Споделена история от Тинейджърски

Въпрос към родителите?
Здравейте скъпи родители!
От 1 година и нещо се преместих да живея при баба и дядо на село защото майка ми замина в чужбина да работи. По принцип аз не я възприемам като майка, а като много добра приятелка споделям абсолютно всичко с нея. Но сега има нещо ново което не знам каква ще и е реакцията. Та така де пуша марихуана ( трева ) дори и преди тя да замине.... аз не искам да имам тайни от нея.

Та въпросите са ми следните.

1. Вие като родител на момче на 17 год. как бихте реагирали.
2. А вие употребявали ли сте марихуана.
Аз почти спрях да пуша в месеца вече пуша по 3-4 пъти максимум.... а преди на ден по 5-6 пъти..
3. Какво бих направили след разбирането на това че вашето дете пуши марихуана?

Коментари

1.   1. Вие като родител на момче на 17 год. как бихте реагирали.
Бих се почувствала разочарована, предадена и излъгана.
2. А вие употребявали ли сте марихуана.
НЕ. Това е забранено и е нарушаване на законите на страната. С една дума - ПРЕСЪПЛЕНИЕ.
3. Какво бих направили след разбирането на това че вашето дете пуши марихуана?
Бих потърсила психолог и бих почнала лечение на детето.

П. П. Мили родители, надявам се да четете това и да се замислите 1000 пъти преди да тръгнете по чужбините, зарязвайки децата си при бабите.
НЕ РАЖДАЙТЕ ДЕЦА, ако не можете и НЕ ИСКАТЕ да се грижите за тях! Колкото и да се правите на приятели по скайп, децата ви имат нужда от РОДИТЕЛИ.
Ало - СОЦИАЛНИТЕ, къде спите?
В Румъния вече подбраха подобни деца от бабите и ги дадоха на осиновители/приемни семейства.
Авторката е вече на 17 г., скоро на 18 г., тя може би е бита карта (наркоман), но навън има ТОЛКОВА малки дечица, които още могат да бъдат спасени!

2.   А бе, номер 1, по ли ще ти бъде хубаво на тебе да си обичаш бабата и дядото и да те пратят при някакви непознати? Мери си приказките. Явно не знаеш какво е любов.
Анастейша

3.   Ако науча, че детето ми пуши трева, ще му кажа да си намери собствено жилище където да живее, да си го изплаща със собствени пари и никога повече да не поиска пари от мене. Ще му помагам със всичката си морална подкрепа ще му бъда приятел, ще бъда до него и ще се опитам да го убедя да се откаже, съзнавайки, че това е загубена кауза. После цял живот ще се самообвинявам, че не съм добър родител, но станалото станало.
Наистина не смятам, че човек който употребява упойващи мозъка вещества изкривяващи реалността е човек способен да живее пълноценно да бъде истински щастлив. Наистина бих изгонила детето си от вкъщи - след като е избрало този начин на живот - да си го живее и да си носи последствията от това.

4.   Така наречените родители по-горе явно съвсем случайно са станали такива, защото отказват да носят отговорност за децата си. Как може да изгониш детето си, и след това да му бъдеш приятел? Пълни глупости!

5.   Няма нужда да й казваш, но намали още тревата или направо я спри ако можеш. Ако не, гледай да не пушиш повече от веднъж седмично, това е горе-долу ОК. Но пак, опитай се да проявиш воля, гледай да не ти става навик, а си го запази за специални моменти - в планината, на морето и т. н.

То в един момент и компанията е много важна, но ще видиш как като откажеш два-трип пъти коз и гледаш приятелите ти отстрани на трезво ще се почувстваш много по-добре и по-силен и ще си доволен, че не си пушил. :)

6.   Номер 1 и номер 2...
Така първо аз съм МОМЧЕ не МОМИЧЕ....

Да задам едно въпросче... тей като казваш че не ти харесва тревата като метод за успокояване... абе ти като си изморена и те боли всичко не взимаш ли приспивателни, болкоуспокояващи... и друго ПУШЕНЕТО НА ТРЕВА Е ЗАКОННО... продажбата на трева е незаконна... уж много знаете, а всъщност нищо не знаете....

А, майка ми замина за чужбина щот има да плаща кредит... щот магазина ни фалира.... и няма друга работа в тая скапана държава ( България... ) кво да играя... да работи за 300-400 лева на месец ли пфф... чай малко бе 100 лева за ток.. 100 за вода... 100... за храна минимум за месеца... за дрехи за мен, за нея... за училище АЛОООООО парите свършиха бейбе... аз живея само с майка.. замисли се малко бе как нема да замине щом е заминала значи има причина... ти като имаш богат съпруг и та тъпчи, помпи и ти дава пачки с пари евала ти казвам ама тва не е любов... аре хейтваи са некаде другаде.... НИКОЙ НЯМА ДА ОБИЖДА МАЙКА МИ...

7.   Честно, вече все по-често си задавам въпроса - Как може да сте толкова глупави?!
Авторе, естествено, че причина за заминаването на майка ти - има, ама нужно ли е с това отношение да нареждаш номер 1.
Той/Тя едва ли е визира майка ти, защото нали се сещаш, че не е само твоята майка в чужбина.
И ако се напънеш и се замислиш над това, което е написала (което е и много вярно) нищо няма да ти стане. От мислене никой не е умрял :)