Споделена история от Тинейджърски

Стария или новия клас?
за 1-ва година съм с един клас в една елитна гимназия. Гимназията е супер! Осигурява ми наистина много добри възможности за по-нататъчно развитие в образователен план. НО.. класът ми е ужасен. Не мога да свикна с тях. Толкова са лигави, лекомислени, глупави.. само гледат с кого да се избъзикат. Особенно с мен-прекаляват с бъзиците. Понякога наситина много се засягам. А стария ми клас... толкова ми липсва. Цели 7 години заедно. Толкова ги обичам! Толкова ми липсват! Искам да се върна... но родителите ми казват, че бъдещето ми е най-важно и не трябва да се отказвам от него заради някакви си боклуци. Обаче не мога... не понасям някой да се шегува с мен. И то по такъв жесток начин. Целия клас да ми се присмива, само защото съм по-ученолюбива. Е, не! Не мога да си представя да търпя това още 3 години...

Коментари

1.   Върни се по-добре. Аз нямам твоя избор, хем съм в тъпо даскало, хем в ужасен клас, който се гаври всеки ден с мен и приятелките ми. Искам ми се да се махна, но няма къде. Знам, че новото училище и елитно и има добра материална база, но не си заслужава. Знаеш ли, че при тези твои ужасни съученици, психиката ти страда и след години ще имаш нужда от лекарства заради техните сегашни шегички. Ти ако учиш, ще учиш навсякъде и ще имах хубаво бъдеще. В стария ти клас хем ще се чувстваш добре, хем пак ще имаш добри оценки. Според мен, щом си в такава хубава и приятна обстановка при приятели, ще ти е по-леко да учиш. Важното и дипломата за 12 клас да ти е с отличен успех и вече да си кандидатстваш за университет. Нали знаеш, че независимо в кое даскало си, ако имаш качествени оценки, те винги ще бъдат такива, ако си сериозна. Също така абсолютно никъде не гледат кое училище си завършил, така че няма да те вземат някъде, само заради това, така че нищо не губиш да се върнеш. И пиши после какво е станало.

2.   Авторке гледай си бъдещето, със съучениците не е задължително да имаш приятелски отношения, да добре е ако са приятелски, но не е задължително. Отношенията ти със съучениците трябва да са колегиални щом не могат да бъдат приятелски и толкова.
Казваш сега не можеш да издържиш 3 години без да си приятелка със съучениците си. Да те питам тогава как ще издържиш след това 40 години на работни места, без добро образование на нискоквалифициран труд, с ниско заплащане и с какво ще ти помогнат тогава трите години с приятелите, ако сега се преместиш?
П. П И аз искам в детската си градина, учителката ми беше толкова добра, животът там беше толкова хубав, а и ни приспиваха на обед с приказка, но вече съм на 25.

3.   Помни само едно: пътищата ви се разделят в 99. 99% от случаите!
Стария, новия...
И аз така, подобно на теб, смених 3 класа за 5 години, ами да ти кажа, че във всеки един до тук си бяхме в групички на по 3-4 човека и нищо повече...
И за това, че си по-ученолюбива можеш да го компенсираш ако си намериш приятели които са по-отпуснати, но не ТЪПИ в никакъв случай!!!

5.   Налага се да се промениш (или да изглежда, че си се променила). Свикни с тях, дръж се добре и тъй...
XII

6.   Аз съм по същия начин.
Сега съм 7 клас и ще се местя в гимназия.
Разбирам те -със стария клас сте били 7 години заедно, преживели сте много.
А с новите съученици гледай да не им обръщаш внимание! Не се засягай от нападките и базиците!
Все пак си в гимназия за да учиш, а не да създаваш нови приятелства.

7.   Не, не, не съм съгласна с 1 с всичко се свиква, а миналото не се променя. Ако например е е елитно училище и е в профилирана паралелка - език трябва да повтаря 1 клас. Отгоре на всичко нейния клас отново се е раздробил, останали са малко хора. Намери приятели, ако не в класа в съседните. Ще узреят и те щом е толкова елитна гимназията все ще има нормални хора! И аз съм като теб, в нова гимназия, в нов град, в класа има много идиоти, но намерих приятели и дори с идиотите намирам тема за разговор. Не се притеснявай!

8.   Мацка, в същото положение съм. Училището е най-доброто тук, но класът ми.... Ужасни са! Но.. няма начин!! Трябва да ги изтърпиш. Гледай си бъдещето.