Споделена история от Тинейджърски

Косата ми е в ужасно състояние
Здравейте...
Направо почвам с темата ...
Преди 10 месеца се бях боядисала в черно, много ми харесваше, но дойде момент в който ми омръзна от това черно и исках да си възвърна моя си цвят .. Реших да отида на фризьор и да се обезцветя. Така като съм малка и не разбирам .. помислих, че след тази химия от черното направо ще си дойде моя си цвят ... Видях, че стана някаква рижава.. откачииих .. Косата ми се скъса от зад, тъй като фризьорката беше сложила нещо като найлон върху косата ми и я загряваше с сешоар .. Звънна и някой по телефона и тя ме остави.. усещах топлина от косата си дори пареща .. После тя ми пипна косата и се опари сама тя .. След няколко дена косата ми се скъса от зад и аз трябваше да се постригвам късичко, за да не се вижда това скъсано място... От дълга коса до кръста, сега съм с коса до врата .. Използвам тривитаминол. Мажа се всяка седмица по един път ( продължение на един месец и след това почивам един месец.) .. И виждам, че от този тривитаминол тя расте .. Какво друго мога да направя, за да расте по бързо? Не мога да се понасям с къса коса .. :(

Моля ви за съвет !!

Коментари

1.   Полагай грижи за косата си и тя ще расте. Добре си се насочила към тривитаминола, знам че има недоволни от този продукт, но лично при мен имаше невероятен ефект.
Можеш да си вземеш ампули за коса на Денис и Бадемово масло, и двете неща са изпробвани при мен и имат положително влияние върху състоянието и растежа на косата ми.
Ако в момента косата ти е рижава можеш да си вземеш матиращ шампоан. Успех.

2.   Купи си цялата серия шапоани и спрейове за разтеж на косата на марката БИЛКА, която е много евтина, но ефикасна.

3.   А просто трябваше да почетеш разни теми в интернет. Щеше да запазиш косата си, но сега само ще чакаш може би година 2 ако не и 3 докато стане пак каквато е била.

4.   Да би мирно седяло, не би чудо видяло ; )

5.   Какви са тези некъдърни фризьори бе ужас. Тази как може да ти загрява косата като я обезцветява малумна работа. Добре че не си оплешивяла, защото една позната остана без коса от такава процедура и до ден днешен ходи с перука. Потресена съм и аз не мога да си намеря фризьор който да ме подстриже добре от коса до краста останах с коса до раменете от некъдърници. Самата аз завърших курс за фризьор, но докато не се усъвършенствам няма да причинявам на хората това.

6.   Черното е страхотен цвят за коса, защо ти беше да го махаш? Боядисай се, но с къна и си хидратирай косата с ампули и маски.

7.   яйца?

8.   Съветвам те да се обезцветиш с професионален ремувър на BES, максимално щади косата без да изгаря изобщо косъма,бута само наслоената боя върху косъма.Най-евтино си го купувам от този сайт:http://zakosata.com/index.php?route=...&product_id=86

9.   Тaкa хубaво е че използвaш тривитaминол нaистинa помaгa. Aз сaмaтa си унищожих косaтa с боядисвaния и изпрaвяне. Кaто зa нaчaло спри дa я боядисвaш. Прaви си домaшни мaски зa косa, мaжи я с тривитaминолa, но прaви и почиви зa дa не се пренaсити косaтa. вземи си стимулaнтa нa Икaров той също помaгa втривaш го в корените и седиш с него по цялa нощ или по двa три чaсa aко имaш свободно време, aмпули зa рaстеж от някой хубaв козметен мaгaзин, бaдемово мaсло също втривaш в корените и всякaкви подобни мaслa сa много полезни. Хининовa водa също, но имa еднa където е 30 левa не тия където сa по левче. Себорaл форте от aптеките зa дa не ти пaдa косaтa от боядисвaниятa и също зa рaстеж. Кaто цяло трябвa много търпение и много усилия. Aз тaкa си възвърмaх хубaвaтa здрaвa и силнa косa кaкто и дългa :) Успех