Споделена история от Тинейджърски

Как трябва да постъпя?
Здравейте. Проблемът ми е, че не съм сигурна дали аз трябва да направя първата крачка. От известно време, изобщо не е много, си контактувам с едно момче от училището ми. По-горен випуск е. Разбрах, че е по-срамежлив и дори понякога пасивен, но това не попречи на интереса ми към него. Започнах да му пиша, чатовете бяха забавни, на различни теми. В началото просто не знаех как да постъпя, просто не исках да съм досадна и в зависимост от настроението му, гледах да не го занимавам особено. Мисля, че проявяваше приятелски интерес към мен, макар и понякога да се закачаше, както и аз с него. Преди няколко дни, моя приятелка е говорила с него, без да се познават много, тя повдигнала темата за мен. Момчето си е казало мнението, но мисля, че не е било много уместно от нейна страна да го прави. Първо - защото те не се познават добре.. и второ - защото ние с него не се познаваме много добре. Разбрах за това и ми стана някак криво.. Писах му след това, без да споменавам това, което съм разбрала, но държанието му беше някак.. не хладно, амииииии.... не знам как да го определя. Притеснявам се, кой знае какво може да си мисли за мен, след като са си говорили. Възможно ли е да мисли, че аз съм я накарала.. което не е така, но.. Въпросът ми е, дали трябва да се държа нормално и да не повдигам темата за разговора им и второто, което е.. как да го предразположа да се отпусне ии да не се притеснява от мен. Разбирам, че трябва време да се опознаем, но..
Ще ви бъда благодарна, ако можете да ми дадете някакъв съвет. :)

Коментари

2.   Колко добре познаваш твоята приятелка? Реално вие сте конкурентки и каквото и да ти е казала, не знаеш какво е говорила с момчето и дали е честна с теб. Казваш, че момчето е срамежливо. Това е добър повод да го заговориш на тая тема, за да се изясните. Кажи му в прав текст какво мислиш, без недомлъвки. Предполагам, че го харесваш, защото не ми стана ясно от написаното или поне ти е симпатичен. Ако е така му кажи, че ти е приятно да контактувате и се надяваш пак да си поговорите. Тръгни си и чакай той да те потърси. Може да се забави с отговора, но бъди сигурна, че ще го заинтригуваш и ще те потърси. Пожелавам ти успех.

3.   Не му казвай нищо за приятелката си, ще се изложите и двете, покажи му че го харесваш, няма начин да не го забележи. Между другото струва ми се че тази история я имаше в друг раздел, може и да бъркам.