Споделена история от Тинейджърски

Дали съм бисексуална?
Здравейте! Аз съм момиче на 17 и от около месец ме мъчи този въпрос. Харесвам момчета, в това съм убедена. До преди няколко седмици си имах гадже, което не беше нищо сериозно, а от около година съм много много влюбена в друго момче, обаче за жалост чувствата не са взаимни. Преди около месец моя приятелка ме запозна с едно момиче от горния випуск. Тя е толкова красива, че умирам от кеф вътрешно само като я видя. Адски нежна е, с много много бледа кожа и тъмна коса дълга до дупето. Прекрасна е. Не знам обаче чувството което развивам дали е един вид влюбване или просто възхищение? Адски странно е. Аз наистина много я ценя. Като характер тя е много готина, малко е лудичка и винаги опитва от всичко и не пропуска нищо ново. Има си приятел и честно казано малко се дразня когато се целуват и тн. Онзи ден бяхме на гости с преспиване у една друга приятелка и тя също беше там. Цяла вечер си бяхме заедно и си говорихме за какво ли не. Тя даже ми каза, че ме обича и на мен ми стана много приятно като го чух. После понеже другите пускаха чалга, пък ние не я слушаме, излязохме на терасата и аз я прегърнах, тя мен също и си седяхме така прегърнати и си говорехме докато тя пушеше. Беше много хубаво и приятно. Така ми се случва да се овличам и по различни певици, актриси и така нататък... но все пак харесвам повече момчета. Та не зная какво да мисля за себе си... би ли съм? Или просто е от пубертета?

Коментари

1.   Нормално е на тези години да искаш да опиташ нещо ново, не се притеснявай. С годините ще разбереш каква си всъщност и ще се ориентираш, но сега е време за експерименти. Аз съм си имала и гаджета момчета и момичета и в момента съм във връзка с едно момиче и да ти кажа честно казано ми харесва доста повече отколкото с момче и тя ме кара да треперя, когато се доближи до мен. Любовта и привличането към момичета е доста по-силно, защото сме нежния пол. Не се превожи и, ако някоя ти хареса просто се пробвай с нея, нищо не губиш.

2.   Да започна с това, че не искам да звуча сякаш дискриминирам някого или нещо!
Аз съм малко против лесбийки, гейове и "би"-та. Просто това е против законите на природата. Като видя две момчета на улицата да се целуват или две момичета и просто ми става адски гнусно и гадно. Разбира се, не се отнасям с по-малко уважение към хората, които са такива, но продължавам да съм против поддържането на такива връзки. Всичко е в мислите. Ако човек сам вътрешно се убеждава, че харесва хора САМО от другия пол, то това се случва.
До историята, опитай се да се пребориш със себе си, защото иначе веднъж тръгнеш ли по "би" пътя, връщане няма. А и се замисли... Един ден приятелите ти те виждат, че си гадже с момче, а на следващия - с момиче. Не звучи ли противопоказно? !

Анастейха, 15 г.

3.   Момиче, не ги слушай тези горе! Аз имам същия проблем! И да ти кажа, да си би какво от това? Имаш повече възможности, а и любовта между две момичета е красива. Ще ми се да можехме да се запознаем, да ми разкажеш повече и така :)

4.   Абе, момиче, как да ти кажа дали си бисексуална... Да не съм врачка. Съветвам те да си намериш мноого хот гадже( момче). Със сигурност и да имаш бисексуални наклонности, ще ти мине :)

5.   Номер 4 според мен е права..! Намери си някое готино гадже момче. Пък и това може да е от пубертета наистина докато ти се оформи напълно сексуалната ориентация така да се каже.. То или ще харесваш момичета или момчета след години но по нормално е другия пол естествено.. не знам това е мое мнение ;)

6.   Според мен е нормално. Понякога дори да не го осъзнаваш има едно такова чувство, че момичетата са нежни и не могат да те наранят (примерно да набият, защото не искаш да си легнете или т. н), просто чувстваш по-голяма безопасност и непринуденост с тях. Това може да породи чувства. Няма защо да се притенсяваш :), на тази възраст много хора се чувстват така... И аз съм имала чувства към момичета, но се влюбвам само в момчета...

7.   Аз съм на 14 и се влюбих в НДП-то ми. ( Тя също е би). И няма да ѝ кажа от страх..