Споделена история от Тинейджърски

Харесвам най-добрата ми приятелка
Здравейте, за пореден път пиша в сайта, с надеждата някой да ми помогне... От 4 години с едно момиче сме в един клас (сега и тя и аз сме на 18), тя ми е най-близката приятелка, обичам си я... но от 1 седмица започнах да изпитвам нещо повече от приятелски чувства, с времето я опознавах все повече и повече и ето че стигнах границата между приятелството и любовта... Тя си имаше сериозен приятел с който постоянно се разделяха, защото той и изневеряваше и я нараняваше... аз бях до нея през цялото време и я подкрепях когато и беше трудно... В момента съм много объркан и не знам какво да правя, страхувам се да и кажа, страхувам се т отговора и... просто искам тя да е щастлива, искам да е моето момиче и да правя всичко за да е усмихната и истински щастлива... Дайте ми някакъв съвет, какво да правя, как да подходя в ситуацията, защото не знам дали и тя изпитва същото към мен...

Коментари

1.   Момиче, това е отвратително, знам че са неща от живота, но едва ли можеш да изпиташ тези чувства!! .. :/ Според мен просто я обичаш като човек, но не можеш да мислиш за нещо повече, против човешката ти природа е! .. Такива аномалии не трябва да има, опитай се да излизаш с момчета, не оставяй приятелката си, но за кратко се отдалечи от нея, за да смачкаш главата на змията, докато е малка, мисля, че после ще ти е много трудно.. :) Тези чувства не са основателни.. -мое мнение-
Авангардд

2.   С какви момчета бе, №1, гей ли искаш да направиш момчето?

3.   А бе, историята е писана от момче!
Елейла

4.   Номер 1 авторът е момчееее!!!

5.   До номер едно :

Момче пише въпроса, не момиче.. освен ако "объркан" не представлява прилагателно от женски род!
Скъпо момче, нищо няма да стане, ако не опиташ. Може да те отхвърли, да иска да сте само приятели, но няма да ти тежи на съвестта и да се питаш " Ами ако бях и казал? .. ". Знам, че на думи е лесно, но трябва да събереш смелост и да я попиташ дали споделя твоите чувства, .
Ако пък се съгласи, ти се увери, че не го е направила, за да накара бившия (сегашния тоест) да ревнува. По този начин никой от Вас двамата няма да е щастлив!
Говори открито с нея, все пак си написал, че тя е твоя приятелка!

Хайде Успех и пиши как е минало.
"Зарчето"

6.   От автора: Аз съм момче!

7.   Ако не опиташ, няма как да разбереш :) Моят съвет е поговори с нея, щом ти е близка => си споделяте просто разкажи й, как се чувстваш.. повечето такива приятелства завършват с любов :) Късмет

8.   Аз до колкото разбрах, Авторът ее момче и е влюбен в най-добрата си приятелка.
Преди време и аз бях в такава ситуация, много го обичах и той мен.
Беше ни страх дали другия изпитва същото и така и не бяхме заедно. Не искахме да изгубим поне приятелството си, но пътищата ни се разделиха, защото той така пожела. Не, че аз не исках да го поседвам, той се зарадва (когато стана студент), но после ми каза няма смисъл. Беше изпаднал в една депресия и му липсваха всички и много страдаше. После ми обясняваше как много се променил станал ужасно студен човек..

9.   Чакай сега ти момче или момиче си?

10.   От автора: На 8 март приятеля и забрави да и честити, аз купи букет рози, изчака я преди училище и и ги подарих. Но тогава го направих само по приятелски, докато сега искам като нещо повече... искам да е моето момиче... имаме няколко общи добри приятели с които споделих какво чувствам и те ми казаха че точно аз мога да я спечела, но проблема е приятеля и... все едно е обсебена от него... Гледам как той и изневерява... наранява я... лъже я... а тя отново е с него, постоянно се питам "Защо"? Познавам я добре, дори прекалено добре, и тя не харесва директните неща, но харесва сигурните.. Наскоро стана нещо - тя беше леко пийнала и вървяхме по улицата, тя започна да ми прегръща ръката, след това ме хвана за ръка, точно както се държат двойките... но каза е ме е хванала за да не падне (което ме съмнява). Не съм сигурен дали е заради алкохола или защото го е искала, но в този момент почувствах някаква близост... Кажете какво мислите, също и какво е най-добре да направя.. Искам да разбера и какво чувства тя към мен, но без да я питам... искам да знам дали ме приема само приятелски или има някакви искрици...

11.   Изключително трудно е да не презскочиш границата между приятелството и любовта, даже бих казала, че е невъзмножно. Ако тя вече е скъсала с гаджето й защо да не опитате. Просто и признай за чувствата си. Не виждам нищо лошо в това да признаеш какво изпитваш към някой. Ако прецениш, че след това, ако тя не ти отвърне на чувствата ще се скарате и повече отношенията няма да ви бъдат същите по-добре недей да и казваш, че я харесваш. Ти я познаваш по-добре от нас. Слушай сърцето си. Успех и пиши какво е станало.

12.   OMG!!!
Момче е и точка по въпроса. Самия автор си го е написал, че е МОМЧЕ!!!

До автора:
Прецени кое ти е по важно, приятелството или чуствата ти към нея. Нали сте близки??? Тайните могат само и единствено да ви отдалечат. Аз мисля, че трябва да й признаеш, но ти си преценяш, ти си я познаваш. Прецени как ще реагира при всички случаи. Както казаха по - горе ако не й признаеш, ще ти тежи на съвеста.

13.   Здравей, аз съм МОМИЧЕ :), също съм на 18 и ще ти разкажа част от моята история (надявам се да ти помогне)

Аз също имах най-добър приятел, една година по-голям от мен. Един ден, той реши да ми признае чувствата си. Казах си, какво пък, ще пробвам с него, може да се получи. Ходихме 3 месеца(без секс). Ами какво да ти кажа, обичах го, но само като приятел. Исках да го обичам, като нещо повече, но не се получи. Разделихме се. Известно време не поддържахме никаква връзка, но после пак започнахме да си говорим.

И така, след известно време, осъзнах, че съм влюбена в него и, че го обичам повече от всичко. Сега все още сме заедно(вече година и половина). :)

Ако и признаеш чувствата си, рискуваш приятелството ви, но ако пък и тя има чувства, смятам, че връзката ви ще бъде доста силна. Ти решаваш :) Просто помисли добре в/у това какво да направиш :) Успехх!!

14.   Бъди смел!! Направо и го кажи, недей да чакаш!

15.   Моят съвет е първо да си помислиш нали наистина си влюбен в нея или е просто увлечение. Ако наистина си влюбен и не можеш без нея, както казваш и признай чувствата си. Ако тя отговори на чувствата ти-супер, но ако не изпитва същото рискуваш да развалите приятелството си. Ако можеш да разбереш дали и тя има някакви чувства ще е най-добре.
Успех :)

16.   От автора: Ами, точно това е, искам да се уверя дали и тя има чувства, но не знам как, а не искам да я питам директно, защото тя не обича директните неща... И да, мисля че съм влюбен, защото вече всеки ден когато не я виждам, усещам липсата и... всяка нейна усмивка ми прави впечатление...

17.   От автора: Здравейте... Вчера събрах малко смелости в голямото междучасие и казах за чувствата ми към нея и, че искам да сме повече от приятели... а тя ми каза, че сме двете противоположности, че я познавам добре и знам как е с момчетата... каза ми че сме от един клас и ако се скараме, после няма да можем да се гледаме... и като за финал ми каза директно НЕ... и от тогава не сме си казали и думичка :( Дайте ми някакъв съвет, какво да правя, защото осъзнах, че не мога без нея... не искам да се откажа, но не знам как да продължа :(

18.   И при мен е така. Но се оказа, че и тя има чуства към мен (Парти) Попитаь я може и тя да има чуства към теб късмет ")

19.   Бори се за нея, ако се дърпа зарежи я и си живей живота. Не си струва ти ще и показваш най-чисти намерения, а тя ще тича след оня боклук. Аз имах гадже от моя клас, бях щастлива(за него не знам), заряза ме, от 2 години не си говорими аз съм напълно безразлична към него(не изпитвам чувства). Ако не беше такова леке щях да подновя приятелството си с него. Но вие сте на 18 и ще сте студентки къв е проблема вече няма да сте в 1 клас. Така че тя твойта да не се оправдава с тва.