Споделена история от Тинейджърски

Семейните скандали
Вкъщи постоянно се караме, за всяко нещо, никога не са ме разбирали. Когато помоля за нещо, никой не ме чува- правят се, че не ме чуват или правят скандали. Много пъти съм се молила с дни и всички сякаш нарочно правят обратното. И то не се моля за материална придобивка- моля се само и единствено за едно нещо, наречено мир. Да престанат караниците и просто да сме едно нормално семейство, но колкото повече моля, толкова повече ме мразят. Вече не знам какво да правя, всичко се отразява на моята половинка, постоянно се караме, защото скандалите стават и пред него, дори самите скандали са срещу него понякога. Да не говорим, че съм изнервена и не мога да спра да плача и да се обвинявам, че не мога да направя нищо, защото все още нямам това законно право да избирам какво да правя (+18). Моля за съвет.

Коментари

1.   И в моето семейство караниците сякаш бяха форма на комуникация - не се говореше, дискотираше, а се караше. Съвет - започвай от сега да си месиш питата, т. е. да се подготвяш за изнасяне НЕПОСРЕСТВЕНО след завършване на средното си образование. Гледай да имаш ПЛАН, спестени няколко стотин лв. Аз така навремето още от 16 годишна почнах да се готвя и след бала поех по своя си път.
В никакъв случай не води приятеля си у вас!
Аз така направих - направо ги запознах с бъдещия си съпруг година преди сватбата.
Последно ги посетих сама миналия месец и от сега нататък ще нощувам в хотел, когато съм им на гости. Макар, че нямат никакви материални и битови проблеми практически, у нас само се крещи, вика и няма грам мир. Нищо не се е променило, но пука ли ми на мен - в моя дом е спокойно и мирно. Направи като мен и се изнеси при първа възможност. Не бързай със свое семейство и деца, защото често повтаряме моделите от семейството си и от един Ад можеш да се окажеш в друг - доживотен. Инвестирай времето си в учене и планове.
Успех

2.   Не си единствената в такова положение. Аз просто гледам да се прибирам, колкото се може по-рядко в къщи. Писнало ми е от скандали и то за някакви пълни безсмислици. Звучи тъпо, но все повече се убеждавам, че някои родители е много по-добре да са разделени.

3.   Прави се, че и ти не ги чуваш. И аз бях така. Вечно се карахме. Един ден спря да ми пука и сега си живея нормално. Ходя по приятели забавлявам се и изобщо никой не изнервя обстановката. Просто не си говорим и си се кефим на живота