Споделена история от Тинейджърски

Ниско самочувствие!
Здравейте! Аз съм момиче на 13 години. Имам щръкнали уши и не харесвам нищо в себе си. Майка ми ми казва, че в това ми е чара, но съучениците ми не смятат така. Попринцип не ме интересува много какво говори някой за мен, но обидите се подхвърлят всеки ден от няколко човека(най-известните в училище). Всички ги смятат за красиви и аз съм от групата на забилите. Не искам да ми пука какво казват, но никак не е приятно и това просто прегазва и мъничкото самочувствие, което имам. Не знам как да си повдигна самочувствието. Излизам УЖАСНО и смешно на снимки. Дори и да се харесам като се гледам в огледалото, като щракна и на снимката изглеждам ужасно. Не знам какво да направя, за да си повдигна самочувствието и да се почувствам по красива. Доста често имам и чувството, че ще си остана сама завинаги и няма да си хвана гадже. Моля ви, помогнете!

Коментари

1.   Всеки има своят чар хубавице, не обръщай внимание на това какво мислят за теб. Повярвай, ще срещнеш момчето, което ще те обича такава каквато си, никой не е съвършен, всеки си има по нещо, което не харесва в себе си. Не се комплексирай, бъди себе си, и не забравяй, твоят принц те очаква. SLAI

2.   Смени училището, макар че такива идиоти ги има навсякъде. Грозни хора има само от вътре. Бъди умна, добра, забавна и не позволявай да те тъпчат. Когато имаш всички тези качества никой няма да забележи външния ти вид, а и едва ли не си красива. Просто трябва да повярваш в себе си! Това, че се харесваш в огледалото, а на снимки не - на всеки му се случва, за съжаление! Помни това, което ти написах и най-вече - ВЯРВАЙ В СЕБЕ СИ И ЩЕ УСПЕЕШ!

3.   Само този който наистина те обича ще тръгне с теб. Защото човек обича ли и то истински за него няма значение външния вид. Но ти май още не си го разбрала, нормално е малка си.

4.   Здравей! Разбирам всичко. :)Аз съм на 12 години, казвам се Моника :) Аз съм по зле от теб, повярвай ми! Майка ми е много красива, но е доста пълничка, все пак не я виня... с възрастта... Както и да е баща ми също е красив, със сини очи(а аз съм с кафяви ;( ). Но двамата в комбинация... Блях!
5 клас съм и не мога да издържам самотата...
Всички момичета са слаби и красиви и момчетата обръщат внимание само на тях... Падам си по едно, но и той харесва една слаба кокетка... Аз се преместих там преди година, затова вече никой не може да ме убеди, че е защото съм нова. Аз съм умна, имам добри оценки, което още повече ги отблъсква! И за отблъскването :
Аз съм много висока, но не съм типичната клечка и заради това се виня всеки ден, но не мога да отслабна ;
Имам ужасен нос! И не е типичният грозен "тип чушка", а имам много широки ноздри;
Очите ми са раздалечени, но това е може би единственото нещо което сравнително харесвам;
И ужаса на ужасите :
Мн дебели бузи! Мама и слаба е била с тях, но е била сладка...
Един ден, гледах документалния филм "Тайната".
Този филм ме промени. Мисли повече за това което искаш!
И то ще дойде при теб! (Впрочем това не са измишльотини, всяка мисъл излъчва енергия)Гледай го! Спазих това което се обясняваше! Намерих си приятелка! И момчето което харесвам ми обърна внимание, сега сме friends , но се надявам да стигнем на по високо ниво :)Аз все още се мъча да отслабна, аз познавам момиче високо колкото мен, 48кг, а е клечка, а аз съм 53 и съм като горила, но вече не ми пука за мнението на другите, живея в голям град, и хич не ме интересува дали пубертети като мен, ще говорят зад гърба ми! Усмивката е магнит! Повярвай! Направи си нова прическа! Отиди на дълъг шопинг, с нови дрешки, и им разбий визиономийката с новия готин имидж! Не бъди кифла!
Намери си талант или хоби, аз си намерих, пеене и рисуване :) (баща ми е оперен певец, а сестра му художник) Впечатлявай хората около себе си! Ти си уникална, както и да изглеждаш!

5.   здравей и аз имах същият проблем като бях на 14 години сега съм на 17 и това спря просто недей им обръща внимание защото и аз направих тази грешка и много боли знам бях решен до скоро дори да си направя операция но просто няма смисъл от това ако ти се възпрймеш така ва и околните ще те прйемат :)

6.   Момиче, съвземи се ;).. Няма такова нещо като "ужасно смешна" и "грозна"! Не можеш да си перфектна, но направи така, че да се чувстваш такава! Не слушай подигравачите и тези, които си търсят обект за обиждане, на тях просто им е скучно и искат да бъдат център на внимание.. Всеки човек е различен, различен по характер, по външен вид и т. н. И ти имаш своите добри черти, не се притеснявай, ще има много хора, които ще търсят тях у теб! :)) Колкото до снимките, според мен просто си приела всичко навътре и си се комплексирала, снимките не трябва да бъдат толкова важни за теб! НЯМА как да останеш сама завинаги, така че се успокой и си казвай наум колко си красива!! ;д :)

7.   Не им се връзвай. Хората винаги си търсят повод да се подиграват на някого. Твоите съученици си изкарват комплексите върху теб и сигурно са те видели, че си без самочувствие.

9.   Не вярвам да са толкова зле нещата - просто сте малки и не можете да проумеете, че всеки си има някакви недостатъци и не бива да се подигравате един другиму, заради тях.

10.   Това, че имаш големи уши не е повод да се комплексираш! Познавам 2 такива момичета, които се гордеят с това и останалите ги уважават. Трябва да се приемеш такава каквато си и да покажеш на тази групичка на "известните", че не се интересуваш от мнението им! Повярвай ми, щом се опитват да те тормозят, значи самите те имат ниско самочувствие и се заблуждават, че като избиват агресията си върху теб, то ще се вдигне. Такива хора се мислят за "някои" в училище, но когато живота ги удари ще разберат, че всъщност не е точно така.
Относно снимките не мога да определя дали излизаш добре, понеже не съм те виждала, но според мен е така:)
Попитай твои приятели за това, те няма да те излъжат.
Успех и имай повече вяра в себе си!

11.   Всяка жена си има известна доза сексапил не го забравяй-и не нарочно е казано!