Споделена история от Тинейджърски

Моята най - съкровена тайна!
Здравейте!
Решил съм да споделя нещо, което не съм се осмелявал да кажа на никой друг, но реших, че това е най - подходящото място да си излея и аз душата, пък ако може някой да ми помогне, ще се радвам!
Проблемът е, че в последните 3-4 месеца ям доста компот. Средно между 7 и 10 компота на ден, което довежда до там, че стомахът ми е постоянно издут и често ходя до тоалетна.

Проблемът става все по - задълбочен, тъй като аз вече се чувствам пристрастен към компота (особено черешовия и малиновия), а запасите на двете ми баби и вкъщи свършиха. Обърнах се за помощ към съседите, някои от тях ме снабдиха с малки количества но и те свършват до дни!

Не знам дали има такъв регистриран случай до този момент и какви мерки е редно да се вземат, но аз за себе си не виждам друго решение освен да продължа ям компот.

Молбата ми е, ако някой може да ми даде съвет, или ако някой предлага компот съм готов да си купя! Предлагам и празен амбалаж в замяна.
Предложения да си купувам от магазина не важат, тъй като строго държа да е домашен, понеже предлаганите в търговската мрежа са пълни с вредни за организма вещества.

Момче на 17 г.

Коментари

1.   Авторе, ти не си престрастен към компота, а към захарта в него - няма домашен или купешки - най-малкото три-пет големи лъжици от бялата отрова са във всяко бурканче. Полезен компот няма - това е вид десерт, които е за наслада, но не може да замести храненията - нито съдържа витамини някакви, нито нещо друго полезно, освен свареното плодово месо, малко плодов цвят и аромат и ЗАХАР.
Затова съветът ми е - спри със сладкото за 1-2 седмици, за да се изчисти организмът, защото ти и зъбите ще си разрушиш и най-вече - ще продължиш да си зависим от захарта. Доказано е, че има такава зависимост. Виж своето собствено поведение и нервност, ако няма компоти и пробвай да ядеш други сладки неща - ще се успокоиш. Един вид пристрастен си към сладкото. Лошо няма, ако не беше толкова вредно.
Затова - вместо да търсиш компоти, хвани да спреш компотите и да наблегнеш на истински плодове, зеленчуци, качествено месо, млечни продукти, яйца, защото ти сега растеш и празната захар не може да ти достави необходимите белтъчини и мазнини, витамини и минерали така жизнено необходими за всеки организъм, особено за подрастващия

2.   Авторът на: мъжът ми се пристрасти към домашната лютеница.
Какво целиш с тези измишльотини? Хората тук имат сериозни проблеми и очакват адекватни съвети!

3.   Това беше най - странното нещо, което съм чел. Ако си сериозен, а не трол, спри захарта и готово. Проблема ти се дължи на пристрастяването към захар, но не бих препоръчал и аспартама като заместител, тъй като е много по - вреден.
Късмет :)
Pr0cK

7.   Хахахх направи ми деня с тая история :D

8.   Автора: Не знам за каква лютеница иде реч и защо някой ме напада! Проблемът ми е напълно сериозен! Не само проблеми от типа на: "Не ми става", "Разширих се след раждането", "Лесбийка ли съм", "Влюбен съм в учителката си" и т. н. са реални!
Излиза че, за едни може, а за други не!
Не знам дали е от захарта, сока на компота или факта, че е в буркан, ме кара да ги консумирам!

Днес имам подобрение - до този момент съм изял само 5 бр. компот.

Благодаря на No1 и No3 за адекватния коментар, може би ще ми бъдат от полза съветите ви.

No2 пожелавам ти, никога да не изпиташ това, което изпитвам аз, защото това не го пожелавам и на най - големия си враг!

9.   Aз пък съм пристрастена към туршията!!! Направо съм луда по нея. Обаче вчера ми свършиха запасите и абстиненцията ме побърква. Вече обмислям да разбия мазата на съседите и да си отмъкна няколко буркана кисели краставички. Ако си заинтересован заменям компоти с/у туршия... ама побързай, че въпросът е на живот и смърт!

10.   Браво авторе, смях се с глас!!! Ноооо, ако това е истина, то не виждам защо се тревожиш. Идва лятото и прави компот на воля. Направи 1500 буркана. И не слушай колко е вредна захарта. Да не би цигарите, кафето, всички храни който консумира българина да не са отровни? Дори въздухът е зараза! Научи се да ядеш всички видове компот, защото с тия малини ще ти излезе доста солено, като се има пред вид цената на килограма. Не се подигравам и не се занасям. Хайде успех с компота.

11.   Не знам каква ти е физиката и какви са компотите, но ако са стандартни в еднолитрови буркани, това прави 7-10 кила течност на ден. Съмнява ме, че консумираш такова количество течности на ден.

12.   5 БРОЯ? ! Авторе ти ще компотясаш, ако продължаваш така. Спри се малко! Това твоето сигурно е някакъв вид зависимост....

13.   Нещата вместо да вървят към влошаване, стават безнадеждни!
Останали са ми само 27 буркана и не знам какво да правя! Зависимостта вместо да изчезва се знасилва все повече! Опитах да ям повече мед, като заместител, но в резултат на това започнах още по - често да посещавам тоалетната!

Взех извинителна бележка за училище, тъй като през повечето време съм в тоалетната, а малкото свободно време, което имам навън ям компот и мед.

Вече не знам какво да правя! Родителите ми се опасяват, че ще се наложи да купуваме от магазина, а това ще събори семейния бюджет! Дали е възможно според вас, да се кандидатства за някакъв вид социални помощи, или дали здравната каса покрива лечението на такава зависимост?

18.   Намери си работа като чистач на тоалетни. Хем ще изкарваш пари да си купуваш компот хем тоалетната ти е наблизо :D:D

20.   купи си ментови бонбони

21.   Не гледайте отговорите преди да сте отговорили на въпросите, иначе няма да ви е интересно. И така: 1. Напиши името на човек от срещуположния пол. 2. Кой е любимият ти цвят от тези -жълт, зелен, червен, син или черен. 3. Първият ти инициал -А-Р, Л-Р, С-Я. 4. Месецът ти на раждане. 5. Кой цвят харесваш повече -черен или бял. 6. Напиши името на човек от същия пол като твоя. 7. Любимото ти число. 8. Калифорния или Флорида. 9. Кое харесваш повече -езерото или океанът. 10. Напиши желание. Отговори: 1. Това е името на човека, в който си истински влюбен. 2. Ако си избрал: Червено -ти си жив и изпълнен с любов. Зелено -твоята душа е щастлива и излъчва спокойствие. Жълто -ти си щастлив човек и даваш добри съвети на другите хора. Синьо -ти си човек със спонтанен характер. Черен -ти си скромен и агресивен. 3. Ако инициалът ти е: А-Р-имаш много приятели и любов в живота. Л-П-опитваш се да се насладиш на живота и любовта ти скоро ще разцъфне. С-Я-обичаш да помагаш и бъдещето ти изглежда добро. 4. Ако си роден през: Януари-март -годината ще е много добра и ще разбереш, че си се влюбил в този, в който не си очаквал. Април-юни -ще имаш силна връзка, но тя няма да трае дълго. Юли-септември-ще имаш силна година с много промени. Октомври-декември -годината няма да е от най-добрите, но ще откриеш сродна душа. 5. Ако избереш: Бяло-Ще намериш приятел, който ще ти се доверява и ще направи всичко това, но може и да не го разбереш. Черно -Живота ти ще тръгне в различна посока, ще има много промени и ще се радваш на тях. 6. Това е най-добрият ти приятел. 7. Това е броят на близките ти приятели, които ще имаш в живота. 8. Ако избереш: Калифорния-Обичаш приключенията. Флорида -Романтична душа си. 9. Ако избереш: Езеро-Верен си на приятелите и си малко резервиран. Океан-ти си спонтанен и обичаш местата с много хора. 10. Желанието ти ще се сбъдне, ако пуснеш това в друг форум до час.

22.   9 счупи ме от смях :ддд