Споделена история от Тинейджърски

От първия ми път ли е ?
Здравейте на всички :), сигурно сте чели подобни теми, аз не можах да намеря и сега искам да ви попитам и ако може да дадете своя съвет. Преди два-три дена ми беше първият път, и от вчера, когато ходя по малка нужда изпитвам болки, докато уринирам и малко след това. Циститът може да се пердизвика от много неща : настинка, задържане на урината в пикочния мехур много дълго време-както аз правя, бактерии и други. Въпросът ми е следния- има ли възможност да е от 1 ми път, защото беше отворен прозореца, може да съм изстинала, ако кажа на майка ми, ще ме заведе на лекар - няма проблем, обаче ако предложи да отидем на гинеколог и ме погледне отдолу и види, че вече не съм девствена, не знам как ще реагира.. като малка също съм имала, ще и кажа, че сигурно съм настинала и че не ходя веднага до тоалетна, а стискам и дзз не мисля, че ще ме заведе веднага на гинеколог, но какво е вероятността да не разбере за секса? :)

Коментари

1.   Най-вероятно е от първия ти път - не случайно казват на цистита и инфекция на първата брачна нощ.
Това са анални бактерии, които при полов акт могат да попаднат близо до уретерата - не е въпрос толкова на хигиена, колкото на имунитет.
Отиди на лекар да ти изпише антибиотик, без по принцип не се оправя. Не е нужно да му казваш за първия си път - циститът е доста чест по това време на годината, но повече при полово активните жени, не е изключен и при полово НЕактивните жени при слаб имунитет - тука споко.
Отиди на личния си лекар - взима се проба от урината. Може да се отиде и на гинеколог, но и той ще вземе проба урина и нищо повече - НЯМА ДА ТЕ ГЛЕДА ДОЛУ и не е нужно да му казваш за половия акт.
Иначе - не е от прозореца. Това с течението и изтинките си е бг. мит и легенда -)
Човек се разболява от бактерии, гъбички или вируси. Студът просто отслабва имунитета, но да си на отворен прозорец не е само по себе си причина за заболяване.
Станалото- станало. ВАЖНО - ПОЛЗВАЙТЕ КОНДОМИ!
... циститът ще ти го излекуват бързо. Пий мноооооооооого течности - чай от мечо грозде и минерална вода, ако ти се намира Хисарска.

Споко и умната! Гледай да не забременееш - другото е лесно.

2.   ако мога да попитам, на колко си години? според мен сигурно е от секса, особено ако те е боляло много при първия път. А и не можеш ли сама да отидеш на гинеколог?

3.   От авторката : на 16 съм, мисля че стана с правилния човек, той ме обича, аз него също и не съжалявам, а ми за мое учудване нямаше нито кръв, нито болка.

4.   аз съм на 16 също. относно гинеколога- отиди без майка ти. тя не ти трябва. отиваш при личния, казваш му за какво иде реч, той няма да каже на майка ти (освн ако не са си близки дружки), той е длъжен да пази, казва се, лекарска тайна!!! и в интерес на истоната го правят. плюс това че той по- правилно от майка ти, ще те ориентира на какъв лекар да отидеш. една приятелка, майка й я хвана под ръка да я води на гинеколог, поради съмнения дали била девствена. вътре в кабинета тя говорила с лекаря и той казал, че няма проблем и не казаш на майк а й че не е девствена.
успех