Споделена история от Тинейджърски

Как да преодолея разбитото сърце?
Здравейте на всички, момиче съм на 15 и моля ви не започвайте да ме нападате заради заглавието, Да, знам, че на тази възраст е глупаво да говорим за разбити сърца, но това е образно казано, нали? ... Както и да е... Историята ми е дълга, но накратко казано.. имаше едно момче, с което ходихме поне година и въпреки това той ми беше и най-добрия приятел. Споделяхме си всичко. Преди той да се появи в живота ми аз бях затворена, но той ми хвана ръката и ми показа, че не трябва да преминавам през всичко това сама. Беше винаги до мен. Дойде и момента в който се скарахме.. оттогава мина година и половина и все още ме мъчи и ме боли... В момента сме ''приятели'' с него, но нали знаете.. нищо не е както преди. Исках да попитам дали има някакви начини да го преодолея по-бързо или... незнам. Виждам го всеки ден. Може би това е една от главните причини поради която още не съм успяла да го преживея... Много ще съм ви благодарна за помощта!

Коментари

1.   Виждам че няма много коментари, някои хора не възприемат такива неща н асериозно. Бих казала, че наистина не трябва да се виждаш с него известно време. Ти очевидно още си влюбена в него, а той не. Това често прави ситуация, в която единият използва другия, а това не е хубаво. Вземи един лист и напиш първо-какво си научила от него, какви хубави неща сте преживяли. После-лошите неща. После с този лист прави каквото искаш, не е важно. Опитай да се запознаваш с други хора, не общувай само с него. Търси си нови хобита-запиши някакви уроци или спорт, където да се срещаш и с нови хора. Така хем ще мислиш за нещо друго, хем ще се запознаваш с нови хора. Запиши си защо връзката ви се е провалила. Ако ти си направила грешки ги имай предвид в следващата си връзка, но не се самообвинявай. Ако той е направил грешки се поучи от тях и се опитай да търсиш различен от него човек, който няма да те нарани по същия начин. Разхождай се с приятелки, чети книги/евентуално де/, запиши се в някаква организация за помощ, примерно БЧК. Общо взето прави много неща, които да те карат да се чувстваш полезна, обясни му че известно време не искаш да се виждаш с него или просот си измисляй оправдания някакви... Надявам се да съм помогнала...
15 годишно момиче тип форевър алоун с няколко нещастни, но много силни влюбвания...

2.   Хай, занм какво ти е! Аз съм момиче на 13, занм много съм малка за любов, но ккогато обичаш истинки възрастта няма значение. И така.. имах си едно момче, бяхме заедно година и 3 месеца. Дойде деня в който се скарахме и скъсахме. Още го обичам, и постоянно мисля за него, адски много ме боли! Няма смисъл на сила да се опитваш да го забравиш. Един ден, когато на сърцето м е писнало да чака някой да му отвори вратата, ще си намери човек, в който да се влюби! Силно ти пожелавам той да е правилния човек!

3.   Човешкото сърце е уникален орган. Голямо е колкото юмрук, а може да побере в себе си цялата любов на света. Момчето за което споменаваш ще остане завинаги там, в сърцето ти. Колкото и да се опитваш да го забравиш, мозъкът ти няма да позволи това да се случи. Ще се влюбваш и разлюбваш още много пъти, и всеки път ще си спомняш и хубавите и лошите моменти. Пожелавам ти успех и ново гадже с което да изкарате едно незабравимо лято.

4.   Просто се запознай с други хора.. друго момчета.Ако си от по голям град има по голяма вероятност да си намериш някой друг.

Повярвай ми .. знам какво ти е.На мен ми трябваше 2 години (и почти не я виждах) .. 2 години.

Ще ти мине спокойно , просто смени компанията .. социалните мрежи също са добър избор.Както и сайтове като този (не за запознанства , а за да разнообразиш ежедневието си ;) )

Сподели повече неща , какви са интересите ти и т.н (просто трябва да се откъснеш от ежедневието .. да се разсееш по някакъв начин)

Ще се оправиш .. просто ти трябва време и някой който пак да ти покаже пътя :D

Успех :) , Момче на 15 !

П.П : Ще следя темата ти , защото наистина знам какво ти е , а е много кофти когато не можеш да преодолееш нещо (въпреки , че го искаш и вече си готова за нова връзка).. Доста мъчително чувство :(

5.   До някъде те разбирам. Аз лично не знам как бих приела, ако се наложи да се разделя сега с годеника ми. Просто ще съм съкрушена, а каквато съм и чувствителна може и до крайност да се стигне. Нали знаеш много боли, но помни едно от мен винаги мисли оптимистично върху каквото и да е било. Това е най-доброто лекарство за човека повярвай ми. Колкото и да е трудно по някога.