. Обядвам и след половин час пак ми се яде. Не съм стигнала до там, че и през ноща да се будя от глад и да ровичкам в хладилника, но все пак не ми се иска да ям толкова. Никога не съм се срамувала от големия си апетит и в училище много ми се радват, защото ям доста, не като повечето момичета които винаги са на диети и не ми пука, защото не пълнея, но все пак! Та по същество- чудя се бихте ли ми препоръчали някаква храна/хранителна добавка с която да подтисна глада. Или нещо за пиене, абе незнам но само да не са медикаменти! Или пък пиене на много вода (или други течности) защото не си падам по честото ходене до тоалетна. Надявам се да откликнете на молбата ми и ви благодаря предварително за помоща! :)

Ам, 15

Коментари

1.   Сега може и да не си дебела, но ако продължаваш ще станеш.

2.   Мда, и аз преди се тъпчех така и не надебелявах, ама от празниците съм качила 4 кг и не мога да ги сваля.. нито имам воля за диети, нито ми се мърда пф висока съм 1. 75 и тежа 60 кг и се чувствам супер дебела, ами и мама ми мрънка, че съм надебеляла и трябва да се спра. Изглеждам слаба, ама нали

3.   Не плюскай толкова ще станеш дебела и няма да те харесват гаджетата.

4.   Нито си споменала колко точно ядеш, нито си споменала колко често ходиш до тоалетна /което ти е проблемът/, затова не може да се направи точна преценка. Искаш помощ с химични вещество, което да не е медикамент, каквото всъщност не съществува.
Отделно се намериха коменаттори, които решиха, че ще надебелееш без да знаят колко ядеш? Колко всъщност е много за теб?
На 15 е напълно нормално да приемаш около 2000 калории, ако спортуваш редовно дори повече. Напълно нормално е да ходиш един- два пъти дневно до тоалетна по голяма нужда. Организмът ти в момента расте и ако искаш цял живота да си болнава сега е момента да се ограничаваш.

5.   Лелее човек да не поиска съвет, веднага го нападате. -_-

JK2

6.   Ами... незнам и наистина не мога да ти помогна, но аз имам същият проблем и го решавам по найсмахнатият начин, първо, охлеждам хладилника когато е пълен с изкушения, ако едва се сдържаш да си вземеш нещо, затвори вратичката и се опитай да се разсеяш, да мислиш какво ще правиш утре, дали имаш домашни и т. н. важното е да не мислиш за храна, защото ако мислиш за това, ще започнеш да си спомняш любимите вкусове и докато се усетиш ще си преполовила хладилника. Така поне при мен, успех момиче!