Споделена история от Тинейджърски

Влюбвам се във всеки срещнат
Момиче съм на 14, от скоро започнах да се чувствам много странно, сякаш се влюбвам във всяко момче, което видя. Вървя пеша за училище и покрай мен минава някое момче, харесва ми на външен вид и после започвам да се чувствам влюбена и да мисля за него. Имам същите чувства към почти всички момчета от класа ми, не мисля, че си фантазирам и че си въобразявам, защото даже ги сънувам! Не мога да разбера какво се случва с мен, съвети?

Коментари

1.   И аз съм по същтият начин :( Някое момче, да ме загледа и хоп влюбена , само,че проблема при мен е,че за дълго се влюбвам... Аз имам същият проблем :(

4.   Хаха за теб това ли означава да си влюбен? Когато си влюбен не мислиш за мн хора, а само за един. А и не мисля, че може да се влюбиш в някой само заради външния му вид - това е по-скоро привличане, харесване - нещо такова, но в никакъв случай не е любов. Според мен не съществува такова нещо като 'любов от пръв поглед' - за да се влюбиш в някого трябва първо поне малко да го опознаеш. Пък ти иначе като срещаш готини момчета си ги харесвай, какво те бърка, ама не го бъркай с любов. Просто си в такава възраст, хормоните са виновни ;р споко след някоя друга година ще ти мине :)
ж19

5.   Сладките 14 години :). Веднага ще ти кажа какво се случва - Навлизаш в пубертета. Не бих казала, че е влюбване, по-скоро е привличане. С годините сама ше разбереш каква е разликата между тези две понятия :) Един съвет от мен: НЕ БЪРЗАЙ ДА ПОРАСТВАШ. :)

6.   Ох, колко ми е познато... И аз на твоите години бях така... Нормално е, от възрастта е.

7.   Не е влюбване, привличане е. Нормално е за годините ти, сега тепърва навлизаш в пубертета и хормоните ти се обаждат, започваш да се интересуваш от момчета и следователно да искаш да си имаш приятел. Ще ти мине с времето, просто не задълбавай толкова в мисли и прочие.

Иначе влюбването е съвсем различно... там съществува само един единствен човек и е сякаш той ти е цялата вселена, събуждаш се и заспиваш с него, само той съществува за теб, никой друг не е важен, може най-исканите момчета да са ти в краката, но нито един няма да ти направи и грам впечатление. И наистина сякаш всяка свободна твоя секунда е за него, а през останалото време мислиш за него, пука ти, не си безлична и наистина ти се замайва преди среща с него, краката ти омекват, корема ти се свива. Влюбена си, дори не виждаш лошите му черти, просто си носиш розовите очила и се радваш на живота с него. Не бъркай простото привличане с влюбването, нито влюбването с любовта.
Между влюбена съм в теб и обичам те има огромна разлика и колкото по-рано го разбереш, толкова по-лесно ще ти е занапред.

8.   Еха! Аз пък съм точно обратното-около мен има много момчета, но съм невлюбчива, което е малко странно като се има предвид, че нямам претенции към мъжете... Може би чакам някой да направи първата крачка-не аз. Не знам, ако някой може да ми помогне ще съм му благодарна.